Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Kordon NovAqua Plus [118ml]

 Nowoczesny uzdatniacz wody.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

19,00 zł / szt

+1 pkt lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji
Woda wodociągowa może być bezpieczna dla ludzi, ale niemalże wszędzie jest ona w mniejszym lub większym stopniu szkodliwa dla ryb i bezkręgowców wodnych. Podczas zakładania akwarium lub stawu, w czasie wymiany wody, a także podczas przygotowywania wody słonej do akwarium morskiego, woda pochodząca z wodociągów musi zostać w pewien sposób zmodyfikowana, najlepiej przy użyciu preparatu NovAqua Plus.

Preparat NovAqua Plus to nowe oblicze produktu NovAqua i zdecydowanie najbardziej zaawansowany środek w kategorii uzdatniaczy wody do akwariów i stawów. NovAqua Plus to najskuteczniejszy ze wszystkich dostępnych preparatów do uzdatniania wody, ma zbawienny wpływ na organizmy wodne. NovAqua Plus to jakość sama w sobie.

Preparat dostarcza w jednym produkcie wszystko to, co niezbędne do zapewnienia właściwego procesu uzdatniania wody wodociągowej, tak ważnego dla organizmów żyjących w wodzie. NovAqua Plus może być bezpiecznie stosowany z preparatem AmQuel Plus. Zaleca się jednoczesne stosowanie obu produktów.

Produkty z serii NovAqua przeznaczone do uzdatniania wody akwariowej i stawowej zostały wprowadzone na rynek już kilka dekad temu. Od tego czasu zyskały zaufanie hodowców ryb i akwarystów na całym świecie i stały się czołowymi preparatami w kategorii produktów uzdatniających wodę, przeznaczonych dla ryb oraz organizmów słodkowodnych i słonowodnych. Na przestrzeni lat, wraz ze zmianą jakości wody oraz postępem technologicznym w dziedzinie jej uzdatniania, działanie produktów NovAqua zostało znacznie ulepszone i rozszerzone. NovAqua Plus to najnowsza technologia uzdatniania wody, znacznie bardziej zaawansowana od swej poprzedniczki, całkowicie zmodyfikowana na potrzeby nowego produktu.

Jakie są różnice pomiędzy produktem NovAqua a NovAqua Plus?

Preparat NovAqua Plus oparty jest na najnowszej technologii uzdatniania wody, która już od ponad 30 lat, systematycznie ulepszana i unowocześniana, jest obecna na rynku w postaci produktów z serii NovAqua.

 NovAqua Plus, oparty na zupełnie innej formule, niż jego poprzednicy, posiada szereg ulepszeń i charakteryzuje się nowymi rozwiązaniami:

 nową formułą koloidów polimerowych dla zapewnienia jeszcze większej ochrony ryb
 zwiększoną skutecznością usuwania chloru
 nową formułą mieszanki elektrolitów redukujących stres u ryb
 nową formułą wspomagającą usuwanie metali ciężkich, charakteryzującą się zwiększoną skutecznością usuwania toksycznych cząsteczek cynku, żelaza, aluminium, miedzi, arsenu, itp.
 nowymi składnikami ziołowymi, wzmacniającymi system odpornościowy ryb i zapewniającymi ochronę przeciw wirusom oraz infekcjom pochodzenia pierwotniaczego
 nowymi składnikami witaminowymi dla jeszcze lepszego zdrowia ryb
 nowymi, ulepszonymi stabilizatorami - w celu zwiększenia trwałości produktuOpis

 usuwa metale ciężkie z wody wodociągowej;
 rozkłada związki chloraminowe w wodzie wodociągowej;
 usuwa całą zawartość chloru z wody wodociągowej;
 dodatkowo chroni ryby za pomocą specjalnych powłok śluzowych;
 środek NovAqua Plus można łączyć ze wszystkimi uzdatniaczami wody i preparatami do leczenia ryb marki Kordon;
 wyprodukowany w U.S.A.


