Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Ferrion 500ml Brightwell Aquatics

Skoncentrowany suplement żelaza, 500ml

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

49,00 zł / szt

+4 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Silnie skoncentrowany i zrównoważony roztwór jonów żelaza.

Ferrion:

Skoncentrowany suplement żelaza dla wszystkich ryb morskich i akwariów rafowych.

Informacje ogólne:

  • Silnie skoncentrowany i zrównoważony roztwór jonów żelaza przeznaczony do suplementacji tego pierwiastka w akwariach zamieszkiwanych przez organizmy rafotwórcze (tzn. korale „fotosyntezujące” lub zooksantellowe, małże i organizmy im pokrewne), makroglony, algi koralowe, namorzyny, trawy bagienne oraz inne pożądane algi morskie i rośliny.
  • Preparat szczególnie polecany do akwariów wyposażonych w refugium lub system płuczkowy.
  • Silniej skoncentrowany od większości konkurencyjnych produktów.
  • Skomponowany na bazie wody oczyszczonej i ultraczystych składników najwyższej jakości.
  • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

  • Proces fotosyntezy zachodzi w specjalnych obszarach komórek zwanych chloroplastami. Żelazo wykorzystywane jest w łańcuchu transportu elektronów zachodzącym w chloroplastach, w związku z czym jest ono niezbędne dla organizmów fotosyntezujących do prawidłowego i nieprzerwanego funkcjonowania oraz zachowania należytego zdrowia. Organizmy fotosyntezujące typowe dla akwariów morskich to, między innymi, makroglony (z rodzaju Caulerpa, Halimeda i Penicillus), trawy bagienne, namorzyny, inkrustujące algi wapienne, symbiotyczne zooksantelle i zoochlorelle mieszkające wewnątrz tkanek koralowców rafotwórczych, małży i organizmów im pokrewnych oraz niektórych gąbek. W rezultacie, dostępność żelaza w akwarium staje się czynnikiem warunkującym szybkość procesu fotosyntezy, a tym samym wielkość poboru składników odżywczych przez te organizmy oraz tempo ich wzrostu. Każde akwarium charakteryzuje się nieco innym, indywidualnym zapotrzebowaniem na żelazo, dlatego dobrym punktem wyjścia jest zapewnienie stężenia tego pierwiastka w zakresie od 0,05 do 0,10 ppm. Taki poziom żelaza jest z reguły wystarczający dla organizmów fotosyntezujących żyjących w akwarium. Niektóre akwaria mogą wymagać nieco większych stężeń żelaza niż 0,10 ppm. Należy jednak pamiętać, że znaczne przekroczenie tego poziomu nie jest zalecane. Najlepszą metodą na określenie optymalnego poziomu żelaza w akwarium jest rozpoczęcie od osiągnięcia stężenia w wysokości 0,05 ppm i następnie jego stopniowe zwiększanie (np. na przestrzeni kilku tygodni) uzależnione od obserwacji organizmów żyjących w zbiorniku, a konkretnie zmian ich wyglądu i sposobu reagowania na zwiększone ilości pierwiastka. Fosforany to związki chemiczne, które wspierają wzrost alg w typowych warunkach środowiskowych panujących w akwariach morskich. Dozowanie zbyt dużych ilości żelaza w środowisku, w którym występuje również nadmiar fosforanów może skutkować rozprzestrzenieniem się alg w zbiorniku. Z tego powodu, stężenie fosforanów w akwarium morskim powinno być utrzymywane na poziomie zbliżonym do niewykrywalnego za pomocą testu akwarystycznego.
  • Szybkość, z jaką żelazo jest zużywane lub pobierane z wody, zależy od zagęszczenia organizmów fotosyntezujących w zbiorniku, rodzaju oświetlenia i wielu innych czynników. Na szczęście określenie wielkości poboru żelaza w zbiorniku pozwala na łatwe wyznaczenie odpowiedniego dawkowania preparatu.

Instrukcja użycia:

  • Podstawowe stosowanie preparatu: Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Stosować 5 ml (jedną nakrętkę) preparatu na ok. 189 l wody akwariowej raz na dwa dni lub wedle potrzeb, w celu utrzymania stężenia żelaza w przedziale 0,05–0,10 ppm. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić 9 464 l wody.
  • Zaawansowane stosowanie preparatu: Przed suplementacją zbadać poziom stężenia żelaza w zbiorniku za pomocą dokładnego testu akwarystycznego. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. 1 ml preparatu Ferrion zwiększa stężenie żelaza [Fe3+] w 3,8 l wody o 1 ppm. Przed suplementacją żelaza należy upewnić się, że stężenie fosforanów w wodzie nie przekroczyło progu 0,05 ppm. Jeśli początkowe stężenie żelaza [Fe3+] w akwarium wynosi poniżej 0,10 ppm, stosować preparat raz dziennie do momentu uzyskania pożądanego stężenia, nie przekraczając maksymalnej dziennej dawki w wysokości 10 ml preparatu na każde 75,7 l wody. Następnie dozować preparat raz dziennie lub raz na tydzień wedle potrzeb (szczegóły poniżej). Dążyć do utrzymania stężenia żelaza [Fe3+] w zakresie +/– 0,02 ppm. Aby określić wielkość dawkowania preparatu po osiągnięciu pożądanego stężenia żelaza [Fe3+] w wodzie, dokonywać pomiarów wielkości poboru pierwiastka w zbiorniku (tzn. mierzyć spadek stężenia żelaza), codziennie o tej samej porze przez 7–14 dni. Aby określić dzienną dawkę preparatu (bardziej rekomendowaną niż dawka cotygodniowa), należy pomnożyć liczbę wyrażającą dzienny spadek poziomu żelaza [Fe3+] przez ilość wody w zbiorniku wyrażoną w galonach (gdzie 1 galon = 3,8 l wody). Otrzymana liczba to wielkość dziennej dawki preparatu w mililitrach, jaka jest wymagana do utrzymania stabilnego poziomu żelaza w zbiorniku. Codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach pozwala utrzymać bardziej stabilny poziom żelaza [Fe3+] w wodzie (a w rezultacie stworzyć bardziej naturalny ekosystem) niż dawkowanie cotygodniowe, podczas którego ilość pierwiastka w wodzie osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia.

Uwaga:

Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

0-0-0 Żelazo (Fe) (min): 0,40%, żelazo chelatowane (118 mg w 29,5 ml preparatu – 4 000 ppm)

Składniki:

Woda oczyszczona, feredenian sodu

RATY PayU

Produkty powiązane

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Ferrion 500ml Brightwell Aquatics

Ferrion 500ml Brightwell Aquatics