Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Reef Snow 125ml Brightwell Aquatics

Reef Snow 125ml Brightwell Aquatics

Formuła odtwarzająca tzw. śnieg morski, 125ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

27,30 zł / szt

-30%

39,00 zł

+2 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Doskonale sprawdza się podczas karmienia w porze nocnej, kiedy większość korali rozpościera swe czułki w celu zdobycia pożywienia.

Reef Snow:

Formuła odtwarzająca tzw. śnieg morski, przeznaczona dla koralowców oraz innych morskich bezkręgowców żywiących się zawiesiną.

Informacje ogólne:

 • Kompozycja niekonserwatywnych makro- i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych związanych w postaci węglanowej, w proporcjach występujących w aragonicie, jak również zbiór protein i lipidów pochodzenia morskiego, w proporcjach występujących w tkankach koralowców.
 • Jest jednoczesnym źródłem odpowiednich nutrientów organicznych i nieorganicznych niezbędnych do rozwoju tkanek miękkich i materiału szkieletowego, których potrzebują koralowce twarde, zooksantellowe i azooksantellowe koralowce miękkie, gorgonie, małże, rurówki, gąbki, osłonice oraz inne bezkręgowce żywiące się pokarmem w formie zawiesiny.
 • Doskonale sprawdza się podczas karmienia w porze nocnej, kiedy większość korali rozpościera swe czułki w celu zdobycia pożywienia.
 • Preparat nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych.
 • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

 • „Śnieg morski” to termin wprowadzony przez oceanografów na opisanie gromadzących się cząstek pyłu pochodzenia organicznego i nieorganicznego, które opadają na dno morza. Pył ten w głównej mierze składa się z pozostałości i szczątek organizmów planktonicznych – zooplanktonu i dużego fitoplanktonu.
 • Wspomniane cząstki organiczne są z reguły siedliskiem dla różnych mikroorganizmów (głównie bakterii i pierwotniaków), które się z nimi łączą podczas opadania na dno. Mikroorganizmy te tworzą kolonie i rozkładają substancje organiczne spoczywające na cząsteczkach pyłu i w rezultacie uwalniają nutrienty zagnieżdżone między cząstkami.
 • Zjawisko stałego opadania cząstek pyłu w stronę dna morskiego przypomina opady śniegu – stąd nazwa „śnieg morski”. O ile śnieg morski zasadniczo jest bardziej charakterystyczny dla urodzajnych obszarów otwartych wód oceanicznych niż obszarów tropikalnych raf koralowych, o tyle jego koncept (oczywiście z pewnymi modyfikacjami poczynionymi z myślą o specyfice wymagań organizmów rafotwórczych) może być zastosowany w akwariach rafowych jako sposób na jednoczesne dostarczanie koralom i innym bezkręgowcom żywiącym się zawiesiną, odpowiednich nutrientów pochodzenia organicznego i nieorganicznego.
 • Formuła Reef Snow skutecznie odtwarza koncept śniegu morskiego poprzez połączenie takich składników, jak niekonserwatywne makro- i mikroelementy oraz pierwiastki śladowe związane w postaci węglanowej (wszystkie w proporcjach charakterystycznych dla aragonitu) wraz z proteinami i kwasami tłuszczowymi pochodzenia morskiego (w proporcjach charakterystycznych dla tkanek koralowców).
 • Formuła nie zawiera cukrów ani ich pochodnych. Formuła Reef Snow jest źródłem organicznych i nieorganicznych nutrientów dla korali oraz organizmów im pokrewnych, małży, rurówek i pozostałych bezkręgowców żywiących się pokarmem w formie zawiesiny. Formuła jest szczególnie polecana akwarystom, którzy hodują azooksantellowe korale miękkie w głębokich akwariach biotopowych.
 • Główną zaletą wynikającą z dostarczania wyżej wspomnianych nutrientów w jednym produkcie jest przyspieszenie tempa wzrostu zarówno tkanek miękkich jak i materiału szkieletowego.
 • Produkt Reef Snow nie wymaga chłodzenia, jednakże przechowywanie go w chłodnym i zacienionym miejscu pozwala na dłużej zachować jego właściwości i trwałość. Przechowywanie produktu w warunkach chłodniczych wydłuża jego okres trwałości.

