Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

JBL Potassium Test K - potas

Kompletny test do wody na zawartość potasu.

Więcej szczegółów

24h

4 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

64,31 zł / szt

-8%

69,90 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 64,31 zł

+6 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


JBL POTASSIUM TEST K
Kompletny test do wody na zawartość potasu.JBL Potassium Test K to test potasowy służący do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości potasu w słodkiej wodzie akwariowej, w przedziale między 2 – 15 mg/l (ppm). W wodzie morskiej zawartość potasu znajduje się w przedziale ok. 390 - 400 mg/l i jest zużywany tylko w niewielkich ilościach. Zbyt wysokie wartości potasu stanowią zagrożenie dla wrażliwych zwierząt, takich jak np. krewetki.


Dlaczego należy kontrolować zawartość potasu?

Potas jest jednym z makroelementów, które są szybko i efektywnie (w przeciągu kilku godzin) pobierane przez rośliny w wodzie słodkiej i przez pewien czas magazynowane. W przypadku roślin wzrastających zapotrzebowanie na potas jest wyższe w porównaniu z innymi składnikami odżywczymi. Dlatego też potas może spaść szybko do minimum, mimo regularnego (np. cotygodniowego) nawożenia wody akwariowej. Powoduje to zatrzymanie wzrostu roślin. W wodzie bieżącej potas jest, w porównaniu z naturalnym środowiskiem, elementem występującym w niedoborze, szczególnie w porównaniu z wapniem i magnezem. Polecamy na początek codzienny pomiar zawartości potasu w Państwa akwarium. W ten sposób można dokładnie określić potrzeby roślin i odpowiednio dozować nawożenie. Z czasem można przejść do rutynowej kontroli w większych odstępach czasu. W celu uzyskania dobrego wzrostu i rozwoju roślin wartość potasu powinna znajdować się w rekomendowanym przedziale między 5 a 10 mg/l. W akwariach intensywnie oświetlanych, od ok. 1 W/l zawartość potasu powinna leżeć w przedziale 10 - 20 mg/l. Wyższe wartości potasu sprzyjają rozrostowi niepożądanych, zielonych glonów - wiciowców.


Oferowane przez nasz sklep akwarystyczny testy przeznaczone są na polski rynek, zawierają polską instrukcję, są świeże i dobrej jakości.

   

RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - JBL Potassium Test K - potas

JBL Potassium Test K - potas