Kategorie produktów

Usuwające zmętnienie

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

Jak dochodzi do zmętnienia wody?

Przyczyn zmętnienia wody należy szukać najczęściej na 3 płaszczyznach: ryby, skały i fitoplankton. Ryby mieszające podłoże (np. w poszukiwaniu pokarmu lub miejsca do schronienia) unoszą drobne cząsteczki podłoża w wyższe partie wody. Druga możliwa przyczyna – erozja skał lub dekoracji zbiornika. I trzeci potencjalny sprawca – fitoplankton, czyli glony.

Kolory zmętnionej wody

Czy wiesz, że woda może mętnieć w różnych kolorach? Białe zmętnienie może być wynikiem unoszącego się kurzu lub dużej ilości krzemianów i metali ciężkich w wodzie. Brązowy odcień wody to często efekt uwalniania się garbników z zanurzonego drewna w zbiorniku.

Najczęściej spotykamy jednak zielone zmętnienie, które może być efektem braku glonojadów, zbyt dużego natężenia światła albo nadmiaru składników odżywczych (fosforanów i azotanów).

Preparaty na klarowanie wody - skuteczne walka ze zmętnieniem w akwarium

Planta Garden poleca sprawdzone preparaty usuwające zmętnienie wody w zbiornikach. Sprawdź naszą ofertę preparatów na klarowanie wody w akwarium i wybierz to, czego potrzebujesz. Nie wiesz, co kupić? Zadzwoń lub napisz – pomożemy i doradzimy!