Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

CAL Aqua Labs Black Earth Premium Normal [1l]

Specjalistyczny, wzbogacony substrat dla roślin akwariowych; w opakowaniu o pojemności 9 l.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

14,99 zł / szt

+1 pkt lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


CAL AQUA LABS BLACK EARTH PREMIUM NORMAL 1l
Specjalistyczny, wzbogacony substrat dla roślin akwariowych.

Oferta dotyczy 1l podłoża w opakowaniu zastępczymCAL Aqua Labs Black Earth Premium to substrat do akwarium będący wynikiem wielu lat intensywnej pracy, badań i testów. Produkt został od początku do końca opracowany wyłącznie dla naszej firmy z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb akwarystów. W rezultacie otrzymaliśmy podłoże intensywnie wzbogacone w składniki odżywcze dla roślin o wysoce zaawansowanej i sprawdzonej formule.


Nie uwalnia do wody toksycznego amoniaku

Większość podłoży wzbogacanych zawiera wysokie stężenia amoniaku i uwalnia tę substancję do wody akwariowej. Proces ten jest szczególnie intensywny w pierwszych tygodniach po zalaniu substratów wodą. Takie rozwiązanie może okazać się śmiertelne dla ryb oraz bezkręgowców. Właśnie dlatego akwaryści często czekają kilka tygodni zanim wpuszczą jakiekolwiek zwierzęta do zbiornika. W przypadku technologii produkcji Black Earth Premium upewniliśmy się - amoniak jest całkowicie blokowany w granulkach podłoża i nie ma możliwości przeniknięcia do wody. W ten sposób wszystkie składniki pokarmowe oraz organiczne dodatki zawarte w podłożu są zawsze dostępne dla roślin a jednocześnie nie są wypłukiwane przez wodę i usuwane z akwarium np. przy okazji podmian wody. Właśnie dlatego substrat pozostaje aktywny przez długi okres czasu. Zastosowane rozwiązania powodują, że akwarium jest dużo mniej podatne na inwazje glonów, szybko osiąga stabilność biologiczną a także eliminuje potrzebę długiego oczekiwania na możliwość wpuszczenia zwierząt do akwarium.


Zaawansowany proces produkcji = trwałe i naturalne granulki przez długi czas + wydajniejsze nawożenie roślin

CAL Aqua Labs opracowało wysoce wyspecjalizowany proces produkcji podłoża Black Earth Premium. W wyniku tego procesu, granulki podłoża są szczególnie twarde, mniej kruche oraz nie podatne na pęknięcia przez co zachowują swój wygląd przez długi czas. Unikamy w ten sposób niepożądanego efektu pylenia. Wszystkie powyższe fakty oznaczają również lepsze nawożenie roślin. Składniki pokarmowe są doskonale dostępne dla roślin wyłącznie w podłożu i nie są niekontrolowanie uwalniane do wody akwariowej.


Krystalicznie czysta i przejrzysta woda

Specjalne składniki Black Earth Premium dodane do podłoża w procesie produkcji mają zdolność wychwytywania zanieczyszczeń wody. Zyskujemy zatem dodatkową, ogromną powierzchnię filtracyjną w postaci podłoża. Właśnie temu zawdzięczamy pożądany efekt krystalicznie czystej wody.


Granulki o wysokiej gęstości – masie właściwej

Podłoże Black Earth Premium to małe granulki o podwyższonej gęstości. Są cięższe od innych podłóż przez co podłoże lepiej przytrzymuje rośliny. Ograniczamy w ten sposób efekt wypływania roślin bezpośrednie po posadzeniu, co może być szczególnie uciążliwe zwłaszcza w przypadku małych sadzonek roślin trawnikowych.


Dostosowanie pH wody do warunków naturalnych

Black Earth Premium to podłoże wyprodukowane z naturalnych, wysoce wydajnych komponentów oraz składników odżywczych bogate m.in. w kwasy huminowe i fulwowe. Dzięki tym składnikom uzyskaliśmy doskonałe podłoże, tworzące lekko kwaśne środowisko optymalne do hodowli większości roślin oraz organizmów wodnych.


Rozmiary oraz wielkość opakowań podłoża

Black Earth Premium jest dostępny w opakowaniach o pojemności 9 litrów, które wystarcza na akwarium o pojemności około 80 - 110 litrów. Produkt występuje w dwóch typach granulacji: Normal (wielkość granulek 1 - 4 mm) oraz Extra Fine (wielkość granulek około 1 mm).

Wskazówki dotyczące stosowania

» Nie płukać przed użyciem. Rozłożyć podłoże równomiernie na dno akwarium przed zalaniem go wodą. Warstwa podłoża powinna mieć co najmniej 4 cm, aby zapewnić dobre warunki do uprawy roślin.
» Ułóż aranżacje, włóż do akwarium ozdoby takie jak skały, korzenie etc.
» Delikatnie wlej wodę do akwarium w taki sposób, aby nie wzruszać podłoża. Nie lej wody bezpośrednio na podłoże. Użyj do tego celu np. talerzyka lub plastikowej torebki i na ten element skieruj strumień wody. Rośliny najlepiej sadzić kiedy poziom wody jest trochę wyższy od poziomu podłoża.
» Zainstaluj filtry i inne urządzenia. Upewnij się, że wylot filtra nie jest skierowany bezpośrednio na podłoże, a jego wlot nie zasysa substratu z dna akwarium.


Uwaga! Używać wyłącznie w akwariach słodkowodnych. Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.


Zalecana ilość podłoża w zależności od wielkości akwarium, przykłady:

 

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - CAL Aqua Labs Black Earth Premium Normal [1l]

CAL Aqua Labs Black Earth Premium Normal [1l]