Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Micro Plant 500 ml Qual Drop

Micro_500

Mikroelementy oraz pierwiastki śladowe

Więcej szczegółów

24h

6 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

30,71 zł / szt

-12%

34,90 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 30,71 zł

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis:

 • Micro Plant skoncentrowany preparat zawierający zbilansowane mikroelementy oraz pierwiastki śladowe niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin wodnych. 

 • Micro Plant przeznaczony jest do użycia w typowych akwariach roślinnych.

 • Zawiera w formie stabilnych chelatów mikroelementy i pierwiastki śladowe takie jak: Mn (Mangan), Zn (Cynk), B (Bor), Mo (Molibden), Cu (Miedź), Co (Kobalt), Ni (Nikiel), V (Wanad), Rb (Rubid). Micro Plant zawiera również inne składniki, które wspomagają prawidłowy rozwój roślin wodnych.

Dawkowanie:

 • Dawkowanie wyjściowe 1 ml Micro Plant na 25-30 l wody raz na tydzień lub 4 ml na 100 l wody.

 • Korzystnie jest stosować w podzielonych dawkach dziennych.

Przykładowy schemat dozowania:
 • Zbiornik z dużą ilością roślin, światła i CO2  -  1-2 ml na 100 l ,  3-4 razy w tygodniu

 • Zbiornik z umiarkowaną ilością roślin, światła i CO2  - 1-2 ml na 100 l, 2 razy w tygodniu

 • Zbiornik z małą ilością roślin, światła i CO2 - 1-2  ml na 100 l, 1 raz w tygodniu

Optymalne dawki Micro Plant należy dobrać indywidualnie do każdego akwarium biorąc pod uwagę ilość, gatunki, tempo wzrostu roślin, oświetlenie, rodzaj podłoża, twardość wody, stężenie CO2, pH, twardość wody oraz stężenia innych składników pokarmowych roślin takich jak azot, fosfor, potas. W przypadku przedawkowania należy natychmiast podmienić część wody w akwarium.

Jaka jest różnica pomiędzy MICRO PLANT a TRACE PLANT ?

 • Różnica jest przede wszystkim w składzie, zawartości poszczególnych mikroelementów oraz ich dostępnym formom.
 • Micro Plant przeznaczony jest do użycia w typowych akwariach roślinnych z dużą ilością światła, CO2. Zawiera w formie stabilnych chelatów mikroelementy i pierwiastki śladowe takie jak: Mn (Mangan), Zn (Cynk), B (Bor), Mo (Molibden), Cu (Miedź), Co (Kobalt), Ni (Nikiel), V (Wanad), Rb (Rubid). Zbilansowany skład sprosta nawet najbardziej wymagającym roślinom.
 • Trace Plant przeznaczony jest do użycia w akwariach ogólnych i roślinnych o umiarkowanej ilości światła i CO2. Zawiera w formie stabilnych chelatów takie mikroelementy i pierwiastki śladowe jak: Mn (Mangan), Zn (Cynk), B (Bor), Mo (Molibden), Cu (Miedź), Co (Kobalt), Li (Lit), Al (Glin), Ni (Nikiel), Se (Selen), Sn (Cynę), V (Wanad), Ti (Tytan).
 • Jeśli więc zbiornik jest takim typowym, rozpędzonym zbiornikiem roślinnym z dużą ilością światła, CO2 to zdecydowanie polecamy Micro Plant. Natomiast do „prostszych” zbiorników roślinnych oraz zbiorników ogólnych lepiej używać Trace Plant.
 • Po za tym oba preparaty różnią się dozowaniem wyjściowym i dostępnymi pojemnościami. Micro Plant posiada dozę 1 ml na 25 l i dostępną pojemność 125 ml, 500 ml natomiast Trace Plant dozę 1 ml na 100 l i dostępne pojemności 125 ml. Dawka wyjściowa 1 ml/25 l Micro Plant jest łatwiejsza do podania do mniejszych zbiorników np. 30 l oraz poprzez dozowniki automatyczne.

Dostępne opakowania: 

 • 125 ml
 • 500 ml

UWAGA:

 • Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Należy zwrócić uwagę na czystość dozownika/dozowników. Używać ich tylko do jednego preparatu. Nie należy płukać dozownika ani zanurzać w wodzie zawierającej florę bakteryjną.  Nie należy używać dozowników jednocześnie do dozowania preparatów bakteryjnych, wtedy cały roztwór w butelce może ulec zakażaniu. Dozowniki po użyciu najlepiej przepłukać dokładnie wodą RO..

RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Micro Plant 500 ml Qual Drop

Micro Plant 500 ml Qual Drop