Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Obniżka! Alkalin8.3 250ml Brightwell Aquatics

Alkalin8.3 250ml Brightwell Aquatics

Skoncentrowany bufor KH w postaci suplementu, 250ml

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

22,40 zł / szt

-30%

32,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 32,00 zł

+2 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wysokowydajny roztwór zwiększający zasadowość (KH) wody.

Alkalin8.3:

Skoncentrowany bufor KH w postaci suplementu do akwariów morskich i rafowych.

Informacje ogólne:

 • Wysokowydajny roztwór zwiększający zasadowość (KH) wody.
 • Pomaga utrzymać równowagę pH w zbiorniku poprzez zwiększenie zasadowości wody.
 • Jest źródłem węglanów stanowiących większość wagową aragonitu ˗ minerału wykorzystywanego przez organizmy rafotwórcze do budowy szkieletu rafy koralowej.
 • Cykliczne stosowanie preparatu zwiększa pH do poziomu 8,3 (na tym poziomie pH pozostaje niezmienne, a zwiększa się wyłącznie stopień zasadowości wody).
 • Ponad 50% silniej skoncentrowany od większości konkurencyjnych produktów.
 • Nie zawiera fosforanów, krzemianów, ani substancji organicznych.
 • Formuła opracowana przez specjalistów z dziedziny nauk morskich.

Informacje szczegółowe:

 • Zasadowość, określana również jako twardość węglanowa lub zdolność buforowa, to sposób na określenie równowagi pH w roztworze, np. wodzie akwariowej. Ze względu na bezpośredni sposób, w jaki wpływa na pH wody, zasadowość jest czynnikiem o olbrzymim znaczeniu w akwarystyce morskiej. Słabe kwasy powstałe wskutek wymiany tlenowej i rozkładu materiału organicznego w zbiorniku wpływają na stopniowe obniżanie zasadowości wody. Niekontrolowanie stopnia zasadowości wody może doprowadzić do sytuacji, w której spadnie ona poniżej poziomu krytycznego, co z kolei może wpłynąć na gwałtowne zwiększenie fluktuacji poziomu pH (dzienne wahanie poziomu pH w granicach +/- 0,2 jednostki jest zjawiskiem normalnym w akwariach morskich) i w rezultacie wywołać stres u żywych stworzeń morskich. Zasadowość ulega również zmniejszeniu wskutek działalności organizmów rafotwórczych, a dokładniej podczas produkcji aragonitu (wagowo składającego się w około 60% z węglanów), dlatego też jest ona bardzo ważnym elementem wpływającym na szybki wzrost tychże organizmów.
 • Utrzymywanie twardości węglanowej w akwariach morskich na poziomie od 7 do 12 dKH (od 2,5 do 4,3 meq/l) pozwoli zasadniczo utrzymać poziom pH w pożądanym przez nas zakresie. Szybkość, z jaką spada poziom zasadowości w wodzie, zależy od takich czynników jak: zagęszczenie organizmów rafotwórczych w zbiorniku, rodzaj oświetlenia, szybkość cyrkulacji wody oraz inne uwarunkowania biologiczne, fizyczne i chemiczne. Dlatego też każde akwarium wymaga nieco innej, indywidualnie dobranej skali suplementacji preparatem buforującym. Na szczęście, po określeniu tempa spadku zasadowości w wodzie akwariowej, w łatwy sposób można obliczyć właściwą dawkę preparatu. Aby stworzyć w zbiorniku stabilną gospodarkę jonową i uzyskać parametry naturalnej wody morskiej niezbędnej do rozwoju rafy, zaleca się stosowanie wysokojakościowych mieszanek soli o odpowiednim (nieprzesilonym) działaniu buforującym, a także właściwym stężeniu makro i mikroelementów oraz pierwiastków śladowych.
 • Wszystkie płynne preparaty suplementacyjne firmy Brightwell Aquatics służące do poprawy jakości wody zostały stworzone na bazie wody oczyszczonej oraz składników charakteryzujących się wysokim stopniem czystości. Firma Brightwell Aquatics opracowuje preparaty w oparciu o dane empiryczne, wykorzystując obserwację i wyniki konkretnych pomiarów – nie zaś w oparciu o teorię.

