Kategorie produktów

Obniżające pH

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Monitorowanie pH wody

Utrzymanie prawidłowego odczynu pH wody akwariowej jest kluczowe dla hodowli ryb. Gdy bufor pH jest za wysoki, niektóre gatunki ryb mogą nie przetrwać w takich warunkach lub doznać uszkodzeń. Wysokie pH oznacza, że woda jest zasadowa lub wysoce zasadowa, a to z kolei może doprowadzić do pękania lub wypalania skóry ryb.

Ważne jest systematyczne sprawdzanie poziomu pH wody i stopniowe reagowanie na wszelkie odchylenia. Ryby najlepiej rozwijają się w warunkach pH zbliżonego do ich naturalnego środowiska.

Preparaty do obniżenia pH wody w akwarium

Hurtownia akwarystyczna Planta Garden oferuje akwarystom preparaty do skutecznego i szybkiego obniżania buforu pH wody w zbiorniku. Przed zastosowaniem preparatu do obniżania ph wody w akwarium zawsze jednak warto zacząć od przetestowania stanu wody za pomocą dostępnych zestawów do testowania pH wody.

Dlaczego wzrasta pH wody?

Do najczęstszych przyczyn podnoszenia się parametru pH wody jest większa aktywność glonów i ryb. W procesie fotosyntezy pobierany jest dwutlenek węgla, podczas gdy zasadowość węglanów nie ulega zmianie. Różne substraty mogą w pewnym stopniu wypłukiwać kationy do wody – to także podnosi odczyn pH.