Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Flourish Excel 250 ml Seachem

Flourish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu. Pojemność: 250ml.

Więcej szczegółów

24h

2 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

48,31 zł / szt

-12%

54,90 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 48,31 zł

+4 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu

Opis:

  • Flourish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu.
  • Zwykle uzyskiwany jest przez nie z dwutlenku węgla, może być jednak także przyswajany z prostych związków organicznych (na przykład produktów pośrednich fotosyntezy).Podawanie CO2 w formie gazowej nie wyklucza stosowania Flourish Excel i odwrotnie.
  • Ponieważ proces powstawania produktów pośrednich fotosyntezy i ich wykorzystywanie zachodzi jednocześnie, podawanie Flourish Excel jest korzystne, bez względu na to, czy nasyca się wodę gazowym dwutlenkiem węgla, czy nie.
  • Naprzemienne stosowanie obydwu metod sprawdza się szczególnie w sytuacji gdy dodawanie CO2 może spowodować gwałtowne obniżenie odczynu wody.

Preparat ma także silne właściwości redukujące w stosunku do żelaza, zwiększając ilość jonów Fe2+, które są łatwiej przyswajalne przez rośliny niż jony Fe3+.

  • Ostatecznym produktem procesu fotosyntezy jest glukoza. W kolejnych etapach jej syntezy z dwutlenku węgla przy udziale światła wytwarzane są produkty pośrednie, takie jak rybulozo 1,5 – bisfosforan i 2-karboksy-3-keto-D-arabinitolo-1,5-bisfosforan.
  • Pod tymi skomplikowanymi nazwami kryją się proste, pięciowęglowe łańcuchy. Flourish Excel nie zawiera tych związków, ale inne, zbliżone do nich budową, dzięki czemu rośliny otrzymują niezbędne im składniki w niejako „gotowej formie”, bez konieczności wytwarzania ich z dwutlenku węgla i dzięki kolejnym reakcjom enzymatycznym mogą przetwarzać je w potrzebne im związki.

Sposób użycia:

  • Podczas pierwszego zastosowania lub po dużej wymianie wody (> 40% objętości) podać jedną nakrętkę (5ml) na każde 40 l wody.
  • Później używać 1 nakrętkę na każde 200 l, codziennie lub co drugi dzień. W zbiornikach z dużą ilością roślin dawkę można stopniowo podwyższać.
  • Odmierzanie mniejszej ilości preparatu ułatwiają nacięcia gwintu na nakrętce. Każde odpowiada objętości 1ml.

Dostępne pojemności:

  • 50ml, 100ml, 250ml, 500ml, 2l, 4l.


RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Flourish Excel 250 ml Seachem

Flourish Excel 250 ml Seachem