Instrukcja użycia:

 • Informacje podstawowe: Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Stosować preparat nie przekraczając dziennej dawki w wysokości 5 ml (jedna nakrętka) na około 114 l wody do czasu osiągnięcia pożądanego stopnia zasadowości. Następnie dozować raz dziennie lub raz na tydzień wedle potrzeb (szczegóły poniżej) w celu utrzymania zasadowości w przedziale od 7 do 12 dKH. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić około 5678 l wody.
 • Informacje rozszerzone: Przed suplementacją zbadać poziom zasadowości w zbiorniku za pomocą dokładnego testu do wody. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. 1 ml preparatu Alkalin8.3 zwiększa zasadowość 3,8 l wody o 3,1 dKH (1,1 meq/l). Jeśli początkowy poziom zasadowości wody w akwarium jest niższy od 7 dKH (2,5 meq/l), stosować preparat w maksymalnych proporcjach 5 ml na około 37,8 l wody dziennie do czasu uzyskania pożądanego stopnia zasadowości. Następnie dozować raz dziennie lub raz na tydzień wedle potrzeb (szczegóły poniżej). W celu wywołania mniejszych zmian poziomu zasadowości, stosować 5 ml preparatu Alkalin8.3 (jedna łyżeczka) na około 113,5 l wody akwariowej wedle potrzeb, aby utrzymać stopień zasadowości w odpowiednim zakresie. Starać się utrzymywać zasadowość wody w zakresie +/- 1 dKH. Aby określić szybkość spadku zasadowości po osiągnięciu jej pożądanego poziomu, dokonywać pomiarów zasadowości każdego dnia o tej samej porze przez 7-14 dni. Aby ustalić dzienną dawkę preparatu (bardziej rekomendowaną niż cotygodniowa) konieczną do utrzymania określonej zasadowości, należy: określić całkowitą ilość wody w systemie akwariowym, podzielić dzienny spadek poziomu zasadowości przez 3,1, przyjmując dKH jako jednostkę miary (lub przez 1,1, gdy jednostką miary jest meg/l), a następnie pomnożyć tak uzyskaną liczbę przez ilość wody w zbiorniku wyrażoną w galonach (gdzie 1 galon = 3,8 l wody) w celu uzyskania wielkości dziennej dawki w mililitrach, wymaganej do utrzymania stałego poziomu zasadowości. Codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach pozwala utrzymać bardziej stabilny poziom zasadowości i pH wody (a w rezultacie stworzyć bardziej naturalny ekosystem), niż dawkowanie cotygodniowe, kiedy to zasadowość osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia.
 • Uwaga: Jeśli pH wody nie osiągnie pożądanego poziomu podczas stosowania preparatu zgodnie z zaleceniami, np. wskutek niewystarczającej wymiany gazowej zachodzącej w akwarium, koniecznym może być zastosowanie produktu zwiększającego pH (Brightwell Aquatics pH+). Przestrzegać instrukcji oraz zaleceń dotyczących stosowania każdego preparatu.

Uwaga:

Preparat zawiera sole węglanowe i wodorowęglanowe, które są szkodliwe w przypadku połknięcia. W razie połknięcia: podać wodę i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Preparat może działać drażniąco na skórę i oczy. W razie przedostania się do oczu, przepłukiwać wodą przez 15 minut i natychmiast skontaktować się z lekarzem. W razie kontaktu ze skórą, dokładnie przemyć ją wodą. Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Składniki:

Woda oczyszczona, nieorganiczne sole wodorowęglanowe, węglanowe, siarczanowe i boranowe.

RATY PayU

Produkty powiązane

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Alkalin8.3 250ml Brightwell Aquatics

Alkalin8.3 250ml Brightwell Aquatics