Kategorie produktów

Promocje

Latest comments

Popularne wpisy

 • Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  136875 wyświetleń polubień

  Różnego rodzaju glony w akwarium nawiedzający prawie każdego z nas. Powodów może być mnóstwo. Źle dobrane nawożenie, brak podmian, źle dobrane oświetlenie, nie wydajna filtracja. W naszym poradniku dowiesz się jak skutecznie usunąć glony z akwarium. Nie zapominajmy, że zarodniki glonów są w każdym akwarium. Jednak czy przejmą one kontrolę nad całym zbiornikiem zależy tylko i wyłącznie od akwarysty.

 • Zwierzęta i ryby czyszczące akwarium - poradnik
  Zwierzęta i ryby czyszczące akwarium - poradnik
  83752 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  W tym artykule opiszemy wam najbardziej popularne stworzenia, które ułatwią prowadzenie zbiornika od samego początku. Wielu początkujących akwarystów zanim podejmie decycję dotyczącą aranżacji akwarium, zastanawia się przede wszystkim nad doborem odpowiedniej obsady.

 • Choroby ryb akwariowych
  Choroby ryb akwariowych
  77038 wyświetleń polubień

  Wirusy, bakterie, pasożyty atakują niemal wszystkie żywe istoty na naszej planecie. Tak jak my chorujemy tak i nasze ryby w akwarium również możę dopaść niebezpieczna dla ich życia choroba. Jak zatem rozpoznać czy nasza ryba jest zdrowa czy chora?

 • Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
  Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
  66654 wyświetleń polubień

  W przyrodzie praktycznie rzecz biorąc nie występuje czysta woda składająca się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Tym bardziej w akwarium nigdy nie mamy do czynienia z czystym H₂O. W skład naszej mieszanki wodnej wchodzi wiele różnych substancji, a na jakość wody wpływ ma wiele parametrów.

 • Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  51900 wyświetleń polubień

  Dobór podłoża w akwarium jest bardzo istotny, od niego zależy bowiem, czy wybrane przez nas rośliny akwariowe będą miały odpowiednie warunki do rozwoju. Wpływa też na estetykę całego zbiornika, a jego najważniejsze funkcje to podtrzymywanie roślin i umożliwienie im prawidłowego wzrostu oraz dostarczanie substancji odżywczych w ilości wystarczającej do optymalnego rozwoju. Jak więc wybrać najlepszą opcję dla flory, jednocześnie nie szkodząc zwierzętom?

 • Sukces akwarium roślinnego
  Sukces akwarium roślinnego
  39414 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  Każdy akwarysta zakładając akwarium marzy o tym aby zbiornik ten udało się utrzymać w doskonałej kondycji, aby rośliny akwariowe rosły bujnie i zdrowo a glony nie stały się nigdy uciążliwą plagą. Pytanie tylko jak tego dokonać? Czy istnieją jakieś sprawdzone metody i środki, aby ryzyko porażki zmniejszyć do minimum?

 • Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  37715 wyświetleń polubień

  Na polskich forach tematy o węglu są kiepskie a temat nawet nie rozwinięty lub pomija wiele szczegółów. Stąd pomysł aby stworzyć taki temat tutaj. Po kolei wypunktuję najważniejsze rzeczy związane z węglem. Sposób jego działania i to jak prawidłowo używać go w filtrze.

 • Jak wybrać sposób dozowania CO2?
  Jak wybrać sposób dozowania CO2?
  32550 wyświetleń polubień

  Dwutlenek węgla jest produktem oddychania tlenowego, niezbędnym do prawidłowego przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Dlatego też jego odpowiedni poziom w wodzie akwariowej decyduje o stanie obsady roślinnej w naszych zbiornikach.

 • Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
  Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
  30205 wyświetleń polubień

  Jakie więc są rośliny niewymagające? Na początek trzeba ustalić, że do takich roślin nie zaliczą się In-Vitro. W momencie wyjęcia z żelu i sadzenia są one bardzo małe, a ich wymagania odwrotnie proporcjonalne. Potrzebują większą ilość CO2 oraz znacznie więcej światła od ich wodnych odpowiedników.

 • Nawożenie CO2 a pH wody w akwarium
  Nawożenie CO2 a pH wody w akwarium
  28082 wyświetleń polubień

  O ile znajomość zawartości rozmaitych pierwiastków w naszych akwariach nie jest konieczna, o tyle poznanie pH wody wydaje się być bardzo istotne, szczególnie gdy chcemy zająć się akwarystyką roślinną i wprowadzić do zbiornika nawożenie dwutlenkiem węgla. Nie bez znaczenia jest także odczyn wody, kiedy nasza pasja wchodzi na wyższy poziom niż hodowla najmniej wymagających ryb.

 • Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  25824 wyświetleń polubień

  Spotkaliście się z takim zdaniem: „ja glonów nigdy nie miałem”? Możemy je od razu obalić - w każdym akwarium glony występują w postaci zarodników, zawsze znajdzie się rodzaj glona, który dostosuje się do panujących warunków. 

 • Jaki filtr do akwarium wybrać czyli filtracja w akwarium
  Jaki filtr do akwarium wybrać czyli filtracja w akwarium
  23987 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  W tym artykule zajmiemy się filtracją akwariów, która bez wątpienia jest najważniejszym czynnikiem wpływającym znacząco na funkcjonowanie całego akwarium, zajmiemy się analizą poszczególnych filtrów do akwariów dostępnych na rynku, opisując wady i zalety każdego z nich.

Showing 1 to 12 of 30 (3 Pages)