Kategorie produktów

Pozostałe nawozy płynne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Płynne nawozy do akwarium – co oprócz NPK?

Dbanie o prawidłowy poziom mikro- i makroelementów w akwariach jest kluczowe, gdy chcemy cieszyć się pięknym zbiornikiem pełnym roślinności i zwierząt wodnych. Zdecydowana większość oferowanych przez sklepy akwarystyczne płynnych nawozów zwykle sprowadza się do tych zawierających NPK (azot, fosfor, potas) oraz pożywek kompleksowych.

W Planta Garden doskonale wiemy jednak, że równie istotny jest odpowiedni poziom innych pierwiastków, w tym magnez. Na rynku dostępne są także nawozy spełniające dodatkowe funkcje.

Nawozy magnezowe do roślin w akwarium - dlaczego są potrzebne?

Magnez stanowi budulec chlorofilu, który wykorzystywany jest w procesie fotosyntezy roślin. To również aktywator wielu enzymów. Jego niedobór w zbiorniku akwarystycznym może doprowadzić do chlorozy – liście zaczną żółknieć i odpadać. W naszej ofercie znajdziesz płynne akwariowe nawozy magnezowe, dzięki którym zredukujesz niedobór tego pierwiastka w swoim akwarium.

Jak utrwalić kolor liści?

Niedobór fosforu może przyczyniać się do odbarwiania liści. Staje się to szczególnie widoczne w przypadku liści koloru czerwonego, fioletowego, pomarańczowego. Możesz zadbać o żywe kolory liści w swoim akwarium – dzięki naszym produktom! Sprawdź, co mamy w ofercie. W razie pytań – jesteśmy do Twojej dyspozycji.