Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

JBL TEST SIO2 - KRZEMIANY

KOMPLETNY TEST DO WODY NA ZAWARTOŚĆ KRZEMIANU FIRMY JBL

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

62,90 zł / szt

+6 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji
JBL TEST SIO2
Kompletny test do wody na zawartość krzemianu.

Cechy testu JBL:

Test krzemianowy firmy JBL Test-Set SiO2 służy do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości krzemianu w wodzie słodkiej i morskiej, w przedziale między 0,2 - >6 mg/l (ppm).
Dzięki własnemu, przez JBL opracowanemu procesowi kompensacyjnemu można uzyskać dokładne i niezawodne wyniki , nawet w wodzie lekko zabarwonej poprzez filtrację torfową lub leczenie chorób. Możliwe zakłócenia poprzez jednoczesną zawartość fosforanu
w próbce wody zostają usunięte poprzez stopniowe dodawanie odczynnika 2.Dlaczego należy mierzyć zawartość Fe?

Krzem jest jednym z najczęściej występujących elementów na ziemi. Poprzez erozję skał krzemianowych krzem dostaje się w formie krzemianu do zbiornikow wodnych, jak i do wód gruntowych. Woda bieżąca zawiera, w zależności od rodzaju podłoża danego regionu, różnie wysoką zawartość rozpuszczonego krzemianu. W wodzie bieżącej można znaleźć wartości do 40 mg/l, rzadko nawet wyższe. Krzemiany nie są trujące więc ich zawartość
w wodzie nie jest specjalnie ograniczona w przepisach dotyczących wody pitnej.

Z akwarystycznego punktu widzenia krzem jest ważnym składnikiem odżywczym dla okrzemków (Diatomeae), niektórych roślin wodnych (np. rogownica), jak i dla gąbek krzemionkowych i innych bezkręgowców. Przy nowo zagospodarowanym akwarium pojawiają się okrzemki w postaci brązowego nalotu. Zniknie on z czasem, w momencie powstania innych konkurencyjnych mikroorganizmów i alg w akwarium. W tym momencie w naturalny sposób zredukuje się też znacznie zawartość krzemianu w akwarium. Często jednak wystarczy wymiana wody (szczególnie w akwarium morskim) aby pojawiły się okrzemki. Dlatego lepiej jest używać w akwariach morskich, przy zakładaniu akwarium i zmianie wody, wody osmozowej.


 

Oferowane przez nasz sklep akwarystyczny testy przeznaczone są na polski rynek, zawierają polską instrukcję, są świeże i dobrej jakości.

 

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - JBL TEST SIO2 - KRZEMIANY

JBL TEST SIO2 - KRZEMIANY