Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Koralle-VM 125ml Brightwell Aquatics

Koralle-VM 125ml Brightwell Aquatics

Zaawansowany suplement witamin, mikroelementów i pierwiastków śladowych, 125ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

38,29 zł / szt

-30%

54,70 zł

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zawiera wyłącznie takie mikroelementy i pierwiastki śladowe, które są wykorzystywane przez organizmy morskie lub które biorą udział w interakcjach chemicznych.

Koralle-VM:

Zaawansowany suplement witamin, mikroelementów i pierwiastków śladowych dla wszystkich akwariów morskich z obsadą rybną i akwariów rafowych.

Informacje ogólne:

 • Unikalny kompleks witamin, mikroelementów i pierwiastków śladowych. Dostarcza i uzupełnia niezbędne składniki dla bezkręgowców morskich, w tym koralowców, małży i organizmów im pokrewnych. Składniki te są szczególnie istotne dla zaistnienia reakcji biologicznych.
 • Zawiera wyłącznie takie mikroelementy i pierwiastki śladowe, które są wykorzystywane przez organizmy morskie lub które biorą udział w interakcjach chemicznych.
 • Witaminy znajdujące się w preparacie zostały zawarte w takich samych proporcjach jak witaminy obecne w tkankach filtratorów morskich.
 • Zawarte w preparacie mikroelementy i pierwiastki śladowe mają takie same proporcje jak te same składniki obecne w naturalnej wodzie morskiej.
 • Preparat skomponowany na bazie wody oczyszczonej i ultraczystych składników najwyższej jakości.
 • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

 • Preparat Kōralle-VM dostarcza liczne mikroskładniki i elementy śladowe, które oceanolodzy określają jako niekonserwatywne (tzn. takie, których ilość zmniejsza się wskutek reakcji biologiczno-chemicznych zachodzących w strefie fotycznej) i bezpieczne do obchodzenia się przez ludzi. Zawarte w preparacie składniki mają takie same proporcje jak pierwiastki obecne w naturalnej wodzie morskiej. Ponieważ ilość pierwiastków konserwatywnych w wodzie nie zmniejsza się wskutek interakcji biologiczno-chemicznych, niektóre elementy, choć występują w naturalnej wodzie morskiej, to nie są wykorzystywane przez organizmy wodne i stąd nie znajdują się w składzie preparatu. Są to, między innymi, lit, rubid oraz molibden. Preparat wzbogacono o pełen zestaw witamin, które zostały zawarte w takich samych proporcjach jak witaminy obecne w tkankach filtratorów morskich – organizmów, które pobierają plankton z otoczenia, dzięki czemu nabierają większej wartości odżywczej i stają się źródłem pożywienia dla wielu innych organizmów rafowych. Kompleks witamin i minerałów zawarty w preparacie w bardzo korzystny sposób wpływa na wszystkie organizmy zamieszkujące akwarium morskie.
 • Spośród grupy zidentyfikowanych w wodzie morskiej pierwiastków, 11 z nich stanowią mikroelementy, a 52 to pierwiastki śladowe. Co najmniej 13 pierwiastków z całej grupy to elementy, których obecność jest niezbędna dla rozwoju producentów pierwotnych, takich jak algi. Kolejne 18 pierwiastków wchodzi w skład tkanek bezkręgowców/materiału szkieletowego lub uczestniczy w interakcjach chemicznych, które powodują uszczuplenie zapasu tych elementów w wodzie. Składniki te odgrywają ważną rolę w wielu reakcjach enzymatycznych oraz podczas syntezy witamin zarówno u roślin, jak i zwierząt. Co więcej, mają wpływ na pigmentację, a w rezultacie i wybarwienie wielu różnych organizmów. Preparat Koralle-VM nie zawiera jodu. Jest on niezwykle ważnym pierwiastkiem śladowym, ale w porównaniu z innymi mikroelementami i pierwiastkami śladowymi, jego zużycie w zbiorniku jest stosunkowo duże. Z tej właśnie przyczyny został on zawarty w oddzielnym preparacie, specjalnie przeznaczonym do suplementacji jodem.
 • Preparat Kōralle-VM nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych, jednakże trzymanie go w chłodnym i zacienionym miejscu pozwala na dłużej zachować właściwości obecnych w nim witamin. Przechowywanie produktu w warunkach chłodniczych wydłuża jego okres trwałości.