Przeznaczenie i korzyści

Możliwość łączenia z innymi produktami oraz przeciwwskazania 
Preparat NovAqua Plus może być łączony ze wszystkimi innymi organicznymi preparatami ziołowymi firmy Kordon, wszystkimi uzdatniaczami wody marki Kordon (w tym produktami AmQuel i AmQuel Plus), wszystkimi preparatami leczniczymi firmy Kordon (oprócz preparatów zawierających miedź), jak również z większością nieutleniających preparatów leczniczych używanych w procesie leczenia ryb. NovAqua Plus powoduje wytrącanie się miedzi jonowej (niechelatowanej), natomiast wchodzi w wolną reakcję z miedzią chelatowaną. 

Stosowanie preparatu NovAqua Plus jest całkowicie bezpieczne w nowoutworzonych akwariach i stawach. Nie zakłóca ono również procesu naturalnej filtracji biologicznej, ani działania bakterii nitryfikacyjnych usuwających osad i zanieczyszczenia organiczne. Stosowanie preparatu w wodzie zawierającej chloraminę pozostawia w niej śladowe ilości amoniaku. Aby usunąć toksyczny amoniak z wody, należy użyć preparatu AmQuel Plus lub AmQuel. 


PRZECIWWSKAZANIA 
NovAqua Plus nie jest ani zarejestrowanym lekiem, ani środkiem chemoterapeutycznym, stąd też nie należy go stosować jako preparatu leczniczego. 


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI 
W czasie stosowania preparatu nie są wymagane żadne specjalne środki ostrożności. NovAqua Plus nie wykazuje właściwości toksycznych nawet w przypadku nieumyślnego lub celowego przedawkowania. Jest całkowicie bezpieczna dla akwariów zawierających rafy oraz żywe skały. Produkt jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt domowych oraz roślin i zwierząt wodnych. 


STANDARDOWE DAWKOWANIE 
Standardowe dawkowanie NovAqua Plus w zwykłych akwariach: 10 kropli na 4,5l wody lub 1 łyżeczka preparatu (ok. 5ml) na ok. 45,5l wody; 1 łyżka (ok. 15ml) preparatu na ok. 136,5l wody, itd. 


ZALECANE UŻYCIE W AKWARIACH I STAWACH 
Zaleca się stosowanie produktu NovAqua Plus, ponieważ posiada on lepsze właściwości i charakteryzuje się znacznie skuteczniejszym działaniem od swojego poprzednika, NovAqua. Stosowanie preparatu NovAqua Plus w standardowych dawkach jest szczególnie zalecane, gdy: 

Zakładamy nowe akwaria i stawy lub uzupełniamy poziom wody: (należy użyć dawki standardowej). Zakładamy nowe zbiorniki wodne i stawy i jeszcze nie umieściliśmy w nich ryb. Wymieniamy wodę (preparat należy dodać do nowej, świeżej wody) - Ilość stosowanego środka zależy od ilości wody, którą używamy do uzupełnienia zbiornika, nie zaś od całej ilości wody, jaka znajduje się w zbiorniku. 

NovAqua Plus działa szybko, zazwyczaj w ciągu kilku sekund lub co najwyżej kilku minut. Jeśli istnieje podejrzenie, że woda zawiera jakąkolwiek postać chloraminy (związku chemicznego powstającego w wyniku reakcji amoniaku i chloru dodawanych do wody wodociągowej) lub naturalny amoniak (np. ze zwierzęcych odchodów), w celu ochrony ryb i bezkręgowców, należy zastosować się do poniższej procedury: 
1. Dodaj preparatu NovAqua Plus, aby uchronić ryby przed stresem, zapewnić im dodatkową ochronę w postaci powłoki śluzowej, zapobiec wystąpieniu reakcji szokowej oraz usunąć chlor z wody. 
2. Dodaj preparatu AmQuel Plus, aby usunąć z wody całą zawartość amoniaku (w tym amoniak zawarty w chloraminie) oraz zneutralizować występujące w niej azotyny, azotany, toksyczne feromony oraz inne szkodliwe dla ryb związki azotowe. 
3. Dodaj preparatu Prevent Ich® do wody nowo powstałego akwarium lub gdy wpuszczasz do zbiornika nowe ryby (w celu ochrony przed pierwotniakami, bruzdnicami oraz grzybami). 


