Kategorie produktów

Latest comments

Blog akwarystyczny

 • Mech jawajski (Taxiphyllum Barbieri) - opis, wymagania, uprawa
  Mech jawajski (Taxiphyllum Barbieri) - opis, wymagania, uprawa
  955 wyświetleń polubień

  Mech jawajski (Taxiphyllum Barbieri), to jedna z najpopularniejszych roślin akwariowych. Jest łatwa w uprawie, wytrzymała i może być wykorzystywana na wiele sposobów. Nic dziwnego, że jest jedną z najpopularniejszych roślin wodnych wykorzystywanych w aquascapingu.

 • Sinice w akwarium - jak je usunąć i jakie są przyczyny?
  Sinice w akwarium - jak je usunąć i jakie są przyczyny?
  1830 wyświetleń polubień

  Słowo "sinice" wzbudza niepokój. Latem to najczęstszy powód zamykania zarówno lokalnych kąpielisk, jak i tych nadmorskich. Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje przyczyny – sinice, a szczegółowo mówiąc: toksyny, które są przez nie produkowane, mogą być groźne dla ludzkiego zdrowia. Ich obecność w akwarium jest ostrzeżeniem mówiącym o tym, że w zbiorniku zaburzone zostały podstawowe procesy oraz jego równowaga. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej fotosyntetyzującej bakterii.

 • Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis) - opis, wymagania, porady
  Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis) - opis, wymagania, porady
  2704 wyświetleń polubień

  Krewetka filtrująca łac. Atyopsis moluccensis jest jedną z najciekawszych krewetek akwariowych, dzięki niezwykłej metodzie karmienia. W przeciwieństwie do większości innych krewetek, krewetki filtrujące nie są zwierzętami dennymi.

 • Aksolotl – ryba czy salamandra? Jak urządzić akwarium dla aksolotla?
  Aksolotl – ryba czy salamandra? Jak urządzić akwarium dla aksolotla?
  367 wyświetleń polubień

  Jeśli szukasz czegoś „innego” do akwarium, aksolotl z pewnością zadziwi każdego swoim nieziemskim wyglądem. Aksolotl (Ambystoma mexicanum) to jedno z najbardziej fascynujących zwierząt, jakie możesz umieścić w swoim akwarium. Jest to salamandra neoteniczna, co oznacza, że ​​jest dojrzała płciowo jeszcze na etapie życia larwalnego i dlatego nigdy nie przekształca się w formę lądową.

 • Mchy w akwarium, czyli jak zrobić to dobrze krok po kroku
  Mchy w akwarium, czyli jak zrobić to dobrze krok po kroku
  296 wyświetleń polubień

  Mchy w akwarium nadają naturalnego wręcz mistycznego klimatu. Jest wiele sposobów na ich wykorzystanie. Są na tyle uniwersalnymi roślinami, że powinny zajmować kluczowe miejsce w planowaniu aranżacji. Jeśli szukasz materiału na pokrycie skał lub roślin które będą się płożyć w dolnym partiach akwarium, rozważ zastosowanie mchów.

 • Jakie są najpopularniejsze odmiany Gupika?
  Jakie są najpopularniejsze odmiany Gupika?
  275 wyświetleń polubień

  Gupiki (Poecilia reticulata) są podstawowym gatunkiem ryb wykorzystywanym do akwarystyki od pokoleń. Pochodzące z tropikalnych basenów wód Ameryki Południowej i Karaibów ryby te są dostępne w szerokiej gamie gatunków, praktycznie na całym świecie.

 • Pielęgnica Ramireza - wszystko co musisz wiedzieć o gatunku
  Pielęgnica Ramireza - wszystko co musisz wiedzieć o gatunku
  305 wyświetleń polubień

  Wiosną 1947 roku Amerykanin Herman Blass i wenezuelski hodowca Manuel Vicente Ramirez, (na którego cześć później nazwano gatunek jego imieniem) odłowili w dorzeczu rzeki Apure kilkadziesiąt osobników ryb nowego dla nauki gatunku, które zostały przetransportowane na Florydę w USA, gdzie w Miami Herman Blass rozmnożył je w warunkach sztucznych.

 • Jak zmiękczyć wodę w akwarium?
  Jak zmiękczyć wodę w akwarium?
  337 wyświetleń polubień

  Akwarystyka, hodowla ryb i roślin zawsze wymaga optymalnych warunków wodnych. Akwaryści na całym świecie, niejednokrotnie miewają problem z twardą wodą. Nie ma co się dziwić, ponieważ twarda woda powoduje liczne problemy nie tylko akwarystom. Problemy zdrowotne związane ze skórą i włosami oraz słaba trwałość sprzętu AGD to tylko niektóre z nich. Nic więc dziwnego, że zwierzęta zamieszkujące akwaria również mogą mieć z tym problemy.

 • Jak dbać o welonki (złote rybki)? Poradnik dla akwarystów | Plantagarden
  Jak dbać o welonki (złote rybki)? Poradnik dla akwarystów | Plantagarden
  3856 wyświetleń polubień

  Zobacz w jaki sposób dbać o welonki na codzień. Sprawdź jak przygotować akwarium, pokarm oraz wodę. Zobacz nasz poradnik! Czym jest złota rybka? W kilku akapitach przedstawiam historię kulturową tej pozornie nudnej ryby, malując ją jako pospolitą i egzotyczną, bohatera badań naukowych oraz biogeograficzną historię sukcesu

 • Jakie korzenie do akwarium wybrać? Rodzaje korzeni w akwarystyce i ich przeznaczenie
  Jakie korzenie do akwarium wybrać? Rodzaje korzeni w akwarystyce i ich przeznaczenie
  7382 wyświetleń polubień

  Wykorzystanie korzeni do akwarium w swojej aranżacji niesie za sobą oczywiste korzyści estetyczne, które z całą pewnością przyczynią się do stworzenia wyjątkowego podwodnego krajobrazu. Oprócz walorów estetycznych, korzenie stanowią również schronienie dla niektórych gatunków ryb i są pomocne w uzyskaniu stabilnych parametrów wody akwariowej. Użycie dobrze dobranych korzeni wnosi do aranżacji całkowicie naturalną harmonię. Nie ma złego sposobu na udekorowanie akwarium korzeniami. Jedyne, o...

 • AQUASCAPING STONE! Czyli rodzaje skał używanych w akwarystyce
  AQUASCAPING STONE! Czyli rodzaje skał używanych w akwarystyce
  9607 wyświetleń
  5 Comments
  (5.0)
  polubień

  Na rynku istnieje wiele rodzajów skał odpowiednich dla każdego akwarium. Ich rozmiar, kolor, kształt zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego podejścia i gustu. Wybierając kamienie do swojego akwarium najlepiej zdecydować się tylko na jeden rodzaj aby zachować naturalny wygląd.

 • Choroby ryb akwariowych
  Choroby ryb akwariowych
  122538 wyświetleń polubień

  Wirusy, bakterie, pasożyty atakują niemal wszystkie żywe istoty na naszej planecie. Tak jak my chorujemy tak i nasze ryby w akwarium również możę dopaść niebezpieczna dla ich życia choroba. Jak zatem rozpoznać czy nasza ryba jest zdrowa czy chora?

Showing 1 to 12 of 39 (4 Pages)