Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

BioChalix 25l Hydroidea

Naturalny i całkowicie bezpieczny mineralny adsorbent związków fosforu, 25l

Więcej szczegółów

2-7 dni

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

459,00 zł / szt

+45 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Naturalny i czysto mineralny adsorbent fosforanów o frakcji 2-8 mm

BioChalix:

BioChalix to naturalny i całkowicie bezpieczny mineralny adsorbent związków fosforu. Stosowany jest przede wszystkim w celu sorpcji fosforu do poziomu niższego niż 0,01 mg na litr wody. W związku z tym BioChalix jest szeroko wykorzystywany w filtrach bagiennych, filtrach do oczek wodnych, strefach regeneracyjnych w stawach kąpielowych, oczyszczalniach hydrobotanicznych i w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Bardzo wydajny, o wyjątkowo dużej powierzchni aktywnej – dzięki swojej porowatości sięgającej 34 % stanowi doskonałe podłoże dla bakterii rozkładających zanieczyszczenia organiczne.

Preparat BioChalix:

 • Długofalowe i efektywne wiązanie fosforanów;
 • Naturalny i czysto mineralny adsorbent fosforanów o frakcji 2-8 mm;
 • Do stosowania w każdym rodzaju zbiornika wodnego;
 • Doskonałe medium filtracyjne do oczek wodnych i stawów kąpielowych;
 • Idealne podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych, porowatość mieszanki dochodząca do 34%;
 • Sorpcja fosforu dochodząca do 188 g na 1 kg mieszanki;
 • Pakowany do wiadra 25 L z 2 woreczkami lub luzem w big bagi po 1 m3;
 • 1 m3 substratu waży ok. 870 kg

Sposób aplikacji: sprawdzić parametry wody, wsypać do woreczków i dobrze zamknąć. Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjnej bezpośrednio na rury drenarskie. Opakowanie 25 litrów powinno być stosowane do max. 25 m3 wody. W większych zbiornikach 1 m3 stosujemy do 250 m3 wody. 1 kg mieszanki pochłania w stawie kąpielowym w idealnych warunkach do 188 gram fosforu. BioChalix w większej ilości podnosi pH wody, przed jego użyciem należy sprawdzić czy pH nie przekracza 8,4. Może lekko barwić wodę i powodować powstawanie osadów utrzymujących się przez kilka dni.

Warto wiedzieć:

 • BioChalix zdecydowanie ogranicza rozwój jednokomórkowych zielenic i glonów nitkowatych. Adsorpcja fosforu ze zbiornika wodnego i przekazanie go roślinom odbywa się przy całkowitym pominięciu glonów.
 • W skład BioChalixu wchodzą naturalne minerały oraz wybrane partie skał wapiennych najwyższej jakości, których porowatość, właściwości sorpcyjne i jonowymienne zostały zwiększone w procesie specjalnej obróbki technologicznej.
 • Fosfor to decydujący składnik dla rozwoju glonów nitkowatych: 0,1 mg fosforu = 0,306 mg jonów fosforanowych. Wartość graniczna, powyżej której następuje szybki rozwój glonów wynosi 0,035 mg/l fosforanów.
 • BioChalix w sposób ciągły i długofalowy redukuje zawartość fosforu w wodzie poniżej decydującego dla rozwoju glonów poziomu 0,01 mg/l.
 • Produkt przy właściwym stosowaniu jest całkowicie bezpieczny dla flory i fauny w zbiornikach wodnych. BioChalix posiada atest PZH.

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - BioChalix 25l Hydroidea

BioChalix 25l Hydroidea