Kategorie produktów

Bez termostatu

Grzałki do akwarium bez termostatu

Kontrolowanie odpowiedniej temperatury wody w zbiorniku nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Wystarczy niewielki spadek bądź wzrost o 1-2 stopnie i nieszczęście gotowe – ryby przestaną się czuć komfortowo, zaczną podupadać na zdrowiu, częściej chorować. Tym bardziej należy dbać o utrzymywanie stałej temperatury w zbiorniku. Tutaj na pomoc przychodzą grzałki.

Rola grzałki do akwarium

Zadaniem grzałki jest kontrola temperatury wody i w zależności od rodzaju urządzenia albo sygnalizowanie wahań, albo regulacja polegająca na podgrzaniu wody do zadanej temperatury. Prawidłowa wartość zwykle oscyluje w okolicach 25 stopni Celsjusza.

Gdzie montuje się grzałkę?

Grzałkę najlepiej montować w miejscu maksymalnego przepływu wody, dlatego najczęściej wybiera się lokalizację tuż przy filtrze. Sam montaż zależy od modelu urządzenia, zaleca się jednak ułożenie w pionie, gdzie opływanie grzałki następuje przez prąd wody zstępujący.

Grzałki do akwarium bez termostatu

Sklep akwarystyczny Planta Garden oferuje grzałki do akwarium bez termostatu, wykonane z wysokiej jakości materiałów – to urządzenia solidne i bezawaryjne. Stosowane są w zbiornikach do 150 litrów, w zależności od mocy urządzenia.