Transport ryb i bezkręgowców 
Preparat NovAqua Plus można również dodawać do wody, w której transportujemy ryby lub bezkręgowce (zarówno przed transportem jak i po transporcie). Należy wówczas zastosować standardową dawkę środka. Zastosowanie NovAqua Plus redukuje stres oraz szok osmotyczny u ryb. W niektórych przypadkach zwalcza objawy zatrucia chemicznego. Stosowanie środka NovAqua Plus ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji u ryb, a także zwiększa szansę wyzdrowienia. Zaleca się, aby do wody, w której transportujemy zwierzęta, dodać również preparatu AmQuel Plus. Pozwoli to zredukować działanie toksycznych cząsteczek wolnego amoniaku, azotanów, azotynów oraz feromonów podczas transportu. W celu zwiększenia ochrony przeciwko infekcjom powodowanym przez jednokomórkowce, należy zastosować środek Prevent Ich lub Ich Attack®. 


Transportowanie ryb ze sklepu do domu 
Zastosowanie standardowej dawki preparatu NovAqua Plus zredukuje stres oraz szok osmotyczny u ryb. Należy używać zalecanych dawek preparatu (2 krople na ok. 4,55l wody). Preparat należy dodać do torebek z wodą, w których znajdują się ryby, jeszcze przed wyruszeniem ze sklepu. 


Transport roślin akwariowych i stawowych 
Należy przyrządzić roztwór składający się z preparatu NovAqua Plus i wody, stosując 1/4 standardowej dawki środka. Każdą roślinę należy zanurzyć w roztworze. Następnie trzeba je odpowiednio opakować. NovAqua Plus działa jak humekant, tzn. zapewnia roślinom wilgoć i utrzymuje ją nawet w czasie dłuższej podróży. 

Aby zapewnić roślinom jeszcze większą ochronę w czasie długich podróży, należy użyć preparatu Fish Protector (PolyAqua®). 


Samodzielne pozyskiwanie ryb i bezkręgowców 
Świeżo schwytane ryby i bezkręgowce ucierpią znacznie mniej z powodu stresu, szoku osmotycznego oraz zatrucia chemicznego, jeśli natychmiast umieścimy je w roztworze wody, NovAqua Plus i Amquel Plus, zastosowanych w standardowych dawkach. Jeśli ryby lub bezkręgowce ucierpiały w wyniku znacznych obrażeń bądź obtarć skóry, zaleca się zastosowanie preparatu Fish Protector (wcześniej znanego pod nazwą PolyAqua). Jeśli istnieje podejrzenie, że ryby uległy infekcji, zaleca się zastosowanie ziołowych środków Prevent Ich, Ich Attack® lub Rid Fungus. Wszystkie powyższe preparaty organiczne są równie wartościowe i równie skuteczne. 


Przeznaczenie preparatu i korzyści stosowania 
Preparat NovAqua Plus tworzy wielopowłokową, koloidową warstwę ochronną na ciele ryby. Zastępuje ona lub dodatkowo wzmacnia naturalną powłokę śluzową, potrzebną rybie do tego, aby przeciwdziałać pojawieniu się infekcji, zapobiegać powstawaniu urazów oraz przeciwdziałać złym wpływom środowiska zewnętrznego. Organiczne polimery zawarte w preparacie skutecznie osłaniają zranione miejsca na ciele ryby, zapobiegają utracie płynów wewnętrznych i elektrolitów oraz chronią rybę przed działaniem zewnętrznych toksyn i patogenów. 

Skóra ryb i wielu bezkręgowców wodnych jest bardzo delikatna i wrażliwa. Pokryta jest śluzem ochronnym, który pomaga trzymać z dala szkodliwe bakterie i wirusy, a także poprzez zmniejszanie tarcia, ułatwia rybom pływanie. Jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie się powłoki śluzowej, czy to na skutek otarcia czy też innych obrażeń, pozwala szkodliwym patogenom przeniknąć przez skórę. Ryby i bezkręgowce wodne czują, gdy powłoka śluzowa uległa częściowej lub całkowitej degradacji. Może to być dla nich silnym źródłem stresu. 

