Kategorie produktów

Mineralizatory do wody

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 25 - 48 z 60 elementów

Dlaczego mineralizatory do wody w akwarium są potrzebne?

Mineralizatory wody odpowiadają za utrzymanie odpowiednich poziomów GH (twardość ogólna) oraz DH (twardość węglanowa) w zbiorniku. Dostarczają przy tym niezbędne składniki i minerały do prawidłowego rozwoju roślin i ryb oraz innych zwierząt hodowanych w akwariach/terrariach.

W naturze wszystkie te mikro i makroskładniki pozyskiwane są z podłoża i otoczenia, w domowych warunkach jest to niemożliwe – zadaniem akwarysty jest zadbanie o optymalny poziom wyżej wymienionych parametrów, aby fauna i flora akwarystyczna mogły prawidłowo się rozwijać.

Dlaczego należy stosować mineralizację?

Preparaty do mineralizacji służą do uzdatniania wody filtrowanej przez filtr odwróconej osmozy. W takiej sytuacji wraz z zanieczyszczeniami usuwa się większość cennych pierwiastków, a to przekłada się na pogorszenie jakości życia i rozwoju zarówno roślin, jak i zwierząt w akwarium. Dostępne w Planta Garden mineralizatory wzbogacają wodę w niezbędne składniki, aby woda nie była tylko czysta, ale też przestała być jałowa.

Zastanawiasz się, jaki preparat do mineralizacji w akwarium wybrać? Nie wiesz, jak dodawać te produkty, aby nie zaszkodzić roślinom? Zadzwoń lub napisz do nas – odpowiemy na wszelkie pytania, udzielimy fachowego wsparcia.