Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Xport-BIO Cubes 500ml Brightwell Aquatics

Ultraporowate biologiczne medium filtracyjne w kształcie kostek, 500ml

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

60,20 zł / szt

-30%

86,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 86,00 zł

+6 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Doskonale nadaje się do szybkiego obniżenia stężenia amoniaku i azotynów w nawet najmocniej zagęszczonym systemie akwariowym.

Xport BIO Cubes:

Ultraporowate biologiczne medium filtracyjne w kształcie kostek o doskonałej wydajności.

Informacje ogólne:

  • Zastosowanie technologii „NanoIntelex” do stworzenia ulepszonego materiału wielkopowierzchniowego, umożliwiającego kolonizację dobroczynnych bakterii nitryfikacyjnych, mających wpływ na szybkie i skuteczne utlenianie amoniaku do azotynów i azotanów.
  • Najlepszy możliwy stosunek wielkości powierzchni kolonizacyjnej do objętości syntetycznego medium filtracji biologicznej.
  • Większa wydajność w stosunku do mediów konwencjonalnych – niższe wymagania powierzchniowe niezbędne do zaistnienia równoważnych procesów nitryfikacyjnych.
  • Doskonale nadaje się do szybkiego obniżenia stężenia amoniaku i azotynów w nawet najmocniej zagęszczonym systemie akwariowym.
  • Może być stosowany w połączeniu z produktami Xport NO3 Cubes oraz Xport PO4

Instrukcja użycia:

  • Przed użyciem produktu Xport BIO Cubes należy zastosować wstępną filtrację mechaniczną w celu usunięcia nierozpuszczonych zanieczyszczeń organicznych z wody, znacznie zwiększy to skuteczność całego procesu filtracyjnego.
  • Przepłukać kostki Xport-BIO w wodzie oczyszczonej lub świeżej wodzie o niskiej zawartości substancji rozpuszczonych. Następnie umieścić je w czystym pojemniku i zalać wodą akwariową pochodzącą ze zbiornika docelowego. Znajdujące się w pojemniku kostki Xport Bio Cubes zalać preparatem MicroBacter 7 w proporcjach 20 ml preparatu na każde 150 g medium filtracyjnego. Zamieszać ręką i tak przygotowaną „kąpiel” pozostawić na 24 godziny w temperaturze pokojowej. Wyjąć kostki Xport Bio Cubes z pojemnika i wylać wodę do akwarium. Następnie umieścić je w filtrze kanistrowym, reaktorze na media filtracyjne lub siatce filtracyjnej filtra workowego o efektywności 800 μm.
  • Zalecane natężenie przepływu: 1-3-krotność całkowitej objętości wody w zbiorniku na godzinę.
  • Nie stosować w filtrach fluidyzacyjnych. Raz lub dwa razy w miesiącu wyjąć około 1/3 całkowitej liczby kostek Xport Bio Cubes i przepłukać w pojemniku z wodą akwariową pochodzącą z podmiany wody. Następnie umieścić media filtracyjne z powrotem na swoim miejscu. Stosować 1 ml preparatu MicroBacter7 na ok. 76 l wody w akwarium w miejscu dużego przepływu wody.
  • Kostki Xport Bio Cubes nie są chemicznym medium filtracyjnym – muszą być zaszczepione odpowiednimi bakteriami w celu rozpoczęcia procesów nitryfikacyjnych. Zwykłe umieszczenie kostek Xport Bio Cubes w istniejącym akwarium pozwoli z czasem skolonizować media filtracyjne odpowiednimi szczepami bakterii.

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Xport-BIO Cubes 500ml Brightwell Aquatics

Xport-BIO Cubes 500ml Brightwell Aquatics