Kategorie produktów

Nawozy płynne azotowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 43 elementów

Nawozy azotowe w akwarium. Dlaczego są konieczne?

Azot, zaraz za węglem, jest jednym z najważniejszych makroelementów odpowiedzialnym za wegetatywny rozwój roślin. Jest składnikiem budulcowym m.in. chlorofilu i hormonów.

Jak rozpoznać niedobór azotu w akwarium?

Objawy niedoboru azotu w akwarium mogą nie być jednoznaczne i niekoniecznie muszą oznaczać, że w Twoim zbiorniku tego pierwiastka jest za mało. Niemniej, do najczęstszych objawów niedoboru azotu zalicza się żółknięcie liści (nie odpadają od rośliny). Nowe przyrosty mogą blednąć, spowolnić tempo wzrostu lub wykazywać karłowacenie.

Niedobór azotu w akwarium. Uzupełnij go z nawozem azotowym w płynie!

Dlaczego dochodzi do niedoboru azotu? Przyczyn może być kilka. Być może korzenie roślin uległy uszkodzeniu, albo w wodzie znajduje się zbyt dużo siarczanów. Zbyt niskie dozowanie azotu w stosunku do ilości roślin znajdujących się w zbiorniku również może przyczynić się do tego stanu.

Jaki nawóz płynny azotowy do akwarium wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone i polecane nawozy azotowe do roślin w akwarium  w opakowaniach od 30 ml do nawet 4 litrów! W Planta Garden czekają na Ciebie specjalne oferty i promocje oraz konkurencyjne ceny. Nie wiesz jaki wybrać nawóz azotowy? Zapraszamy do kontaktu – z chęcią pomożemy!