Kategorie produktów

Dyfuzory napowietrzające

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

W Planta Garden znajdziesz liczne produkty i urządzenia do akwarium, dzięki którym codzienna pielęgnacja zbiornika nie będzie kojarzyć się z nieprzyjemną pracą. W ofercie posiadamy m.in. rozwiązania do napowietrzania akwarium takie jak pompki, kamieniedeszczownie czy dyfuzory. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować spośród tysięcy produktów dostępnych w naszej hurtowni akwarystycznej.

Czym jest dyfuzor napowietrzający do akwarium?

Dyfuzor napowietrzający jest końcówką montowaną na końcu węża wylotowego filtra zewnętrznego. To ostatnie ogniwo, za którego pośrednictwem podaje się dwutlenek węgla do akwarium. Innymi słowy, dyfuzory służą do wydajnego rozpuszczania CO2 w wodzie zbiornika. Możliwości i wariantów jest wiele: dyfuzory drabinkowe, lipowe czy ze spiekiem (ceramicznym lub z włókien).

Strumień wody wydostający się z dyfuzora uderza w bąbelki, które wydostają się z ceramicznego spieku. W ten sposób otrzymujemy bardzo dobrą rozpuszczalność CO2 w wodzie.

Czy stosowanie dyfuzora w akwarium jest konieczne?

Ten temat od dłuższego czasu stanowi źródło polemiki wśród akwarystów – jedni negują konieczność dodatkowego napowietrzania zbiorników, podczas gdy inni doceniają możliwość dodatkowego wsparcia w postaci urządzeń poprawiających natlenienie.

W Planta Garden oferujemy dyfuzory napowietrzające do akwarium wysokiej jakości, ponieważ z doświadczenia wiemy, jak ważne jest dbanie o odpowiedni poziom tlenu dla ryb i roślin. Wiemy też, że czasem trzeba się wspomagać dostępnymi rozwiązaniami, gdy inne metody zawodzą.