Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Substrat pro 2l Eheim

2510101

Materiał filtracyjny do filtra wewnętrznego. Ceramiczne kuleczki do filtracji biologicznej. Pojemność: 2 litry.

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

151,80 zł / szt

-8%

165,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 139,99 zł

+15 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Głównym zadaniem biologicznego materiału filtracyjnego jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla rozwoju pożytecznych bakterii a tym samym rozkład szkodliwych substancji.

Aby precyzyjnie oczyszczać wodę nawet najlepsze technicznie filtry potrzebują wyspecjalizowanych wypełnień. Wkłady filtracyjne EHEIM wykonane są z różnych materiałów i pełnią rozmaite funkcje. Wyłapują brud i drobne cząstki, zapewniają biologiczny rozkład szkodliwych substancji, oraz  mogą  korygować  skład chemiczny wody.
W zależności od rozmiaru, przeznaczenia akwarium, rodzaju zastosowanego filtra jak też jakości lokalnej wody, należy odpowiednio dobrać kombinację wkładów filtra. Właściwe ułożenie warstw filtracyjnych odgrywa kluczową rolę w korekcie jakości wody

Substrat Pro:

  • wysokoporowy, granulowany, ceramiczny materiał filtracyjny,
  • o specjalnym kształcie zwiększającym ilość nasypową na litr, zatem objętość w filtrze może być w pełni wykorzystana,
  • powierzchnia sprzyjająca osiedlaniu się kolonii pożytecznych bakterii,
  • medium wykonane ze spiekanej krzemionki,
  • długa żywotność,
  • wielkokrotnego użytku (wystarczy kilkakrotnie przepłukać),
  • do akwarium słodkowodnego jak i morskiego.

Wskazówka:

Nigdy nie myj i nie wymieniaj całości wkładów biologicznych na raz. Zniszczy to kolonię bakterii i utrudniponowny proces kolonizacji. Media w koszykach też trzeba wymieniać częściowo by bakterie miały szanse zasiedlenia nowej masy.

Jak działają biologiczne media filtracyjne:

Po wstępnej, mechanicznej fazie filtracji rozpoczyna się najważniejsze zadanie filtra, biologiczna filtracja poprzez wykorzystanie kolonii bakterii oczyszczających. Bakterie odżywiają się szkodliwymi cząstkami usuwając je z wody. Wkłady biologiczne zapewniają stabilne warunki w akwarium dzięki najlepszej możliwej strukturze materiału i jego ogromnej powierzchni. Przykładem jest wkład Eheim substrat pro którego powierzchnia filtracyjna wynosi 450m2 z 1 litra masy. Uzyskanie takich parametrów materiału umożliwia proces spiekania, polegający na ogrzewaniu sproszkowanych lub drobnoziarnistych substancji do temperatury bliskiej topnienia, bez doprowadzenia ich do stanu ciekłego. W wyniku spiekania następuje nadtopienie powierzchni i sklejenie poszczególnych ziaren w porowatą masę. Spiekanie pozwala na połączenie składników, których złączenie innymi metodami jest niemożliwe. Nasze masy biologiczne to materiały sztucznie wytworzone w procesach wysokotemperaturowych o jonowych i kowalencyjnych wiązaniach międzyatomowych, idealnie przystosowane do skolonizowania przez bakterie.

RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Substrat pro 2l Eheim

Substrat pro 2l Eheim