Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Salifert Magnesium Profi -Test

Test na zawartość magenzu w wodzie morskiej

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

42,90 zł / szt

+4 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis:

  • Magnez jest obecny w NSW w dość wysokim stężeniu (1300 - 1400 mg / L). Magnez jest istotną częścią chlorofilu, który jest niezbędny do fotosyntezy. Bez fotosyntezy rośliny, w tym glony i koralowce, które zwykle mamy w naszych akwariach, nie byłyby w stanie żyć.

  • Magnez ma inną ważną funkcję, ponieważ w rzeczywistości umożliwia utrzymanie prawidłowej kombinacji stężenia wapnia i zasadowości lub twardości węglanowej.

  • Wyjaśnienie jest następujące. Formy wapnia z węglanami i wodorowęglanami tworzą nierozpuszczalny związek zwany węglanem wapnia. Tak, jest to rzeczywiście ważny kamień budowlany dla korali i glonów wapiennych, ale następnie powinien być formowany przez procesy biologiczne i osadzany we właściwym miejscu. Dlatego należy unikać tworzenia węglanu wapnia w procesach chemicznych.

  • Nawet bez interferencji biologicznej powstaje węglan wapnia, który wyczerpuje wapń i alkaliczność lub twardość węglanową bez spełniania jakiejkolwiek funkcji. W rzeczywistości zmiata wiele ważnych pierwiastków śladowych, a także obniża stężenie pierwiastków śladowych.

  • Magnez spowalnia ten negatywny proces. Im niższe stężenie magnezu, tym szybciej ten negatywny proces zachodzi, a także przy znacznie niższej wartości twardości wapnia i zasadowości / węglanu. 

  • Utrzymanie prawidłowego stężenia magnezu jest zatem bardzo ważne i jest pośrednio odpowiedzialne za szybki rozwój koralowców i glonów wapiennych dzięki umożliwieniu utrzymania prawidłowych wartości wapnia i zasadowości.

  • Magnez jest uszczuplony przez glony i jest również wyczerpany przez stosowanie nadmiernej ilości kalkwassera i przekraczanie naturalnego wapnia i zasadowości oraz wartości pH.

  • Istnieją również pewne marki soli, które mają lub miały dramatycznie niską zawartość magnezu. Stosowanie takiej soli spowoduje trwałe problemy z wartościami twardości wapnia i węglanu.

 

Wniosek:

  • Pomiary magnezu i podjęcie działań naprawczych są uzasadnione. Dodatki magnezu powinny być takie, aby nie powstawała nierównowaga jonowa. Ponadto wiele soli magnezu zawiera wystarczające ilości amoniaku, aby zaburzyć równowagę biologiczną. Dlatego wymagane są bardzo wysokiej jakości sole magnezu.
  • Magnez jest pierwiastkiem zaniedbywanym przez długi czas. Zawartość magnezu w niektórych akwariach wydaje się być raczej niska w testach. Środki korygujące muszą zostać podjęte dla zrównoważonego systemu raf.

 

Test magnezu Salifert jest bardzo prosty i nie powoduje zakłóceń wapnia i strontu w pewnych granicach. Mierzy w dostatecznie dokładnych krokach 30 mg / L z ostrą zmianą koloru. Zestaw może wykonać około. 50 pomiarów.

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Salifert Magnesium Profi -Test

Salifert Magnesium Profi -Test