Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

JBL PROFLORA START SET 100

3-CZĘŚCIOWY SET POCZĄTKOWY DLA UTRZYMANIA WITALNOŚCI ROŚLIN AKWARIOWYCH

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

59,99 zł / szt

+5 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

JBL PROFLORA START SET 100
Kompletny set do nawożenia


3-częściowy set początkowy dla utrzymania witalności roślin akwariowych.


Zawartość zestawu:
1. JBL AquaBasis plus 2,5 l - długotrwała mieszanka odżywcza do podłoża o 5-ciokrotnym działaniu,
2. JBL Ferropol 100 ml - nawóz podstawowy w płynie,
3. JBL Ferropol 24 10 ml - nawóz dzienny.


Sposób użycia:
Załączony w opakowaniu set zawiera trzy podstawowe składniki, których celem jest zapewnienie optymalnej pielęgnacji i witalności roślin akwariowych od samego początku.
Te trzy składniki należą do opracowanego przez JBL projektu: Bujna roślinność w siedmiu krokach.1. Długotrwała mieszanka odżywcza o 5-ciokrotnym działaniu:

JBL AquaBasis plus - właściwa „baza” dla korzeni roślinnych. Specjalnie dla potrzeb akwarium przystosowana długotrwała mieszanka odżywcza do podłoża, która wspomaga przez wiele lat optymalny wzrost i rozwój wszystkich roślin akwariowych. JBL AquaBasis plus działa w następujący sposób:

Wyszukane torfy naturalne wytwarzają środowisko przypominające próchnicę, z lekko kwaśną wartością pH, dzięki czemu substancje odżywcze mogą być przetwarzane i przystosowywane dla potrzeb roślin.

Specjalnie wyszukany granulat iłowy o szczególnie wysokich właściwościach wiążących, wiąże składniki odżywcze. W przypadku występujących braków składniki odżywcze zostają uwalniane ze związków, w procesie wymiany, natomiast w przypadku nadmiaru wiązane, tak, że rośliny posiadają ciągle właściwą ilość składników odżywczych.

Mineralny materiał podłożowy optymalnie zaopatruje w pierwiastki śladowe.

Wysoka zawartość żelaza w formie specjalnego granulatu dostarcza korzeniom roślin żelazo, przez okres wielu lat. Żelazo pozostaje nie rozpuszczalne w wodzie, w razie występującego zapotrzebowania może jednak przybrać łatwo przyswajalną dla roślin formę i zostać wchłonięte przez korzenie roślin. Dzięki temu zapobiega się skutecznie zbyt wysokiej koncentracji żelaza w wodzie, a tym samym wzrostowi niepożądanych w akwarium alg.

Granulat mineralny o wysokim stopniu porowatości wspomaga zasiedlanie pożytecznych bakterii podłożowych i optymalizuje w ten sposób przetwarzanie składników odżywczych. Jednocześnie podłoże zostaje wciągnięte w krążenie filtrowe akwarium. Nadmiar amonu zostaje związany i trzymany do dyspozycji jako idealna forma azotu - niezbędnego składnika odżywczego dla roślin.

Zastosowanie: Zanim produkt firmy JBL AquaBasis plus zastosowany zostanie w akwarium, należy przemyśleć instalację kabla grzewczego do podłoża, gdyż późniejsza instalacja wymagałaby całkowitego opróżnienia akwarium. JBL AquaBasis plus rozłożyć jako najniższą warstwę, o grubości 2-4 cm, a następnie pokryć (2-4 cm) warstwą wymytego żwiru akwariowego, o grubości ziarna 2-3 mm. Akwarium napełnić ostrożnie wodą, w ilości ok. 70 %. Podczas napełniania wodą uważać, aby nie zmącić podłoża. Można temu łatwo zapobiec, przykrywając gotowe podłoże np. płaskim talerzem, na który skierowany będzie miękki strumień wody. Następnie należy umieścić rośliny akwariowe oraz napełnić brakującą ilość wody. Na końcu należy zainstalować urządzenia techniczne i wprawić je w ruch.
2. JBL Ferropol – nawóz podstawowy przeznaczony do wchłaniania przez liście. Stosować po pierwszym urządzeniu akwarium oraz po wymianie wody.

