Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Benibachi Black Soil Normal [5kg]

Specjalistyczne, unikalne podłoże dla krewetek akwariowych o granulacji 2 - 3 mm; w opakowaniu o masie netto 5 kg.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

74,00 zł / szt

+7 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


BENIBACHI BLACK SOIL NORMAL 5 kg
Specjalistyczne, unikalne podłoże dla krewetek akwariowych o granulacji 2 - 3 mm.Benibachi Black Soil to najwyższej jakości podłoże dla krewetek akwariowych, wyprodukowane od podstaw w Japoni przez markę Benibachi. Black Soil to podłoże specjalistyczne, produkowane z tradycją od niemal 15 lat, dzięki czemu zapewnia ono optymalne warunki życia dla najbardziej wymagających krewetek i oferuje stałą niezmienną jakość. Unikalne właściwości podłoża jak zapobieganie śmiertelności krewetek znacząco ułatwiają pielęgnację krewetkarium. Black Soil utrzymuje lekko kwaśne warunki wodne (pH 6 +- 0,5) i tworzy idealne warunki do życia i rozmnażania krewetek CRS. Black Soil jest zdolne do absorpcji zanieczyszczeń, azotanów i fosforanów w nowo założonych akwariach, dzięki czemu oczyszcza ono wodę w przeciągu jednej doby. Black Soil zawiera specjalny zestaw dodatków i minerałów, których receptura jest tajemnicą. Dzięki temu podłoże znacząco poprawia zdrowie krewetek i zapobiega śmiertelności po nieudanej wylince. Pozytywny efekt hodowli krewetek z użyciem podłoża Black Soil jest zauważalny niemal od razu. Black Soil zachowuje swoje unikalne właściwości przy grubości podłoża minimum 5,5 - 6 cm.


Fantastyczna scena

Black Soil posiada charakterystyczną nieregularną strukturę, dzięki czemu tworzy doskonałą scenę, jak z natury. Podłoże ma optymalną, ciemną barwę, wyraźnie podkreśla kolory krewetek i tworzy idealne warunki do robienia zdjęć, zwłaszcza zdjęć makro. Niemal tysiąc zbiorników z hodowli krewetek Benibachi stale od prawie dekady działa na Black Soil.


Redukcja toksycznych związków azotu

Używanie podłoża Black Soil niesie za sobą wiele zalet. Po pierwsze, utrzymuje detrytus na powierzchni podłoża co umożliwia filtrom jego wchłonięcie i usunięcie poprzez czyszczenie filtra. Po drugie, Black Soil dzięki swojej specjalnie zaprojektowanej strukturze i kontrolowanej przepuszczalności wspiera naturalną redukcję azotanów [Natural Nitrate Reduction (NNR)], gdyż umożliwia tylko bardzo wolny przepływ wody przez podłoże. Ponad to tylko bardzo wolny przepływ wody przez podłoże umożliwia w pełni rozwój dwóch ekologicznych jego warstw. Górna warstwa podłoża Black Soil, która ma kontakt z krążącą wodą bogatą w tlen jest mocno zasiedlona przez bakterie nitryfikacyjne z rodzaju Nitrosospira i Nitrospira. Te szczepy bakterii są odpowiedzialne za przekształcanie śmiertelnego dla krewetek amoniaku i azotynów do najmniej toksycznej formy azotu, czyli azotanów (NO3). Bez dostatecznej liczby tych bakterii amoniak i azotyny będą się gromadzić do toksycznego poziomu i zabijać krewetki. Natomiast dolna warstwa Black Soil zawiera i rozwija specjalne szczepy bakterii zwane bakteriami beztlenowymi. Bakterie beztlenowe żyją w środowisku ubogim lub pozbawionym tlenu. Te bakterie, w dolnej warstwie podłoża Black Soil, używają cząsteczek tlenu z azotanu, przekształcając azotan (NO3) w lotny gaz (N). Widać to zjawisko bardzo często przy grubszej warstwie Black Soil, jako wydobywające się pęcherzyki gazu z dna podłoża.


Właściwa ilość podłoża

Black Soil usuwa i redukuje wszystkie związki azotu w krewetkarium, jednak aby te dwie ekologiczne warstwy bakteryjne mogły istnieć zalecamy minimum 5 cm podłoża, najlepiej 7,5 - 10 cm i niezbędne organizmy, które pomogą w powolnej filtracji wody przez podłoże. Warstwa podłoża Black Soil musi być na tyle gruba, aby umożliwić bakteriom nitryfikacyjnym Nitrosospira i Nitrospira oraz innym organizmom redukcję tlenu z wody wnikającej w podłoże, zanim woda ta dotrze do dolnej jego warstwy. Tylko wtedy bakterie beztlenowe będą czerpać tlen z cząsteczki azotanów i tym samym redukować je do lotnego azotu. Ponadto proces ten uwarunkowany jest strukturą podłoża. Dlatego Benibachi stworzyło podłoże o idealnej, drobnej i nieregularnej strukturze, gdyż grube i regularne ziarna umożliwiają szybką penetrację wody między ziarnami i uniemożliwiają tym samym wytworzenie się dolnej warstwy z bakteriami beztlenowymi.Cechy produktu

» podłoże z wieloletnią tradycją, oferuje stałą, niezmienną jakość,
» tworzy idealne, kwaśne środowisko do życia krewetek CRS,
» unikalne właściwości: poprawia zdrowie i ogranicza śmiertelność,
» usuwa i redukuje wszystkie formy azotu,
» ogromna porowatość znacznie usprawnia filtrację biologiczną,
» wysoka adsorpcja pomaga krystalizować wodę i usuwać zmętnienia,
» tworzy fantastyczną scenę do zdjęć,
» granulacja: Normal (2 - 3 mm).Zalecana minimalna ilość podłoża

» zbiornik o wym. 30 x 30 x 30 cm - 5 litrów podłoża,
» zbiornik o wym. 45 x 30 x 30 cm - 7,5 litra podłoża,
» zbiornik o wym. 60 x 30 x 35 cm - 10 litrów podłoża,
» zbiornik o wym. 90 x 45 x 45 cm - 22 litry podłoża,
» zbiornik o wym. 120 x 45 x 45 cm - 30 litrów podłoża.

 

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Benibachi Black Soil Normal [5kg]

Benibachi Black Soil Normal [5kg]