Instrukcja użycia:

 • Podstawowe stosowanie preparatu: Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Stosować 5 ml (jedną nakrętkę) preparatu na 94,6 l wody akwariowej tygodniowo przez pierwsze 4 tygodnie. Po tym czasie stopniowo zwiększać dawkę wedle potrzeb do 10 ml preparatu na 94,6 l wody tygodniowo. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić ok. 4 732 l wody.
 • Zaawansowane stosowanie preparatu: Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Zaleca się, aby rozpocząć stosowanie produktu od dawki w wysokości 5 ml preparatu (tj. około 40 kropli lub jedna nakrętka) na 94,6 l wody akwariowej, raz na tydzień przez pierwsze 4 tygodnie. Dawka ta odpowiada dozowaniu około 4 kropli preparatu na 75,7 l wody dziennie. Po tym czasie stopniowo zwiększać tygodniową dawkę preparatu do 10 ml na każde 94,6 l wody przez kolejne 4 tygodnie. Po upływie 4 tygodni utrzymać dawkę na tym poziomie. [Uwaga: W przypadku stosowania preparatu Kōralle-VM w połączeniu z preparatem Rēplenish i/lub Vītamarin-M należy obniżyć wielkość dawek tych preparatów o 50%.] Zaleca się rozpoczęcie dozowania preparatu od niewielkich dawek, które nie zaszkodzą organizmom w akwarium, a jednocześnie pozwolą obserwować subtelne zmiany w wyglądzie zbiornika i umożliwią ocenę skuteczności preparatu i podjęcie decyzji o dalszej potrzebie jego stosowania. Codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach pozwala utrzymać bardziej stabilne stężenia pierwiastków niż dawkowanie cotygodniowe, podczas którego ilość pierwiastków w wodzie osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia. Witaminy i pierwiastki śladowe są niezwykle ważne dla zaistnienia biologicznych reakcji, które zachodzą wewnątrz wszystkich organizmów żywych. Należy jednak pamiętać, że są one obecne oraz wymagane w bardzo niskich stężeniach.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

Cynk (min): 0,0305 mg w 29,5 ml preparatu; żelazo (min): 0,00315 mg w 29,5 ml preparatu; mangan (min): 0,00172 mg w 29,5 ml preparatu; propionian witaminy A (min): 9,8 IU w 29,5 ml preparatu; tiamina (B1) (min): 7,5 mg w 29,5 ml preparatu; ryboflawina (B2) (min): 7,5 mg w 29,5 ml preparatu; niacyna (B3) (min): 132,5 mg w 29,5 ml preparatu; kwas pantotenowy (B5) (min): 19,5 mg w 29,5 ml preparatu; pirydoksyna (B6) (min): 7,5 mg w 29,5 ml preparatu; biotyna (B7) (min): 0,4 µg w 29,5 ml preparatu; kwas foliowy (B9) (min): 1,0 µg w 29,5 ml preparatu; cyjanokobalamina (B12) (min): 1,9 µg w 29,5 ml preparatu; kwas askorbinowy (C) (min): 180 mg w 29,5 ml preparatu; cholekalcyferol (D) (min): 780 IU w 29,5 ml preparatu; tokoferol (E) (min): 22,8 IU w 29,5 ml preparatu; menadion (K) (min): 0,008 µg w 29,5 ml preparatu.

Składniki:

Woda oczyszczona, chlorek baru, metawanadan sodu, siarczan cynku, chlorek niklu, chlorek chromu, feredenian sodu, chlorek manganu, kwas askorbinowy, niacyna, octan DL-alfa-tokoferylu, pantotenian wapnia, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, cholekalcyferol, propionian witaminy A, cyjanokobalamina, kwas foliowy, biotyna, dimetylopirymidyna menadionu.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Koralle-VM 125ml Brightwell Aquatics

Koralle-VM 125ml Brightwell Aquatics