Kategorie produktów

Latest comments

Popularne wpisy

 • Choroby ryb akwariowych
  Choroby ryb akwariowych
  178759 wyświetleń polubień

  Wirusy, bakterie, pasożyty atakują niemal wszystkie żywe istoty na naszej planecie. Tak jak my chorujemy tak i nasze ryby w akwarium również możę dopaść niebezpieczna dla ich życia choroba. Jak zatem rozpoznać czy nasza ryba jest zdrowa czy chora?

 • Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  Jak pozbyć się glonów z akwarium?
  162707 wyświetleń polubień

  Różnego rodzaju glony w akwarium nawiedzający prawie każdego z nas. Powodów może być mnóstwo. Źle dobrane nawożenie, brak podmian, źle dobrane oświetlenie, nie wydajna filtracja. W naszym poradniku dowiesz się jak skutecznie usunąć glony z akwarium. Nie zapominajmy, że zarodniki glonów są w każdym akwarium. Jednak czy przejmą one kontrolę nad całym zbiornikiem zależy tylko i wyłącznie od akwarysty.

 • Zwierzęta i ryby czyszczące akwarium - poradnik
  Zwierzęta i ryby czyszczące akwarium - poradnik
  131540 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  W tym artykule opiszemy wam najbardziej popularne stworzenia, które ułatwią prowadzenie zbiornika od samego początku. Wielu początkujących akwarystów zanim podejmie decyxję dotyczącą aranżacji akwarium, zastanawia się przede wszystkim nad doborem odpowiedniej obsady.

 • Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
  Parametry wody w akwarium - poradnik dla akwarystów
  97714 wyświetleń polubień

  W przyrodzie praktycznie rzecz biorąc nie występuje czysta woda składająca się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Tym bardziej w akwarium nigdy nie mamy do czynienia z czystym H₂O. W skład naszej mieszanki wodnej wchodzi wiele różnych substancji, a na jakość wody wpływ ma wiele parametrów.

 • Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  91907 wyświetleń polubień

  Spotkaliście się z takim zdaniem: „ja glonów nigdy nie miałem”? Możemy je od razu obalić - w każdym akwarium glony występują w postaci zarodników, zawsze znajdzie się rodzaj glona, który dostosuje się do panujących warunków. 

 • Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  63525 wyświetleń polubień

  Dobór podłoża w akwarium jest bardzo istotny, od niego zależy bowiem, czy wybrane przez nas rośliny akwariowe będą miały odpowiednie warunki do rozwoju. Wpływa też na estetykę całego zbiornika, a jego najważniejsze funkcje to podtrzymywanie roślin i umożliwienie im prawidłowego wzrostu oraz dostarczanie substancji odżywczych w ilości wystarczającej do optymalnego rozwoju. Jak więc wybrać najlepszą opcję dla flory, jednocześnie nie szkodząc zwierzętom?

 • Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  Węgiel aktywny w akwarium - poradnik stosowania
  61420 wyświetleń polubień

  Na polskich forach tematy o węglu są kiepskie a temat nawet nie rozwinięty lub pomija wiele szczegółów. Stąd pomysł aby stworzyć taki temat tutaj. Po kolei wypunktuję najważniejsze rzeczy związane z węglem. Sposób jego działania i to jak prawidłowo używać go w filtrze.

 • Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
  Rośliny akwariowe łatwe w uprawie i wytrzymałe
  54550 wyświetleń polubień

  Jakie więc są rośliny niewymagające? Na początek trzeba ustalić, że do takich roślin nie zaliczą się In-Vitro. W momencie wyjęcia z żelu i sadzenia są one bardzo małe, a ich wymagania odwrotnie proporcjonalne. Potrzebują większą ilość CO2 oraz znacznie więcej światła od ich wodnych odpowiedników.

 • Karmienie rybek w akwarium – poznaj 6 podstawowych zasad.
  Karmienie rybek w akwarium – poznaj 6 podstawowych zasad.
  50992 wyświetleń polubień

  Żywienie ryb jest bardzo istotne ponieważ wpływa pozytywnie na rozwój ryby, dobrej jakości pokarm poprawa samopoczucie ryby oraz podnosi jej odporność na choroby, wpływa na wybarwienie i przemianę materii. 

 • Sukces akwarium roślinnego
  Sukces akwarium roślinnego
  48443 wyświetleń
  2 Comments
  (5.0)
  polubień

  Każdy akwarysta zakładając akwarium marzy o tym aby zbiornik ten udało się utrzymać w doskonałej kondycji, aby rośliny akwariowe rosły bujnie i zdrowo a glony nie stały się nigdy uciążliwą plagą. Pytanie tylko jak tego dokonać? Czy istnieją jakieś sprawdzone metody i środki, aby ryzyko porażki zmniejszyć do minimum?

 • Zakładanie pierwszego akwarium krok po kroku.
  Zakładanie pierwszego akwarium krok po kroku.
  44081 wyświetleń polubień

  Każdemu z was na pewno chodzi po głowie założenie pierwszego akwarium z prawdziwego zdarzenia niczym akwarium z siedziby ADA w Japonii. W tym artykule postaramy się krok po kroku opisać jak powinno wyglądać zakładanie akwarium. W naszym poradniku dowiesz się co potrzeba do startu akwarium. Zaczynamy!

 • Przewodnik ryb akwariowych. Kirysy - ryby z rodziny kirysowatych.
  Przewodnik ryb akwariowych. Kirysy - ryby z rodziny kirysowatych.
  41413 wyświetleń polubień

  Na pewno sporo z niżej opisanych gatunków znacie ze swoich ulubionych sklepów akwarystycznych, ale o istenieniu co najmniej kilku pozycji na pewno nie mieliście zielonego pojęcia. Ryby Kirysy zaliczane są do kręgu ryb sumokształtnych.

Showing 1 to 12 of 57 (5 Pages)