Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Obniżka! Zooplanktos-L 250ml Brightwell Aquatics

Zooplanktos-L 250ml Brightwell Aquatics

Zawiesina zooplanktonu w rozmiarze 500-2000 µm, 250ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

36,39 zł / szt

-30%

51,99 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 51,99 zł

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Produkt wzbogacony o unikalne źródło aminokwasów wzmacniające wybarwienie bezkręgowców i ryb.

Zooplanktos-L:

Zawiesina zooplanktonu w rozmiarze 500-2000 µm, przeznaczona dla ryb, korali twardych, małży oraz innych filtratorów.

Informacje ogólne:

 • Źródło zooplanktonu w rozmiarze 500-2000 µm (2 mm).
 • Idealny rozmiar pokarmu dla wielu koralowców twardych, małży, rurówek, larw skorupiaków, narybku oraz dorosłych ryb planktonożernych i ryb drapieżnych polujących na mikrobezkręgowce.
 • Nie wymaga chłodzenia.
 • Produkt wzbogacony o unikalne źródło aminokwasów wzmacniające wybarwienie bezkręgowców i ryb.
 • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

 • Zooplanktōs-L to skoncentrowany pokarm w postaci zawiesiny, składający się z wioślarek (Cladocera) – skorupiaków wchodzących w skład zooplanktonu, które, z uwagi na swój rozmiar, stanowią źródło pokarmu dla wielu organizmów morskich.
 • Specyficzna odmiana wioślarek zawartych w pokarmie Zooplanktōs-L stanowi niezwykle bogate źródło aminokwasów, kwasów tłuszczowych omega-3, witamin oraz ksantofilów (pigmentów karotenoidowych), dzięki czemu pokarm posiada nadzwyczaj wyjątkową wartość odżywczą.
 • Wioślarki, z uwagi na swój rozmiar, zaliczają się do mezoplanktonu (200 – 2 000 µm). Z uwagi na rozmiar pokarmu, Zooplanktos-L doskonale nadaje się do karmienia wielu gatunków korali twardych (LPS i SPS) oraz małży, rurkowców (z gatunku Spirobranchus giganteus, z rodziny Sabellidae, itp.), larw skorupiaków i blaszkoskrzelnych, narybku, a także dorosłych ryb planktonożernych (np. ryb z rodzaju Anthias, ryb z rodziny Grammatidae i Serranidae, ryb z rodzaju Pseudochromis, ryb z podrodziny Ptereleotrinae, ryb okoniokształtnych z rodzaju Chromis, itp.) i ryb drapieżnych polujących na mikrobezkręgowce (np. Mandaryn wspaniały, niektóre ryby babkowate, ryby z gatunku Doratonotus megalepis, itp.).
 • Choć Zooplanktōs-L jest źródłem wielu cennych aminokwasów, pokarm został dodatkowo wzbogacony o specjalną formułę aminokwasów, które nie występują w naturalnych warunkach. Jak wykazały badania, ta unikatowa formuła opatentowana przez firmę Brightwell Aquatics zwiększa wybarwienie korali oraz innych morskich bezkręgowców.
 • Do pokarmu dodano również niewielką ilość witaminy C, która dodatkowo wzmacnia jego właściwości. Działa ona szczególnie korzystnie na koralowce i organizmy im pokrewne niedawno poddane fragmentacji lub po propagacji.
 • Formułę Zooplanktōs-L można stosować w połączeniu z innymi pokarmami na bazie zawiesiny zawierającej plankton w celu zapewnienia filtratorom i planktonożercom kompleksowego pożywienia w różnych rozmiarach.
 • Pokarm Zooplanktōs-L nie wymaga chłodzenia, jednakże przechowywanie go w chłodnym i zacienionym miejscu pozwala na dłużej zachować właściwości obecnych w nim witamin. Przechowywanie produktu w warunkach chłodniczych wydłuża jego okres trwałości.

Instrukcja użycia:

 • Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Przed podaniem pokarmu wyłączyć odpieniacz białek oraz inne mechaniczne urządzenia filtrujące. Urządzenia można uruchomić ponownie po 10-15 minutach od momentu zakończenia karmienia.
 • Karmienie indywidualne (wariant zalecany):Przeprowadzać z użyciem długiej i sztywnej rurki przewodzącej powietrze, plastikowej strzykawki, pipetki, zakraplacza lub podobnego przyrządu. Wlać 5 ml (jedną nakrętkę) pokarmu do niewielkiego pojemnika, nabrać porcję za pomocą przyrządu do karmienia, a następnie powoli opróżniać zawartość przyrządu nakierowując go z góry w stronę organizmu docelowego z odległości ok. 5-10 cm.
 • Powtórzyć powyższe kroki w zależności od potrzeb. W przypadku nabierania pokarmu bezpośrednio z butelki, przed umieszczeniem w niej przyrządu do karmienia, przepłukać (zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz) tę część przyrządu, która miała kontakt z wodą akwariową. Niewykonanie tej czynności zanieczyści produkt i spowoduje jego szybszy rozkład.
 • Karmienie zbiorcze: Stosować nie więcej niż 5 ml formuły na 189 l wody w akwarium, w miejscu wzmożonego ruchu wody, raz dziennie przez okres 4 tygodni. Po upływie tego czasu, dawkę można stopniowo zwiększać wedle potrzeb.
 • Uwaga: Przez pierwsze 4 tygodnie, nie przekraczać maksymalnej dziennej dawki 5 ml pokarmów w postaci płynnej zawiesiny na każde 189 l wody w akwarium. Po tym czasie, dawkę można stopniowo zwiększać wedle potrzeb.
 • Rozpoczęcie stosowania produktu od małych dawek i stopniowe ich zwiększanie wraz z upływem czasu spowoduje, że filtratory biologiczne w zbiorniku będą miały czas, aby swobodnie przyzwyczaić się do zwiększającej się ilości składników pokarmowych w wodzie. Pozwoli to uniknąć ewentualnego pogorszenia się jakości wody.
 • Pokarmy planktoniczne w postaci zawiesiny (jak np. Zooplanktos-L) najlepiej stosować do indywidualnego karmienia konkretnych bezkręgowców w zbiorniku, gdyż taki rodzaj karmienia sprawia, że przeważająca większość pokarmu jest spożywana przez organizmy docelowe, zgodnie z naszą intencją, nie zanieczyszczając tym samym medium filtracyjnego czy, w sposób pośredni, nie wpływając na pogorszenie jakości wody (co zdarza się często w przypadku karmienia zbiorczego, gdy zawiesina pokarmowa zostaje rozproszona przez strumień wody po całym zbiorniku).

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

Wilgotność (max): 99,50%, białka surowe (min): 0,08%, tłuszcze surowe (min): 0,10%, błonnik surowy (min): 0,15%.

Składniki:

Woda oczyszczona, stawonogi z rzędu wioślarek (Cladocera) stanowiące zooplankton, opatentowana formuła aminokwasów, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy

RATY PayU

Produkty powiązane

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Zooplanktos-L 250ml Brightwell Aquatics

Zooplanktos-L 250ml Brightwell Aquatics