Ryby świeżo wpuszczone do akwarium lub stawu, jak również transportowane z miejsca na miejsce, są szczególnie narażone na utratę naturalnej warstwy śluzu, przez co zachodzi konieczność jej odbudowania. 


NovAqua Plus neutralizuje chlor i toksyczne działanie chloraminy. 
* Chlor jest używany niemalże we wszystkich miejskich ujęciach wody, zaś Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska zaleca stosowanie nawet 4 cząsteczek chloru na milion (4 ppm chloru). 

* Chloramina zawarta w wodzie użytkowej stanowi bardzo poważny problem dla akwarystów i hodowców ryb w stawach. Chloramina to połączenie chloru i amoniaku. Te, z kolei, tworzą bardzo stabilny związek chemiczny, który jest szkodliwy dla wirusów i bakterii. Niestety, chloramina jest również bardzo szkodliwa dla ryb i bezkręgowców wodnych. 


NovAqua Plus buforuje wodę z kranu, która posiada znacznie obniżoną zawartość tlenu. Kiedy woda z kranu posiadająca niski poziom (lub całkowicie pozbawiona) tlenu wchodzi w kontakt z powietrzem, jej poziom pH ulega gwałtownym wahaniom w czasie absorpcji tlenu i dwutlenku węgla. Jeśli woda z kranu zostanie bezpośrednio wpuszczona do akwarium, w którym znajdują się ryby i bezkręgowce wodne, wahania poziomu pH mogą być dla nich niezwykle stresogenne, a nawet prowadzić do ich śmierci. 

Preparat NovAqua Plus zawiera niezwykle wydajną formułę o właściwościach buforujących, która zapobiega wahaniom poziomu pH w wodzie, stabilizuje kwasowość/zasadowość w celu uniknięcia szoku związanego ze zmianami pH, a także pozwala rybom bezpiecznie zaadaptować się do nowych warunków środowiskowych. Gdy wielkość współczynnika pH zostanie zrównoważona przez działanie preparatu NovAqua Plus, woda osiągnie jego naturalny poziom. 

Kiedy zachodzi konieczność zrównoważenia poziomu pH w wodzie - np. pH wody słodkiej do poziomu 7,0 (neutralne pH) lub pH wody słonej do poziomu 8,2-8,3 - zaleca się zastosowanie produktów Kordon pH Protector. 

NovAqua Plus neutralizuje metale ciężkie, które mogą być toksyczne dla wielu organizmów wodnych. Toksyczne jony metali obecne w wodzie mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym z instalacji wodociągowej bytowo-gospodarczej, preparatów leczniczych, elementów dekoracyjnych oraz metalowych przedmiotów umieszczanych w akwarium, stawie i innych zbiornikach wodnych. Aby ryby mogły przeżyć w takich warunkach, należy zneutralizować metale ciężkie zawarte w wodzie. Neutralizujące działanie preparatu NovAqua Plus polega na wytrąceniu jonów metali i przekształceniu ich w nieszkodliwe związki. W wyniku kontaktu z metalami ciężkimi, NovAqua Plus tworzy swoistą nierozpuszczalną sól polimeryczną, która wykazuje stałe właściwości zarówno w warunkach wysokiego, jak i niskiego poziomu pH. To wielka przewaga nad produktami, które w dużej mierze opierają się na procesie chelatacji. Tak powstałe chelaty są niestabilne, uzależnione od poziomu pH oraz mogą wymieniać swe "graniczne" jony metali na inne, uwalniając w ten sposób do wody toksyny. 

