Kategorie produktów

Środki na ślimaki

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Skąd ślimaki w akwarium?

Akwaryści dość często zastanawiają się w jaki sposób ślimaki przedostają się do zbiornika. Najczęściej ślimaki transportowane są do akwarium wraz z nowo nabytymi roślinami, czasem również w podłożu oraz z rybami.

Mimo zastosowania wszelkich możliwych środków ostrożności możemy nieświadomie wprowadzić ślimaki do akwarium zwłaszcza, gdy przedostają się w formie jajek bądź malutkich, praktycznie niedostrzegalnych gołym okiem skorupiaków.

Czy wszystkie ślimaki w akwarium są „złe”?

Mówiąc o szkodliwym działaniu ślimaków w akwarium, mamy tutaj na myśli obecność inwazyjnych odmian ślimaków, które w zbiorniku pojawiły się niechciane i sieją spustoszenie w akwarium, produkując przy tym znaczne ilości odchodów.

„Dobre” ślimaki to takie, które świadomie wprowadzamy do zbiorników, poprawiają cyrkulację wody, zapobiegają powstawaniu stref gnilnych oraz spulchniają podłoże.

Preparaty na ślimaki w akwarium - jak skutecznie walczyć ze ślimakami?

Sklep akwarystyczny Planta Garden proponuje stosowanie dedykowanych preparatów do walki ze ślimakami, dostępne w postaci płynnej. Środek na ślimaki nie szkodzi rybom, krewetkom i rakom, jednak jeśli posiadamy w zbiorniku również ślimaki ozdobne, należy je wyłowić przed podaniem preparatu na ślimaki.