JBL Ferropol zawiera wszystkie główne składniki odżywcze i pierwiastki śladowe, które rośliny potrzebują do bujnego wzrostu i rozwoju. Do tego należą między innymi potas, siarka, żelazo i mangan, uaktywniający korzenie bor, jak i inne ważne pierwiastki śladowe.

Żelazo i pierwiastki śladowe występują w formie schelatyzowanej, tzn. w formie, w której przetrwają w wodzie przez długi okres czasu i mogą być z łatwością wchłaniane przez liście.

Zastosowanie: JBL Ferropol używany jest jako nawóz podstawowy, stosowany wyłącznie do świeżej wody, bezpośrednio po nowym urządzeniu akwarium lub przy regularnej częściowej wymianie wody, dozując zawsze w stosunku do ilości zmienianej wody, odpowiednio do podanego dozowania (10 ml na 40 l): Jako pomoc w dozowaniu służy zakrętka butelki: miarka zewnętrzna zakrętki na 15 l, a miarka środkowa zakrętki na 30 l wody.

Ważna wskazówka:
Po umieszczeniu w akwarium rośliny potrzebują ok. 3-4 tygodni czasu, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia. W tym czasie nie wchłaniają one prawie żadnych substancji odżywczych. Dlatego polecamy zastosować JBL Ferropol dopiero po 4 tygodniach, dozując na całkowitą ilość wody. Za wczesne zastosowanie może doprowadzić do rozwoju niepożądanych alg, ponieważ składniki odżywcze nie mogą zostać wchłonięte przez rośliny. Nieodzowną dla rozwoju zarówno roślin, jak i ryb jest regularna, częściowa wymiana wody, w ilości ok. 30% co 2 tygodnie. Po zmianie wody należy dozować JBL Ferropol zawsze tylko w stosunku do ilości zmienionej wody. W zależności od wzrostu roślin składniki odżywcze mogą być zużywane szybciej lub wolniej. Dlatego proponujemy, mniej więcej raz w tygodniu przeprowadzenie testu żelazowego JBL Eisen Test Set Fe dla sprawdzenia zawartości żelaza, aby ewentualnie dopasować dawkę JBL Ferropol do aktualnych potrzeb.


3. JBL Ferropol 24 Tagesdünger codzienna odżywka dla podtrzymania witalności roślin akwariowych o silnych i zdrowych liściach.

Wiele niezbędnych do życia pierwiastków śladowych nie może być dostarczana na zapas, ponieważ są one bardzo wrażliwe i w środowisku, jakim jest akwarium nie miałyby szansy przetrwania, lecz weszłyby w związki z innymi substancjami i zostałyby wytrącone. W takim przypadku nie byłyby już pożyteczne dla roślin. Ponieważ jednak rośliny nie mogą wzrastać i rozwijać się w pełnej okazałości, jeśli brak im, choćby jednej ważnej substancji odżywczej, firma JBL opracowała specjalny nawóz, który zawiera wszystkie te wrażliwe pierwiastki śladowe oraz inne ważne składniki odżywcze w przystosowanej formie. Codzienna porcja tych składników umożliwi bujny wzrost i okazały rozwój roślin akwariowych oraz stanowi przysłowiową „kropkę nad i” perfekcyjnej pielęgnacji roślin w akwarium.

Zastosowanie: codziennie po zapaleniu światła w akwarium jedną kroplę JBL Ferropol 24 na 50 l wody. W szczególnych przypadkach zwiększonego zapotrzebowania poleca się zwiększenie dawki do 2 kropli na 50 l. Odnosi się to przede wszystkim do roślin szybko rosnących, intensywnego oświetlenia, czerwonych roślin, intensywnej filtracji (szczególnie przy stosowaniu systemów filtracyjnych) oraz do stosowania CO2. 

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - JBL PROFLORA START SET 100

JBL PROFLORA START SET 100