Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Alpha 350 ml Aquavitro

Skoncentrowany preparat do akwariów morskich. Pojemność: 350ml.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

57,50 zł / szt

+5 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Skoncentrowany preparat, przeznaczony do akwariów morskich, o 50% bardziej aktywny niż "Prime" i o 375% bardziej aktywny niż konkurencyjne produkty o podobnych parametrach.

Alpha:

  • usuwa chlor, chloraminę i amoniak
  • detoksyfikuje azotany i azotyny, metale ciężkie i inne
  • najbardziej skoncentrowany uzdatniacz na rynku

Opis:

Regularne podmiany wody, pozwalające na usunięcie zanieczyszczeń, to podstawa pielęgnacji każdego akwarium. Ważne jest, aby przed podmianą usunąć z nowej wody chlor lub/i chloraminę. Związki zawierające tiosiarczan są nieskuteczne, ponieważ powodują uwalnianie się amoniaku. W wodzie o kwaśnym lub obojętnym odczynie nie ma to wprawdzie aż tak dużego znaczenia, ale przy odczynie zasadowym skutki mogą być katastrofalne, szczególnie kiedy stężenie chloraminy w wodzie wodociągowej jest wysokie.

"Alpha" to skoncentrowany preparat, przeznaczony do akwariów morskich, o 50% bardziej aktywny niż "Prime" i o 375% bardziej aktywny niż konkurencyjne produkty o podobnych parametrach. Pozwala na usunięcie z wody chloru, chloraminy i amoniaku, przekształcając ten ostatni związek w bezpieczną, nietoksyczną formę, dostępną dla pożytecznych bakterii oraz morskich bezkręgowców (na przykład małży). "Alpha" może być stosowany podczas dojrzewania nowego akwarium, w celu obniżenia poziomu amoniaku/azotynów. Neutralizuje azotyny i azotany, umożliwiając skuteczniejsze ich usuwanie przez filtry biologiczne. Wspomaga też wytwarzanie i regenerację naturalnej warstwy ochronnego śluzu na ciele ryb. Nie wpływa na odczyn wody i nie obciąża odpieniacza. Stosować podczas zakładania nowego zbiornika i przy każdorazowej podmianie wody.

Sposób użycia:

Dozować za pomocą dołączonej pipety o objętości 1ml, napełniając ją do podstawy bańki. Ta ilość preparatu pozwala na oczyszczenie 60 litrów wody, usuwając około 0,8mg/l amoniaku, 1,2mg/l chloraminy, 3,3mg/l chloru. "Alpha" może być bezpośrednio podawany do akwarium, najlepiej jednak rozpuścić preparat w wodzie przygotowanej do podmiany. W pierwszym przypadku należy dobrać dawkę w zależności od objętości wody w zbiorniku. Preparat wydziela charakterystyczną, siarkową woń, co jest zjawiskiem normalnym. Przy szczególnie wysokim stężeniu chloraminy, można użyć podwójnej dawki. Przy gwałtownym wzroście poziomu azotynów można zastosować nawet 4 razy większą dawkę niż zalecana. Kiedy temperatura otoczenia jest wyższa niż 30 stopni Celsjusza, a poziom chloru i/lub chloraminy w wodzie stosunkowo niski, zaleca się stosowanie połowy zalecanej dawki.

Wskazówka:

Specjalnie zaprojektowana nakrętka pozwala na odmierzanie różnych objętości preparatu, w zależności od potrzeb. Każdy rowek na wewnętrznej (mniejszej) części nakrętki to 2ml. Cała wewnętrzna część nakrętki ma objętość 7ml. Każdy rowek zewnętrznej części nakrętki ma objętość 28ml (35, kiedy napełniamy wewnętrzną i zewnętrzną część). Całkowicie napełniona nakrętka zawiera 49ml preparatu.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Alpha 350 ml Aquavitro

Alpha 350 ml Aquavitro