Kategorie produktów

Inne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Systemy do dostarczania CO2 do akwarium z butlą jednorazową

W naszym sklepie akwarystycznym znajdziesz nie tylko kompletne zestawy CO2 do akwarium z butlą ciśnieniową wielokrotnego użytku. W przypadku, gdy nie masz pewności, czy akwarystyka to Twój „konik”, możesz zdecydować się na zakup butli jednorazowych. Takie rozwiązanie jest także bardziej korzystne przy nano akwariach o niewielkiej objętości – tutaj nawet najmniejsza butla o pojemności 0,75 l okazuje się za duża.

Dlaczego CO­2 w zbiornikach jest potrzebne?

W naturalnych warunkach dwutlenek węgla dostarczany jest do wody z podłoża. W zbiorniku o ograniczonej powierzchni ilość CO2 jest niewystarczająca dla roślin i dodatkowo innych stworzeń wodnych. Nawet niewielka ilość doprowadzonego do akwarium dwutlenku węgla pozwoli przyspieszyć rozrost roślin kilkukrotnie!

Zestawy CO­2 z butlami jednorazowymi

Proponowane przez Planta Garden butle uzupełniające CO oraz kompletne zestawy z butlami jednorazowymi sprawdzą się w przypadku zbiorników o pojemności do 60 litrów. Jedna butla w akwarium 10 l będzie dostarczać optymalną ilość dwutlenku węgla do wody przez 130 dni (ok. 4 miesiące), natomiast dla akwarium o pojemności 60 litrów – ilość gazu wystarczy na 1 miesiąc.