Kategorie produktów

Podłoża dla krewetek

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Czy krewetki wymagają specjalnego podłoża?

Krewetki do dość specyficzne zwierzęta, wymagające określonych warunków do prawidłowego rozwoju. Dobrze się czują w zbiornikach o lekko kwaśnym pH i niskiej zawartości KW w akwarium. Przy krewetkach kluczowa jest także czystość wody – nie ma mowy o zmętnieniach czy innych zanieczyszczeniach. Pod tym kątem wskazane jest, aby przy hodowli krewetek w zbiornikach wodnych zadbać o odpowiednie podłoże.

Właściwości podłoża dla krewetek

Hurtownia akwarystyczna Planta Garden posiada w swojej ofercie specjalistyczne podłoża dla krewetek. Nie są szkodliwe dla roślin i zwierząt, jednocześnie pełnią określone funkcje.

Podłoże na bazie gleby wulkanicznej, wzbogaconej o odpowiednie pierwiastki alkaliczne tworzy porowatą i miękką strukturę dedykowaną pożytecznym bakteriom odpowiedzialnym za filtrację wody – usuwają one szkodliwy dla roślin i zwierząt amoniak oraz azot.

Ponadto, podłoże dla krewetek absorbuje zmętnienia i przebarwienia wody, korygując jej twardość oraz parametry wody do preferowanych przez krewetki na poziomie pH 6,5.

Zastanawiasz się, które podłoże do krewetek sprawdzi się w Twoim zbiorniku? Zadzwoń lub napisz – odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania.