Kategorie produktów

Zaworki zwrotne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

W Planta Garden oferujemy produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów w branży akwarystycznej z całego świata. Polecamy i rekomendujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które sami testujemy. Znajdziesz u nas m.in. wszystko do napowietrzania zbiornika – nabąblacze, dyfuzorypompki czy zaworki. Kupując u nas, zyskujesz pewność, że wybierasz produkty sprawdzone.

Do czego służy zaworek zwrotny w akwarium?

W każdej instalacji, która ma styczność z wodą, warto się w jakiś sposób zabezpieczyć przed nieplanowanym uszkodzeniem elementu czy przedostaniem się wody w miejsce do tego nieprzeznaczone. Z pomocą przychodzą rozwiązania takie jak zaworki zwrotne do kawarium, które pomagają chronić elektronikę przed uszkodzeniem.

Zawór zwrotny jest elementem wykonanym najczęściej z metalu. Jego zadanie polega na zabezpieczeniu reduktora (i innych elementów rozprowadzających np. CO2) przed zalaniem. Zapobiega cofaniu się wody. Zaworki zwrotne do napowietrzaczy w akwarium na obu końcach posiadają gwinty wewnętrzne, najczęściej 1/8 cala. W sklepie akwarystycznym Planta Graden oferujemy także zaworki skręcane do napowietrzaczy, pasujące na standardowy wąż silikonowy.