Potas 500ml Growise

Nowe

Profesjonalny nawóz węglowy.

Więcej szczegółów

Ilość 1 szt. na magazynie

Czas Wysyłka w 24h.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 pkt lojalnościowych. Możesz je zamienić na kod rabatowy!


35,00 zł

35,00 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

K

Opis:

  • W przeciwieństwie do innych głównych składników, potas nie wchodzi w skład żadnego z ważnych składników roślinnych uczestniczących w metabolizmie , ale występuje we wszystkich częściach roślin w znacznych ilościach.

  • Wydaje się mieć szczególne znaczenie w liściach i stożkach wzrostu.

  • Potas wyróżnia się wśród składników odżywczych ze względu na swoją mobilność i rozpuszczalność w tkankach roślinnych.

  • Procesy obejmujące potas obejmują tworzenie węglowodanów i białek, regulację wewnętrznej wilgotności roślin, jako katalizatora i czynnika kondensującego złożone substancje, jako akceleratora działania enzymów i jako czynnik przyczyniający się do fotosyntezy, szczególnie w warunkach słabego natężenia światła.

  • Nasze dozowanie potasu zostało ułatwione poprzez podanie dokładnej dawki na zbiornik.

  • Podanie 1ml/30L wody w zbiorniku podniesie potas o 1ppm. Zalecamy podawanie potasu wyłącznie po podmianach w celu jego uzupełnienia. Nie należy przekraczać 10ppm tygodniowo by zapobiec akumulacji tego pierwiastka w roślinach które dość łatwo go przyswajają ale również w podłożu które poprzez procesy w nim zachodzące potrafi ten pierwiastek magazynować.

  • Na butelce znajdą Państwo dokładny opis nawożenia zbiornika od startu aż do jego całkowitego ustabilizowania.

Dawkowanie:

  • Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
  • Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.
  • Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:

O firmie GROWISE:Naszą pasją są akwaria roślinne. Doświadczenia w hodowli roślin i aquascapingu zdobyte przez ostatnie 1O lat zaowocowało w stworzeniu ideal­nych produktów dla wszystkich roślin akwariowych i paludaryjnych dostępnych na rynku. Nasze nawozy są tak stworzone by dozowanie było proste do zapamiętania a jednocześnie by zapewnić roślinom odpowiednie warunki do roz­woju. Każdy z naszych produktów został metodą prób i błędów na naszych akwariach przetestowany a następnie przez wielu akwarystów i aquascepe­rów z całej polski z pozytywnymi ocenami. Wszystkie uwagi co do wybarwiania i wyglądu roślin były na bieżąco modyfikowane tak by zaspokoić wszystkie potrzeby. Wszystkie produkty są wytwarzane na najwyższej jakości substratach o idealnej czystości.

Produkty powiązane

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Potas 500ml Growise

Potas 500ml Growise

Profesjonalny nawóz węglowy.

Napisz opinię