Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Hydrat-MG 250ml Brightwell Aquatics

Hydrat-MG 250ml Brightwell Aquatics

Roztwór hydratyzowanych soli magnezowych, 250ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

17,85 zł / szt

-30%

25,50 zł

+1 pkt lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

W bezpieczny sposób podnosi stężenie magnezu we wszystkich akwariach morskich i rafowych.

Hydrat-MG:

Roztwór hydratyzowanych soli magnezowych do akwarium rafowego i morskiego.

Informacje ogólne:

  • W bezpieczny sposób podnosi stężenie magnezu we wszystkich akwariach morskich i rafowych.
  • Starannie dobrana kompozycja soli magnezowych dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.
  • Preparat może być stosowany do osiągnięcia i utrzymania stężenia magnezu powyżej 1 500 ppm.
  • Utrzymywanie przed dłuższy czas podwyższonego stężenia magnezu (w stosunku do średniego stężenia tego pierwiastka w naturalnej wodzie morskiej) przynosi zbiornikom rafowym w pewnych sytuacjach wiele korzyści. Taki rodzaj postępowania powinien być jednak przeprowadzany wyłącznie przez doświadczonych akwarystów.
  • Zawartość magnezu: 75 000 ppm

Informacje szczegółowe:

  • W przypadku akwariów morskich i rafowych, w pewnych sytuacjach długotrwałe utrzymanie stężenia magnezu w przedziale 1 500 – 1 800 ppm może być korzystne. To, jak długotrwały powinien być ten proces, zależy w indywidualnym stopniu od konkretnego zbiornika, aktualnego stężenia magnezu oraz tego, jakie pożądane skutki ma przynieść utrzymywanie jego podwyższonego poziomu w akwarium.
  • Dane eksperymentalne pokazują, że odpowiednio dobrana kompozycja soli magnezowych jest niezwykle ważna dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Preparat Hydrāt-Mg to skoncentrowany roztwór magnezu, który zawiera odpowiednie rodzaje hydratyzowanych (uwodnionych) soli magnezowych we właściwych proporcjach jonowych. Produkty firmy Brightwell Aquatics takie jak Magnesion i Magnesion-P to kompozycje na bazie bezwodnych soli magnezowych, które charakteryzują się większym stopniem czystości niż sole hydratyzowane. Preparat Magnesion jest dodatkowo bardziej skoncentrowany niż preparat Hydrāt-Mg. Mimo wszystko, w większości przypadków, preparat Hydrāt-Mg, w odróżnieniu od suplementów magnezu na bazie soli bezwodnych, pozwala szybciej i skuteczniej wyjść naprzeciw konkretnym przesłankom, które powodują konieczność utrzymania stężenia magnezu w akwarium rafowym w przedziale 1 500 – 1 800 ppm. Długotrwałe utrzymywanie podwyższonego stężenia magnezu [Mg2+] w wodzie ma określony wpływ na akwarium morskie, dlatego taki rodzaj postępowania powinien być przeprowadzany wyłącznie przez doświadczonych akwarystów, którzy rozumieją jego skutki i potencjalne ryzyko z nim związane.

Instrukcja użycia:

  • Przed użyciem dokładnie przeczytać wszystkie instrukcje. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Zastosowanie preparatu w celu utrzymania stężenia magnezu zgodnego ze standardowym stężeniem w naturalnej wodzie morskiej: Stosować 5 ml (jedną nakrętkę) preparatu na około 75,7 l wody akwariowej, raz na dwa dni lub wedle potrzeb, w celu utrzymania stężenia magnezu w przedziale 1 290 – 1 320 ppm. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić ok. 3 785 l wody akwariowej.
  • Zaawansowane stosowanie preparatu: Przed suplementacją należy zbadać poziom stężenia magnezu w zbiorniku za pomocą dokładnego testu akwarystycznego. Przed każdorazowym użyciem dobrze wstrząsnąć. 1 ml preparatu Hydrāt-Mg zwiększa stężenie magnezu [Mg2+] w 3,8 l wody o około 19,5 ppm. Jeśli początkowe stężenie magnezu [Mg2+] w akwarium wynosi poniżej 1 288 ppm, stosować preparat raz dziennie do momentu uzyskania pożądanego stężenia, nie przekraczając maksymalnej dziennej dawki w wysokości 1 ml preparatu na każde 11,3 l wody akwariowej. Następnie dozować preparat raz dziennie wedle potrzeb (szczegóły poniżej). Dążyć do utrzymania stężenia magnezu [Mg2+] w pożądanym zakresie z maksymalnym odchyleniem +/- 10 ppm.
  • Aby określić wielkość dawkowania preparatu po osiągnięciu pożądanego stężenia magnezu [Mg2+] w wodzie, dokonywać pomiarów wielkości poboru pierwiastka w zbiorniku (tzn. mierzyć spadek stężenia magnezu), codziennie o tej samej porze przez 7–14 dni. Aby określić dzienną dawkę preparatu, należy: obliczyć całkowitą ilość wody w systemie akwariowym (w galonach), podzielić dzienny spadek poziomu magnezu [Mg2+] przez 19,5, pomnożyć tak uzyskany wynik przez liczbę wyrażającą ilość wody w zbiorniku w galonach (gdzie 1 galon = 3,8 l wody). Wynik końcowy określa wielkość dziennej dawki roztworu macierzystego w mililitrach do utrzymania stabilnego poziomu magnezu [Mg2+] w zbiorniku. Codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach pozwala utrzymać bardziej stabilny poziom magnezu [Mg2+] w wodzie niż dawkowanie cotygodniowe, podczas którego ilość pierwiastka w wodzie osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia. Utrzymywanie stabilnego, podwyższonego stężenia magnezu [Mg2+], np. w wysokości 1 800 ppm, przez okres do 6 tygodni, może przynieść pozytywne rezultaty w niektórych akwariach rafowych. Należy jednak mieć na uwadze, że nie we wszystkich przypadkach korale oraz inne organizmy mieszkające w akwarium będą reagować dobrze na tego typu postępowanie. Dlatego też należy dokładnie obserwować to, co dzieje się w zbiorniku oraz przygotować się na ewentualną konieczność przeniesienia organizmów źle reagujących na zmiany do takiego akwarium, w którym stężenie magnezu [Mg2+] utrzymywane jest na normalnym poziomie.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

Magnez (min): 75 000 ppm.

Składniki:

Woda oczyszczona, hydratyzowane sole chlorkowe i siarczanowe magnezu.

RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Hydrat-MG 250ml Brightwell Aquatics

Hydrat-MG 250ml Brightwell Aquatics