O ile jakość wody wodociągowej jest całkowicie zadowalająca dla potrzeb ludzi, zwierząt domowych (ssaków, tj. psów, kotów, królików, świnek morskich, itp., a także ptaków) oraz zwierząt rolnych, o tyle jej niestabilny skład chemiczny, zależny od źródła pochodzenia, bywa toksyczny dla ryb i innych zwierząt wodnych. Dzieje się tak, ponieważ instalacja wodociągowa zbudowana z metalu i plastiku zawiera wiele metali ciężkich, które najzwyczajniej przedostają się do wody. Środek NovAqua Plus eliminuje, a w najgorszym wypadku znacznie ogranicza, zawartość metali ciężkich w wodzie. 

Jednym z najbardziej toksycznych dla ryb metali ciężkich jest miedź. Jest ona jednym z najczęściej spotykanych składników wody wodociągowej. NovAqua Plus może spowodować wytrącenie wolnych jonów miedzi (Cu2+) z roztworu nawet w liczbie 1,17 cząsteczek na milion. Kiedy miedź jest obecna w wodzie wodociągowej lub gdy stosuje się preparaty lecznicze ją zawierające, wówczas jony miedzi łączą się ze szkłem, plastikiem, kamieniami, żwirem oraz innymi przedmiotami, i pozostają już w takim stanie na dłużej. Wahania poziomu pH (odczyn kwaśny/odczyn zasadowy) mogą spowodować, że miedź z powrotem stanie się składnikiem roztworu i będzie toksyczna dla ryb i bezkręgowców. Preparat NovAqua na stałe neutralizuje miedź i może być z powodzeniem stosowany do eliminowania jonów miedzi pochodzących z preparatów leczniczych po zakończeniu kuracji. 


NovAqua Plus zwiększa ilość elektrolitów. Niektóre rodzaje elektrolitów oraz ich właściwy poziom w wodzie są niezbędne do tego, aby ryby i bezkręgowce wodne mogły oddychać za pomocą skrzeli. NovAqua Plus zawiera dokładnie tyle mikroelementów (kationów i anionów), ile ryby oraz bezkręgowce wodne potrzebują. 
* Ryby i bezkręgowce morskie "piją wodę morską" i właśnie w ten sposób pobierają niezbędne do życia jony. Ryby i bezkręgowce słodkowodne nie posiadają niestety tej zdolności. Ryby słodkowodne jedynie bardzo selektywnie pobierają z wody niezbędne jony za pomocą skrzeli. Zapotrzebowanie na niektóre jony wzrasta podczas nasilenia okoliczności stresogennych. NovAqua Plus dostarcza rybom słodkowodnym niezbędnych elektrolitów, których potrzebują w okresie wzmożonego stresu, szoku lub w przypadku odniesienia obrażeń. 


NovAqua Plus umożliwia również zastosowanie w akwarium butelkowanej wody pitnej, która sama w sobie zawiera niewystarczające ilości składników mineralnych, zaś po użyciu preparatu, stwarza rybom i bezkręgowcom odpowiednie warunki do życia. Preparat NovAqua Plus powinien być również stosowany w wodzie, w której zaszedł proces odwróconej osmozy (RO), który powoduje znaczne zdemineralizowanie wody. NovAqua Plus uzupełnia zawartość niezbędnych minerałów i elektrolitów w wodzie, przez co pozwala rybom i bezkręgowcom zachować dobre zdrowie. 
* NovAqua Plus powinien być stosowany w sytuacji korzystania z wody pochodzącej z naturalnego źródła, np. ze studni. Zastosowanie preparatu nada wodzie odpowiednią jakość i przywróci równowagę chemiczną niezbędną dla życia ryb i bezkręgowców. 

NovAqua Plus stanowi źródło pożytecznych organicznych substancji ziołowych i witamin. Działalność naukowo-badawcza w dziedzinie akwakultury dostarcza nam coraz więcej informacji na temat jakże cennych substancji ziołowych oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie, które poprawiają zdrowie i zwiększają odporność ryb oraz bezkręgowców. Firma Kordon wykorzystuje tę wiedzę w praktyce akwarystycznej i hodowlanej. 

