Kategorie produktów

Promocje

Latest comments

Blog akwarystyczny

 • Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  29879 wyświetleń polubień

  Na polskich forach tematy o węglu są kiepskie a temat nawet nie rozwinięty lub pomija wiele szczegółów. Stąd pomysł aby stworzyć taki temat tutaj. Po kolei wypunktuję najważniejsze rzeczy związane z węglem. Sposób jego działania i to jak prawidłowo używać go w filtrze.

 • Ciemna strona akwarystyki: chów wsobny i hybrydyzacja
  Ciemna strona akwarystyki: chów wsobny i hybrydyzacja
  2091 wyświetleń polubień

  Dziś temat, który niszczy akwarystykę. Nie dotyczy tylko osób zajmujących się pielęgnicami choć to u nich najszybciej można dostrzec ten problem. Akwarystyka "rybna" zwraca szczególną uwagę właśnie na ryby. W akwarystyce roślinnej ryba to tylko dodatek ale problem ten dotyczy każdego akwarysty.

 • Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  114860 wyświetleń polubień

  Różnego rodzaju glony nawiedzający akwarium prawie każdego z nas. Powodów może być mnóstwo. Źle dobrane nawożenie, brak podmian, źle dobrane oświetlenie, nie wydajna filtracja. Nie zapominajmy, że zarodniki glonów są w każdym akwarium. Jednak czy przejmą one kontrolę nad całym zbiornikiem zależy tylko i wyłącznie od akwarysty.

 • Bakterie, biostartery - dojrzewanie akwarium
  Bakterie, biostartery - dojrzewanie akwarium
  12557 wyświetleń polubień

  Biostartery czyli bakterie na start akwarium. Mają swoich zwolenników, którzy uważają, że trzeba zawsze je dać a są tacy, którzy ich w ogóle nie potrzebują. Mimo, że akwarystyka to dziedzina tysiąca metod to warto zbadać tę sprawę głębiej i sprawdzić czy bakterie dawane na start rzeczywiście działają. 

 • Chemia wody - poradnik dla akwarystów
  Chemia wody - poradnik dla akwarystów
  52634 wyświetleń polubień

  W przyrodzie praktycznie rzecz biorąc nie występuje czysta woda składająca się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Tym bardziej w akwarium nigdy nie mamy do czynienia z czystym H₂O. W skład naszej mieszanki wodnej wchodzi wiele różnych substancji, a na jakość wody wpływ ma wiele parametrów.

 • Prawidłowe przycinanie roślin akwariowych
  Prawidłowe przycinanie roślin akwariowych
  12623 wyświetleń polubień

  Przycinanie roślin akwariowych jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Przycinane rośliny w odpowiednim momencie wzrostu, odwdzięczą się nam wzorową kondycją. Nie cięte lub zbyt rzadko pielęgnowane zaczną gnić w dolnych partiach i w efekcie stracimy nasze cenne gatunki. 

 • Rośliny akwariowe łatwe w uprawie
  Rośliny akwariowe łatwe w uprawie
  21948 wyświetleń polubień

  Jakie więc są rośliny niewymagające? Na początek trzeba ustalić, że do takich roślin nie zaliczą się In-Vitro. W momencie wyjęcia z żelu i sadzenia są one bardzo małe, a ich wymagania odwrotnie proporcjonalne. Potrzebują większą ilość CO2 oraz znacznie więcej światła od ich wodnych odpowiedników.

 • Style w akwarystyce naturalnej
  Style w akwarystyce naturalnej
  10648 wyświetleń polubień

  Akwarystyka naturalna (Nature Aquarium) jest to nurt w sztuce aranżowania akwariów roślinnych. Zapoczątkował go Takashi Amano- japoński fotograf, postać znana zapewne większości akwarystom; twórca firmy Aqua Design Amano (ADA). W sztuce Nature Aquarium wyróżniamy cztery główne style: Iwagumi, Ryuboku, Mizube, Ragwork.

 • Porównanie mineralizatorów do wody RO
  Porównanie mineralizatorów do wody RO
  15767 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  Przez ostatnie kilka lat w naszych akwariach zmagaliśmy się z problemami wynikającymi z zmiennych lub też całkiem złych parametrów wody kranowej w naszym mieście (zapewne jak większość w Polsce). Dlatego też zaczęliśmy przechodzić na wodę do podmian z filtra odwróconej osmozy.  

 • Podstawy aranżacji cz. I - wybór roślin akwariowych i rozmieszczenie planów
  Podstawy aranżacji cz. I - wybór roślin akwariowych i rozmieszczenie planów
  6019 wyświetleń polubień

  Zdarza się, że początkujący akwarysta ma od w głowie wyraźny obraz tego, co powinno się znaleźć w jego zbiorniku, najczęściej jednak problem zagospodarowania przestrzeni w akwarium spędza sen z powiek na długie tygodnie. Od czego zacząć? Na jakie trudności się przygotować? Jakie gatunki roślin akwariowych wybrać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w cyklu artykułów na temat aranżacji akwariów.

 • Filtracja i cykl azotowy
  Filtracja i cykl azotowy
  7509 wyświetleń polubień

  Zajmiemy się tym razem tajemniczym pojęciem, które często jest używane na rozmaitych stronach akwarystycznych, a mianowicie "cykl azotowy". Wszyscy mniej więcej się orientujemy, że chodzi o zawartość związków azotu z wodzie, ich powstawanie i rozkład. Jak to dokładnie wygląda i dlaczego omawianie cyklu azotowego mam zamiar połączyć z tematem filtracji?

 • Kilka słów na temat anubiasów
  Kilka słów na temat anubiasów
  11815 wyświetleń polubień

  Dlaczego przyszło mi do głowy, aby napisać o tych roślinach? Powód jest zupełnie prosty: są to rośliny akwariowe łatwe w uprawie nawet przez początkujących akwarystów. Nie można także przecenić faktu, iż odznaczają się niebywałą wprost odpornością na skrajne warunki.

Showing 13 to 24 of 29 (3 Pages)