Kategorie produktów

Mchy do akwarium

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 43 elementów

Mech do akwarium – leśny klimat pod wodą

Mech akwariowy stanowi wyjątkowy element dekoracyjny akwarium. Jest to dość często wybierana roślina. Wyglądem kojarzyć się może z lasem, jednak ma niewiele wspólnego z leśnym mchem – gdybyś umieścił go w akwarium, najprawdopodobniej szybko zgnije.

Mech hodowany w akwarium musi dobrze czuć się w mokrym środowisku, w końcu znajdować się będzie 100% czasu pod wodą. W naturalnych warunkach nie jest łatwo znaleźć odpowiedni mech do akwarium – ale od tego jesteśmy my. Odwiedź nasz sklep i wybierz mech wodny dla siebie.

Czy mech akwariowy jest trudny w uprawie?

Do zalet mchu akwariowego należy to, że nie jest wymagający. Wystarczy im odpowiednie oświetlenie oraz nawożenie od czasu do czasu – dwutlenkiem węgla albo witaminami w płynie. Nie należy jednak przesadzać z nawożeniem mchu w akwarium, w przeciwnym wypadku mech zacznie brązowieć. Zbyt długie pnącza możesz przycinać, jeśli chcesz utrzymać estetykę akwarium.

Czy mech w akwarium jest potrzebny?

Planta Garden zachęca do umieszczania w akwariach mech, ponieważ jest idealnym schronieniem dla ryb – tam też chętnie składają ikrę. Mech w akwarium także pięknie prezentuje się w zbiornikach, zwłaszcza gdy przyczepi się go do kamieni oraz drewna. W naszym sklepie znajdziesz mech akwariowy w różnych rodzajach (kulki, korzenie, mech pływający) już od 9,99 zł za sztukę.