Kategorie produktów

Latest comments

Polecane wpisy

  • Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
    Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
    59429 wyświetleń polubień

    Na polskich forach tematy o węglu są kiepskie a temat nawet nie rozwinięty lub pomija wiele szczegółów. Stąd pomysł aby stworzyć taki temat tutaj. Po kolei wypunktuję najważniejsze rzeczy związane z węglem. Sposób jego działania i to jak prawidłowo używać go w filtrze.

  • Chów wsobny i hybrydyzacja. Rozmnażanie ryb
    Chów wsobny i hybrydyzacja. Rozmnażanie ryb
    3924 wyświetleń polubień

    Dziś temat, który niszczy akwarystykę czyli chwów wsobny. Nie dotyczy tylko osób zajmujących się pielęgnicami choć to u nich najszybciej można dostrzec ten problem. Akwarystyka "rybna" zwraca szczególną uwagę właśnie na ryby. W akwarystyce roślinnej ryba to tylko dodatek ale problem ten dotyczy każdego akwarysty.

  • Jak pozbyć się glonów z akwarium?
    Jak pozbyć się glonów z akwarium?
    161233 wyświetleń polubień

    Różnego rodzaju glony w akwarium nawiedzający prawie każdego z nas. Powodów może być mnóstwo. Źle dobrane nawożenie, brak podmian, źle dobrane oświetlenie, nie wydajna filtracja. W naszym poradniku dowiesz się jak skutecznie usunąć glony z akwarium. Nie zapominajmy, że zarodniki glonów są w każdym akwarium. Jednak czy przejmą one kontrolę nad całym zbiornikiem zależy tylko i wyłącznie od akwarysty.

  • Bakterie do akwarium i biostartery - dojrzewanie akwarium
    Bakterie do akwarium i biostartery - dojrzewanie akwarium
    24756 wyświetleń polubień

    Biostartery czyli bakterie na start akwarium. Mają swoich zwolenników, którzy uważają, że trzeba zawsze je dać a są tacy, którzy ich w ogóle nie potrzebują. Mimo, że akwarystyka to dziedzina tysiąca metod to warto zbadać tę sprawę głębiej i sprawdzić czy bakterie dawane na start rzeczywiście działają. 

  • Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
    Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
    95196 wyświetleń polubień

    W przyrodzie praktycznie rzecz biorąc nie występuje czysta woda składająca się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Tym bardziej w akwarium nigdy nie mamy do czynienia z czystym H₂O. W skład naszej mieszanki wodnej wchodzi wiele różnych substancji, a na jakość wody wpływ ma wiele parametrów.

  • Prawidłowe przycinanie roślin akwariowych
    Prawidłowe przycinanie roślin akwariowych
    26857 wyświetleń polubień

    Przycinanie roślin akwariowych jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Przycinane rośliny w odpowiednim momencie wzrostu, odwdzięczą się nam wzorową kondycją. Nie cięte lub zbyt rzadko pielęgnowane rośliny w akwarium zaczną gnić w dolnych partiach i w efekcie stracimy nasze cenne gatunki. 

  • Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
    Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
    52636 wyświetleń polubień

    Jakie więc są rośliny niewymagające? Na początek trzeba ustalić, że do takich roślin nie zaliczą się In-Vitro. W momencie wyjęcia z żelu i sadzenia są one bardzo małe, a ich wymagania odwrotnie proporcjonalne. Potrzebują większą ilość CO2 oraz znacznie więcej światła od ich wodnych odpowiedników.

  • Aranżacja akwarium - Style w akwarystyce naturalnej
    Aranżacja akwarium - Style w akwarystyce naturalnej
    29658 wyświetleń polubień

    Akwarystyka naturalna (Nature Aquarium) jest to nurt w sztuce aranżowania akwariów roślinnych. Zapoczątkował go Takashi Amano- japoński fotograf, postać znana zapewne większości akwarystom; twórca firmy Aqua Design Amano (ADA). W sztuce Nature Aquarium wyróżniamy cztery główne style: akwarium Iwagumi, Ryuboku, Mizube, Ragwork.

  • Porównanie mineralizatorów do wody RO
    Porównanie mineralizatorów do wody RO
    25906 wyświetleń
    1 Comment
    (5.0)
    polubień

    Przez ostatnie kilka lat w naszych akwariach zmagaliśmy się z problemami wynikającymi z zmiennych lub też całkiem złych parametrów wody kranowej w naszym mieście (zapewne jak większość w Polsce). Dlatego też zaczęliśmy przechodzić na wodę do podmian z filtra odwróconej osmozy.  

  • Podstawy aranżacji cz. I - wybór roślin akwariowych i rozmieszczenie planów
    Podstawy aranżacji cz. I - wybór roślin akwariowych i rozmieszczenie planów
    10183 wyświetleń polubień

    Zdarza się, że początkujący akwarysta ma od w głowie wyraźny obraz tego, co powinno się znaleźć w jego zbiorniku, najczęściej jednak problem zagospodarowania przestrzeni w akwarium spędza sen z powiek na długie tygodnie. Od czego zacząć? Na jakie trudności się przygotować? Jakie gatunki roślin akwariowych wybrać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w cyklu artykułów na temat aranżacji akwariów.

  • Filtracja i cykl azotowy
    Filtracja i cykl azotowy
    10060 wyświetleń polubień

    Zajmiemy się tym razem tajemniczym pojęciem, które często jest używane na rozmaitych stronach akwarystycznych, a mianowicie "cykl azotowy". Wszyscy mniej więcej się orientujemy, że chodzi o zawartość związków azotu z wodzie, ich powstawanie i rozkład. Jak to dokładnie wygląda i dlaczego omawianie cyklu azotowego mam zamiar połączyć z tematem filtracji?

  • Kilka słów na temat anubiasów
    Kilka słów na temat anubiasów
    15955 wyświetleń polubień

    Dlaczego przyszło mi do głowy, aby napisać o tych roślinach? Powód jest zupełnie prosty: są to rośliny akwariowe łatwe w uprawie nawet przez początkujących akwarystów. Nie można także przecenić faktu, iż odznaczają się niebywałą wprost odpornością na skrajne warunki.

Showing 37 to 48 of 53 (5 Pages)