Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

BlackWater 125ml Brightwell Aquatics

Kompleks związków humusowych, 125ml

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

23,90 zł / szt

+2 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ustanawia zbliżone warunki wodne do rzek wód czarnych, spośród których wiele jest zamieszkiwanych przez ważne ryby i rośliny akwariowe.

BlackWater:

Kompleks związków humusowych do wszystkich akwariów roślinnych i biotopowych akwariów wód czarnych.

Informacje ogólne:

  • Ustanawia zbliżone warunki wodne do rzek wód czarnych, spośród których wiele jest zamieszkiwanych przez ważne ryby i rośliny akwariowe.
  • Preparat może być stosowany jako środek wspomagający symulację początku okresu deszczowego, dzięki czemu wspiera aktywność ryb w czasie tarła.
  • Jest źródłem związków humusowych (kwasu fulwowego i kwasu humusowego) oraz kompleksu bioorganicznych molekuł zwiększających przyswajalność ważnych składników odżywczych (takich jak żelazo, wapń, magnez, molibden, miedź, mangan, cynk, kobalt i nikiel) przez rośliny, dzięki czemu potencjalnie zwiększa skuteczność preparatów suplementujących składniki odżywcze.
  • Formuła powstała w oparciu o dane pochodzące z obszernych badań nad zapotrzebowaniem roślin wodnych na składniki odżywcze oraz analizę parametrów chemicznych wód rzecznych.

Informacje szczegółowe:

Związki humusowe to naturalne pochodne związków organicznych obecnych w glebach i, co ważniejsze (z punktu widzenia akwarysty), wielu potokach i rzekach znajdujących się na obszarach zalesionych. Składają się z kwasów humusowych i fulwowych, które są produktem naturalnego rozkładu białek, węglowodanów, lipidów i ligniny pochodzenia roślinnego i/lub zwierzęcego. Cechą charakterystyczną związków humusowych jest ich głęboka, brązowa barwa, która odpowiada za kolor gleby.

Rozpuszczalne związki humusowe znacząco zwiększają przyswajalność kationów wielowartościowych (wiele z nich to ważne nutrienty dla roślin) poprzez tworzenie tymczasowych wiązań z tymi jonami i sprawienie, że ich pobór przez rośliny następuje w bardziej bezpośredni sposób. Dzięki temu preparaty do pielęgnacji wody w akwariach roślinnych, w których składzie znajdują się te jony, charakteryzują się większą skutecznością.

Rzeki wód czarnych zaczerpnęły swą nazwę od zabarwienia wody, której odcienie wahają się od jasnobrązowego do ciemnobrązowego (wskutek obecności związków humusowych), a która w rzeczywistości jest przezroczysta. W zlewniach Amazonki i Orinoko, a także na zalesionych obszarach Południowowschodniej Azji, znajduje się wiele ważnych rzek wód czarnych, które są zamieszkiwane przez wiele rodzin znaczących ryb akwariowych. Akwaria biotopowe wód czarnych są więc niezwykle atrakcyjne i pożądane, zwłaszcza jeśli akwaryści próbują hodować w nich ryby pochodzące z tych obszarów.

Stopniowe zwiększanie stężenia związków humusowych w akwarium jest skuteczną metodą pobudzenia ryb do tarła, zwłaszcza tych z rodzaju Symphysodon (dyskowców), neonów czerwonych i innych ryb zamieszkujących takie rzeki wód czarnych jak brazylijska rzeka Rio Negro. Zasadniczo, stężenie związków humusowych znacząco rośnie podczas obfitych opadów atmosferycznych i/lub powodzi (np. podczas pory deszczowej). W tym samym czasie ryby zamieszkujące wiele systemów rzecznych przechodzą okres tarła.