NovAqua Plus zawiera szereg substancji ziołowych i witamin, które rozpuszczają się w wodzie, a przez to są z łatwością absorbowane przez ryby i bezkręgowce. Okazuje się, że składniki preparatu są niezwykle skuteczne dla poprawy zdrowia i wzmocnienia odporności u ryb. Dla przykładu, kompleks witamin wchodzący w skład NovAqua Plus znacznie poprawia funkcje odpornościowe u ryb, pomaga leczyć otwarte rany i wrzody, spowalnia rozprzestrzenianie się infekcji oraz wspomaga regenerację komórek (np. tworzenie się nowych ciałek krwi). Wyciąg z jeżówki zawarty w preparacie NovAqua Plus pobudza proces fagocytozy i stymuluje system odpornościowy, który pomaga rybom zwalczyć infekcje mikrobiologiczne pochodzenia wirusowego i bakteryjnego, a także nowotwory. 

NovAqua Plus poprawia procesy biofiltracyjne w nowych akwariach i stawach. Preparat tworzy wokół medium filtracyjnego specjalną powłokę śluzową, która pomaga bakteriom nitryfikacyjnym tworzyć kolonie oraz znacznie poprawia efektywność filtracji biologicznej. 

NovAqua Plus zmniejsza szkodliwość azotynu. Specjalne elektrolity zawarte w preparacie blokują absorpcję obecnego w wodzie azotynu, przez co ograniczają jego szkodliwy wpływ na zwierzęta wodne. Aby usunąć znaczne ilości toksycznych związków azotynowych z wody, należy użyć preparatu AmQuel Plus firmy Kordon. 

NovAqua Plus usuwa jod. Dlatego też w czasie przeprowadzania kuracji z wykorzystaniem jodu, preparat NovAqua Plus może częściowo lub całkowicie zmniejszyć skuteczność leczenia. 

NovAqua Plus może być stosowany ze wszystkimi rodzajami filtrów, napowietrzaczy i odpieniaczy białek. Nie zakłóca działania filtrów, napowietrzaczy oraz odpieniaczy białek. 


OPIS TECHNICZNY 
NovAqua Plus to preparat stanowiący unikatowe połączenie niezbędnych elektrolitów, soli nieorganicznej, specjalnej formuły buforującej, reduktorów (substancji usuwających chlor), polimerów syntetycznych, witamin, stabilizatorów produktu, edetynianów usuwających metale ciężkie, a także organicznych ekstraktów ziołowych zawierających polisacharydy, alkylamidy i fenole - czyli wszystkie te składniki, których organizmy morskie i słodkowodne potrzebują do zachowania zdrowia i życia. Żaden z produktów serii NovAqua nie zawiera (ani nigdy nie zawierał) fosforanów. 


TRWAŁOŚĆ 
Odpowiednio przechowywany, preparat NovAqua Plus w niezmienionej formie zachowuje trwałość przez okres 5 lat. Preparatu NovAqua Plus nie wolno zamrażać. Jeśli istnieje podejrzenie, że produkt był mrożony, należy dokładnie sprawdzić jego zawartość pod kątem obecności kryształków. Jeśli produkt uległ krystalizacji, należy go wyrzucić. W normalnych warunkach, preparat NovAqua Plus powinien mieć przeźroczysty lub lekko matowy wygląd. Preparatu nie należy używać, gdy przyjął barwę mleczną. Preparat NovAqua Plus nie staje się toksyczny w miarę upływu czasu lub po zamrożeniu, natomiast znacznie spada jego skuteczność działaniaFirma Kordon zaopatruje akwarystów oraz posiadaczy stawów hodowlanych w potrzebne im produkty już od lat sześćdziesiątych XX wieku. Stawia na rozwój odpowiednich produktów oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoli je optymalnie wykorzystywać. Wszystkie produkty firmy Kordon stosowane w akwarystyce są poparte wnikliwymi badaniami naukowymi, a także są dokładnie testowane jeszcze przed wypuszczeniem na rynek. Kontrola jakości produktów sprawowana jest nie tylko na etapie produkcji, ale również na etapie dystrybucji.


RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Kordon NovAqua Plus [118ml]

Kordon NovAqua Plus [118ml]