Kategorie produktów

Nawozy płynne węglowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów

Nawozy węglowe w akwarium. Dlaczego są konieczne?

Węgiel uznawany jest za najważniejszy makroelement występujący w zbiornikach – decyduje o wzroście roślin. Nie bez powodu stanowi aż 45% suchej masy roślin!

Jak rozpoznać niedobór węgla w akwarium?

Jeśli zauważysz w swoim akwarium niepokojące zmiany, w pierwszej kolejności należy sprawdzić poziom węgla w zbiorniku. Dopiero po wykluczeniu niedoboru węgla można szukać innej przyczyny nietypowego rozwoju roślin.

Niedobór węgla najczęściej powoduje zahamowanie wzrostu, deformację młodych liści. Za mała ilość węgla przyspiesza wzrost glonów na roślinach.

Co ważne, nadmiar CO2 w zbiorniku nie szkodzi roślinom, czego nie można powiedzieć o rybach i innych zwierzętach wodnych. Zbyt wysoki poziom węgla jest dla nich śmiertelny.

Niedobór węgla w akwarium. Uzupełnij go z nawozem węglowym w płynie!

Przyczyn niedoboru węgla należy szukać w zbyt dużej ilości roślin przy jednoczesnym braku podawania CO2. Także w przypadku zbyt dużego ruchu wody i zbyt jasnego oświetlenia może dojść do niedoboru węgla w akwarium.

Jaki nawóz płynny węglowy do akwarium wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz preparaty do stosowania w zbiornikach z lub bez instalacji CO2. Dostępne nawozy węglowe w płynie są proste w użyciu i dawkowaniu. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni płynny nawóz  węglowy do roślin w Twoim akwarium.