Instrukcja użycia:

 • Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Przed zastosowaniem produktu Reef Snow wyłączyć odpieniacz białek oraz inne mechaniczne urządzenia filtrujące. Urządzenia można uruchomić ponownie 10-15 minut po zastosowaniu formuły. Większość korali zooksantellowych wyciąga swe czułki w porze nocnej, gdy większość ryb koralożernych i zooplanktonożernych śpi, a gęste skupiska zooplanktonu najbardziej przemieszczają się w obrębie rafy koralowej.
 • Najbardziej rozsądną porą na użycie pokarmu Reef Snow i nakarmienie korali jest więc czas, kiedy wszystkie światła w akwarium są wyłączone (najlepiej przez 1-2 h), a w pomieszczeniu jest ciemno. Używając przyciemnionego światła latarki, oświetlić obszar znajdujący się tuż nad koralami, które chcemy nakarmić i przeprowadzić karmienie według podanych poniżej wskazówek.
 • Delikatne zmętnienie wody w akwarium po użyciu pokarmu Reef Snow jest zjawiskiem normalnym. Wynika ono z tego, że aktywne składniki nieorganiczne zawarte w formule przedostają się do roztworu. Efekt powinien zniknąć po paru chwilach.
 • Karmienie indywidualne (wariant zalecany): Przeprowadzać z użyciem długiej i sztywnej rurki przewodzącej powietrze, plastikowej strzykawki, pipetki, zakraplacza lub podobnego przyrządu. Nabrać porcję pokarmu Snow Reef za pomocą przyrządu do karmienia, następnie powoli opróżniać zawartość przyrządu w stronę organizmu docelowego z odległości ok. 5-10 cm. Powtórzyć powyższe kroki w zależności od potrzeb.
 • Przed każdym pobraniem pokarmu bezpośrednio z opakowania Reef Snow przyrząd do karmienia należy dokładnie przepłukać (w środku i na zewnątrz) świeżą wodą. Niewykonanie tej czynności zanieczyści produkt i spowoduje jego szybszą degradację. Więcej informacji na temat zaleceń i maksymalnych dawek pokarmu w sekcji „Uwagi” poniżej.
 • Karmienie rozproszone: Stosować nie więcej niż 2,5 ml formuły (ok. 1/2 nakrętki) na 189 l wody w całym systemie akwariowym, w miejscu wzmożonego ruchu wody, co 2 dni przez okres 4 tygodni. Po upływie tego czasu dawkę można stopniowo zwiększać wedle potrzeb.
 • Uwagi: Produkt Reef Snow należy uznawać jako rodzaj pożywienia. Przez pierwsze 4 tygodnie nie przekraczać maksymalnej dawki w wysokości 5 ml pokarmu w postaci płynnej zawiesiny na każde 189 l wody w całym systemie akwariowym na dzień. Po tym czasie dawkę można stopniowo zwiększać wedle potrzeb.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

Węglany: 2769 mg w ok. 29,5 ml formuły (93 600 ppm), wapń: 1627 mg w ok. 29,5 ml formuły (55 000 ppm), stront: 32,5 mg w ok. 29,5 ml formuły (1100 ppm), magnez: 4,4 mg w ok. 29,5 ml formuły (150 ppm), potas: 0,3 mg w ok. 29,5 ml formuły (10 ppm), wilgotność (max) 70%, białka (min) 0,5%, lipidy (min) 0,15%, błonnik (min) 0%.

Składniki:

Woda oczyszczona, węglany wapnia, strontu, magnezu i potasu, białka i lipidy pochodzenia morskiego.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Reef Snow 125ml Brightwell Aquatics

Reef Snow 125ml Brightwell Aquatics