Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Obniżka! KoralColor 125ml Brightwell Aquatics

KoralColor 125ml Brightwell Aquatics

Formuła wzmacniająca wybarwienie, 125ml

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

38,29 zł / szt

-30%

54,70 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 54,70 zł

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Źródło wielu ważnych pierwiastków uczestniczących w procesie tworzenia biochromów (pigmentów biologicznych).

KoralColor:

Formuła wzmacniająca wybarwienie poprzez aktywizację produkcji biochromów u koralowców, małży i organizmów im pokrewnych.

Informacje ogólne:

  • Jest źródłem wielu ważnych pierwiastków uczestniczących w procesie tworzenia biochromów (pigmentów biologicznych), czyli złożonych molekuł, które nadają komórkom roślinnym i zwierzęcym zabarwienie poprzez selektywną adsorpcję kolorów i dzięki odpowiednim właściwościom refleksyjnym.
  • Unikalna kompozycja dostarczająca śladowe ilości pierwiastków wchodzących w skład i tworzących biochromy występujące u zooksantelli, takie jak chlorofil A, chlorofil C, betakaroten i ksantofile.
  • Preparat nie wpływa na liczebność populacji zooksantelli, dzięki czemu jest bezpieczny dla ich zdrowia i życia.
  • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

  • Pod wieloma względami prowadzenie akwarium może być postrzegane jako przejaw artystycznej ekspresji akwarysty, w której to żywe organizmy jakby pełnią funkcję wielobarwnych metafor na płótnie malarza. Widok wyrazistych, żywych i barwnych ryb morskich oraz bezkręgowców żyjących obok siebie w ekosystemie rafowym jest inspiracją dla wielu akwarystów, zaś pozyskanie i utrzymanie zdrowych i kolorowych korali i małży jest kluczowym elementem osiągnięcia pożądanego wyglądu i charakteru akwarium rafowego. Zabarwienie korali, małży i organizmów im pokrewnych w dużym stopniu zależy od biologicznych pigmentów, jakie wytwarzają symbiotyczne zooksantelle żyjące wewnątrz tkanek tych bezkręgowców. Pigmenty te noszą nazwę biochromów, a na ich proces tworzenia i częściowy wygląd wpływ mają pierwiastki śladowe, które tworzą podstawę bardziej złożonych molekuł. Na postrzeganie wybarwienia u organizmów wpływ mają także niektóre właściwości źródeł światła wykorzystywanych do oświetlenia akwarium, jednakże należy pamiętać, że rzeczywiste wybarwienie organizmów w głównej mierze i tak zależy od obecności wspomnianych pigmentów, ich proporcji względem siebie w tej samej tkance oraz innych czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych.
  • Preparat KoralColor jest źródłem takich elementów, które wchodzą w skład wielu biochromów. Stosowany zgodnie ze wskazaniami dostarcza pierwiastki, które mogą być pobierane i wykorzystywane przez organizmy morskie w akwarium do wzmocnienia wybarwienia. Preparat KoralColor nie jest przeznaczony do stosowania w charakterze ogólnego suplementu mającego za zadanie utrzymać w wodzie akwariowej stężenia pierwiastków w proporcjach zgodnych z proporcjami występującymi w naturalnej wodzie morskiej, a co za tym idzie, zaspokojenia zapotrzebowania na elementy niezbędne do zaistnienia procesów enzymatycznych i neurologicznych u organizmów akwariowych. Do tych celów zaleca się stosowanie innego preparatu firmy Brightwell Aquatics – Replenish.

Instrukcja użycia:

  • O ile wielu akwarystów zapewne chciałoby podawać preparat w dużych dawkach w nadziei na szybsze uzyskanie wyrazistych kolorów u bezkręgowców, o tyle produkt powinien być dozowany zgodnie z zaleceniami, gdyż tylko takie postępowanie może przynieść najlepsze efekty. Nie podawać większych dawek preparatu niż zalecane, gdyż takie postępowanie może mieć szkodliwy wpływ na długofalowy stan zdrowia organizmów akwariowych. Dozować preparat zgodnie z poniższymi wskazówkami. Odpowiednią dawkę preparatu określić na podstawie całkowitej objętości wody w systemie akwariowym (wliczając w to sumpy, ilość wody wypartej przez podłoże denne i skalne, itp.). Zasadniczym celem suplementacji pierwiastkami wchodzącymi w skład biochromów niekoniecznie musi być zmiana wybarwienia organizmów, ale jego intensyfikacja. Z uwagi na to, że w każdym akwarium panują nieco odmienne warunki chemiczne i biologiczne, przedstawione tu wielkości dawek preparatu mają jedynie charakter ogólnych wskazówek. Dawki te powinny być modyfikowane, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Zalecamy, aby preparat używać w sposób odpowiedzialny i zgodny ze wskazaniami.
  • Podstawowe stosowanie preparatu: Stosować 1 ml (około 20 kropli) preparatu na 94,6 l wody, raz na trzy dni (alternatywnie dwa razy na tydzień). W przypadku stosowania produktu w szczególnie małych zbiornikach (np. o objętości ≤ 37,8 l), rozpuścić 1 ml preparatu w około 236,5 ml wody oczyszczonej i stosować około 29,5 ml tak sporządzonego roztworu na każde 11,4 l wody, dwa razy na tydzień (np. w środy i soboty). .
  • Wariant zalecany: Stosować 1 kroplę preparatu na każde 18,9 l wody dziennie. W przypadku stosowania produktu w szczególnie małych zbiornikach (np. o objętości ≤ 18,9 l), rozpuścić 1 kroplę preparatu w około 236,5 ml wody oczyszczonej i stosować około 118 ml tak sporządzonego roztworu na każde 9,5 l wody, raz dziennie. Jaśniejsze i ciepłe kolory pigmentów (jak np. żółty i bladopomarańczowy) mogą przyjąć u korali i małży nieco chłodniejszą barwę (jak np. limonkową lub morską) – jest to normalne zjawisko. W przypadku gdy powyższa okoliczność wystąpi i jest niepożądana, należy zmniejszyć tygodniowy wymiar dawki preparatu o 25% i stosować preparat do momentu przywrócenia pierwotnego wybarwienia organizmów. Po tym czasie utrzymać obniżoną dawkę.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Składniki:

Woda oczyszczona, unikalna kompozycja makro- i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych wchodzących w skład biochromów (formuła zastrzeżona).

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - KoralColor 125ml Brightwell Aquatics

KoralColor 125ml Brightwell Aquatics