Kategorie produktów

Sterylizatory UV

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 36 elementów

Walka z glonami to uciążliwe zadanie dla każdego akwarysty. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego w hurtowni akwarystycznej Planta Garden proponujemy skuteczne narzędzia do walki z glonami i innymi, szkodliwymi mikroorganizmami. Sterylizatory UV pochodzą od renomowanych producentów, oferują długi okres użytkowania oraz bezawaryjność.

Co robi sterylizator UV?

Jak sama nazwa wskazuje, rolą sterylizatora UV w zbiorniku jest sterylizacja (filtrowanie) wody. W ten sposób można już na wczesnym etapie pozbyć się niechcianych gości – glonów, które spędzają sen z powiek niejednego akwarysty. Silna koncentracja glonów doprowadza do zakwitu wody.

Nie tylko usuwa glony

Przefiltrowana przez sterylizator woda jest także pozbawiana złośliwych bakterii, chorobotwórczych wirusów, pierwotniaków, pasożytów czy larw. Wszystko to może przedostać się do zbiornika bardzo szybko i często bez naszej świadomości. Wystarczy umieścić w akwarium nowo zakupioną roślinę lub rybę ze sklepu akwarystycznego – to najczęstsza przyczyna przenoszenia ślimaków, larw i pasożytów. Sterylizator UV zwalcza wszelkich „pasażerów na gapę”, chroniąc Twój zbiornik przed infekcjami i chorobami.