Stosowanie preparatu BlackWater firmy Brightwell Aquatics powoduje lekkie zakwaszenie wody akwariowej oraz zmianę jej barwy proporcjonalnie do użytej dawki, ilości wody w całym zbiorniku i w zależności od rodzaju stosowanej filtracji chemicznej. Ogólnie rzecz ujmując, im większa dawka preparatu, tym bardziej znacząca zmiana zabarwienia wody. Co więcej, wskutek działania związków humusowych powodujących naturalną chelatację, preparat BlackWater powoduje zmiękczenie wody. Powyższe warunki środowiskowe i cechy chemiczne wody są sygnałem wykorzystywanym przez ryby dla celów rozpoczęcia okresu tarła.

Instrukcja użycia:

Chemiczne media filtracyjne, które w agresywny sposób absorbują związki organiczne (jak np. makroporowate żywice), szybko usuwają związki humusowe z wody akwariowej, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba pozbycia się tych substancji ze zbiornika. Stosowanie preparatu BlackWater przeciwdziała temu procesowi. Węgiel aktywowany, z kolei, cechuje się ograniczoną skutecznością w tej materii.

Podstawowe stosowanie preparatu: Stosować 5 ml (jedną nakrętkę) preparatu BlackWater na każde 75,7 l wody akwariowej raz w tygodniu. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić ok. 3 785 l wody akwariowej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wielkość dawki może zostać zwiększona w celu osiągnięcia określonego zabarwienia wody lub zwiększenia stopnia przyswajalności niektórych składników odżywczych przez rośliny (szczegóły poniżej). Ogólnie rzecz biorąc, częstsze, codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach, pozwala utrzymać bardziej stabilne i naturalne środowisko niż rzadsze, cotygodniowe dawkowanie, podczas którego ilość składników odżywczych w wodzie osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia.

Dawkowanie codzienne: stosować 6 kropli preparatu na każde 75,7 l wody dziennie. Po 3-5 tygodniach skorygować dawkę w zależności od wyglądu zbiornika i postrzeganego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Stosowanie preparatu jako środka stymulującego tarło: Przed zastosowaniem preparatu, wskazane jest zapoznanie się z literaturą fachową i poznanie specyfiki wymagań ryb zamieszkujących zbiornik. Stosować preparat wedle poniższych instrukcji w celu osiągnięcia największych korzyści: W ciągu 6 dni zwiększać podstawową dawkę preparatu do 6 kropli na każde 37,9 l wody akwariowej, zwiększając liczbę stosowanych kropli o jedną dziennie (w rezultacie osiągając szóstego dnia dawkę w wysokości 6 kropli preparatu na każde 37,9 l wody). Utrzymywać tę dawkę (lub zwiększyć ją, jeśli to konieczne) do momentu aż ryby zakończą tarło a z ikry wylęgną się młode osobniki. Następnie stopniowo zmniejszać wielkość dawki aż do momentu przywrócenia dawki podstawowej.

Wlewanie preparatu BlackWater bezpośrednio do wody, która ma być użyta do podmiany, zwłaszcza jeśli podmiany wody są przeprowadzane codziennie, może przynieść najlepsze rezultaty. Stosując tę metodę, należy jednorazowo wlać odpowiednią ilość preparatu BlackWater przewidzianą dla całego systemu akwariowego na ten konkretny dzień. Wzrost temperatury wody oraz zwiększenie ilości żywego pokarmu, w połączeniu z powyższymi zaleceniami dotyczącymi dawkowania preparatu, często pobudzają ryby do rozpoczęcia tarła.

Należy pamiętać, że zwiększenie ilości pokarmu w zbiorniku przełoży się na zwiększenie ilości odpadów i konieczność ich usuwania z akwarium poprzez dokonywanie częstszych podmian wody.

Uwaga: Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Składniki:

Woda oczyszczona, kwas humusowy, kwas fulwowy, niacyna, pantotenian wapnia, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, biotyna, kwas foliowy, cyjanokobalamina.

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - BlackWater 125ml Brightwell Aquatics

BlackWater 125ml Brightwell Aquatics