Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Flourish Excel 500ml Seachem

Flourish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu. Pojemność: 500ml.

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

75,35 zł / szt

-8%

81,90 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 81,90 zł

+7 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu
Flourish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu.Zwykle uzyskiwany jest przez nie z dwutlenku węgla, może być jednak także przyswajany z prostych związków organicznych (na przykład produktów pośrednich fotosyntezy).Podawanie CO2 w formie gazowej nie wyklucza stosowania Flourish Excel i odwrotnie. Ponieważ proces powstawania produktów pośrednich fotosyntezy i ich wykorzystywanie zachodzi jednocześnie, podawanie Flourish Excel jest korzystne, bez względu na to, czy nasyca się wodę gazowym dwutlenkiem węgla, czy nie. Naprzemienne stosowanie obydwu metod sprawdza się szczególnie w sytuacji gdy dodawanie CO2 może spowodować gwałtowne obniżenie odczynu wody.

Preparat ma także silne właściwości redukujące w stosunku do żelaza, zwiększając ilość jonów Fe2+, które są łatwiej przyswajalne przez rośliny niż jony Fe3+.

Ostatecznym produktem procesu fotosyntezy jest glukoza. W kolejnych etapach jej syntezy z dwutlenku węgla przy udziale światła wytwarzane są produkty pośrednie, takie jak rybulozo 1,5 – bisfosforan i 2-karboksy-3-keto-D-arabinitolo-1,5-bisfosforan. Pod tymi skomplikowanymi nazwami kryją się proste, pięciowęglowe łańcuchy. Flourish Excel nie zawiera tych związków, ale inne, zbliżone do nich budową, dzięki czemu rośliny otrzymują niezbędne im składniki w niejako „gotowej formie”, bez konieczności wytwarzania ich z dwutlenku węgla i dzięki kolejnym reakcjom enzymatycznym mogą przetwarzać je w potrzebne im związki.

Sposób użycia:

  • Podczas pierwszego zastosowania lub po dużej wymianie wody (> 40% objętości) podać jedną nakrętkę (5ml) na każde 40 l wody.
  • Później używać 1 nakrętkę na każde 200 l, codziennie lub co drugi dzień. W zbiornikach z dużą ilością roślin dawkę można stopniowo podwyższać.
  • Odmierzanie mniejszej ilości preparatu ułatwiają nacięcia gwintu na nakrętce. Każde odpowiada objętości 1ml.

Dostępne pojemności: 50ml, 100ml, 250ml, 500ml, 2l, 4l.


RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Flourish Excel 500ml Seachem

Flourish Excel 500ml Seachem