Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Vitamarin-C 250ml Brightwell Aquatics

Vitamarin-C 250ml Brightwell Aquatics

Skoncentrowany suplement witaminy C, 250ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

69,23 zł / szt

-30%

98,90 zł

+6 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Obecność witaminy C wpływa pozytywnie na wzrost tkanek oraz wzmocnienie systemu immunologicznego.

Vitamarin-C:

Skoncentrowany suplement witaminy C dla wszystkich akwariów morskich z obsadą rybną i akwariów rafowych.

Informacje ogólne:

 • Silnie skoncentrowany roztwór witaminy C.
 • W postaci buforowanej ‒ stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa negatywnie na poziom pH wody.
 • Silniej skoncentrowany od konkurencyjnych produktów.
 • Obecność witaminy C wpływa pozytywnie na wzrost tkanek oraz wzmocnienie systemu immunologicznego.
 • Preparat korzystnie wpływa na wszystkie organizmy żywe w akwarium.
 • Doskonale nadaje się do stosowania podczas propagacji korali.
 • Preparat nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych.
 • Kompozycja na bazie wody oczyszczonej i ultraczystych składników najwyższej jakości.
 • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

 • Korzyści płynące ze stosowania suplementów witaminy C u organizmów akwariowych są głownie związane z przyspieszonym wzrostem i odbudową tkanek uszkodzonych wskutek odniesionych obrażeń lub niedawno przebytej choroby.
 • Zaobserwowano, że zwłaszcza koralowce i organizmy im pokrewne, czerpią olbrzymią korzyść z przyjmowania regularnych dawek witaminy C, gdyż przekłada się to u nich na zwiększenie tempa rozwoju tkanek miękkich. Aspekt ten jest szczególnie istotny dla tych akwarystów, którzy zajmują się propagacją korali, podczas której dochodzi do uszkodzenia delikatnych tkanek koralowców wskutek oddzielania od siebie kolonii i/lub pojedynczych polipów.
 • Akwaria o gęstej obsadzie, w których regularnie stosuje się suplementację witaminą C, charakteryzują się również lepszym tempem rozwoju w porównaniu ze zbiornikami kontrolnymi o identycznych warunkach środowiskowych.
 • Opisane korzyści mają bezpośredni związek z pozytywnym wpływem, jaki witamina C ma na układ immunologiczny. Jej suplementacja ma nie tylko zbawienny wpływ na ryby, ale również na bezkręgowce żyjące w akwariach morskich.
 • Witaminy to związki chemiczne, które są niezbędne w niewielkich stężeniach do zaistnienia kluczowych reakcji metabolicznych. Ich zapotrzebowanie jest różne w zależności od określonego gatunku. Krótkotrwałe niedobory witamin są zazwyczaj tolerowane przez większość organizmów. Długotrwałe niedobory prowadzą do zachwiania prawidłowego funkcjonowania organizmu, pogorszenia zdrowia i w konsekwencji nawet do śmierci.
 • Z drugiej strony, znaczne przedawkowanie witamin, choć jest to zazwyczaj efekt krótkotrwały, ma również zły wpływ na organizmy, gdyż może prowadzić do zatrucia. W takim wypadku obniżenie dawki witamin zazwyczaj przynosi całkowitą poprawę zdrowia.
 • Zasadniczo zaleca się, aby preparat Vitamarin-C był stosowany jako suplement witaminy C ‒ albo poprzez wzbogacenie pokarmów, albo poprzez bezpośrednie wlanie do zbiornika. Z wyjątkiem sytuacji, w której pożądanym jest użycie preparatu w celu przyspieszenia regeneracji tkanek u osobników, które odniosły obrażenia, nie zaleca się stosowania obu wyżej opisanych metod podawania suplementu na raz.
 • Preparat Vitamarin-C nie wymaga chłodzenia, jednakże przechowywanie go w chłodnym i zacienionym miejscu pozwala na dłużej zachować właściwości obecnych w nim witamin. Przechowywanie produktu w warunkach chłodniczych wydłuża jego okres trwałości.

Instrukcja użycia:

 • Stosowanie preparatu do wzbogacenia pokarmu (wariant zalecany): Umieścić pokarm w czystym naczyniu (np. w małej misce lub filiżance) i wlać niewielką ilość preparatu Vitamarin-C w celu nasycenia pokarmu. Odczekać przynajmniej 5 minut, dzięki czemu pokarm będzie miał możliwość wchłonięcia składników zawartych w suplemencie. Po tym czasie pokarm jest gotowy do podania.
 • Pokarmy na bazie płynnej zawiesiny mogą być wzbogacane poprzez dodanie około 1 ml preparatu Vitamarin-C (około 8 kropli) na każde 10 ml zawiesiny. Pokarm z preparatem Vitamarin-C należy dokładnie wymieszać, a następnie odczekać 5 minut zanim będzie można go podać.
 • Najlepsze efekty ze stosowania płynnych pokarmów na bazie zawiesiny otrzymuje się karmiąc pojedynczo indywidualne osobniki, nie zaś gdy pokarm jest wlewany do wody i w niekontrolowany sposób zostaje rozproszony po akwarium.
 • Bezpośrednie wlewanie suplementu do zbiornika: Zaleca się, aby rozpocząć stosowanie produktu od dawki w wysokości 2 ml preparatu (tj. około 16 kropli) na 75,7 l wody akwariowej, raz na tydzień przez pierwsze 4 tygodnie. Dawka ta odpowiada dozowaniu około 2 kropli preparatu na 75,7 l wody dziennie. Po tym czasie stopniowo zwiększać tygodniową dawkę preparatu do 4 ml na każde 75,7 l wody przez kolejne 4 tygodnie. Po upływie 4 tygodni, utrzymać dawkę na tym poziomie.
 • Uwaga: W przypadku stosowania preparatu Vitamarin-C w połączeniu z preparatem Vītamarin-M, należy obniżyć wielkość dawek tych preparatów o 50%.
 • Zaleca się rozpoczęcie dozowania preparatu od niewielkich dawek, które nie zaszkodzą organizmom w akwarium, a jednocześnie pozwolą obserwować subtelne zmiany w wyglądzie zbiornika i umożliwią ocenę skuteczności preparatu i podjęcie decyzji o dalszej potrzebie jego stosowania.
 • Podwojenie dawki preparatu Vitamarin-C jest dopuszczalne w przypadku wzbogacania pokarmu przeznaczonego dla organizmów o złym stanie zdrowia, w tym ryb i bezkręgowców. Utrzymywać podwyższone dawki suplementu tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zaleca się prowadzenie stałej, dokładnej obserwacji parametrów wody i dokonywanie ich korekty w razie konieczności.
 • Preparat Vitamarin-C nie powinien być postrzegany jako środek o właściwościach leczniczych, jednakże obserwacje potwierdzają, że zawarta w nim witamina C ma pozytywny wpływ na system immunologiczny organizmów.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

Kwas askorbinowy (C) (min): 1 500 mg / 29,5 ml preparatu

Składniki:

Woda oczyszczona, kwas askorbinowy, środki buforujące.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Vitamarin-C 250ml Brightwell Aquatics

Vitamarin-C 250ml Brightwell Aquatics