Kategorie produktów

Jonizatory i sterylizatory

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Rola jonizatora w akwarium

Chyba każdy akwarysta choć raz w życiu miał do czynienia z trudnym przeciwnikiem – glony spowalniają wzrost roślin, ponieważ ograniczają im możliwość korzystania ze światła i składników odżywczych rozpuszczonych w wodzie.

Jonizatory do akwarium skutecznie eliminują rozrost glonów, oczyszczając w ten sposób wodę bez użycia środków chemicznych szkodliwych dla ryb i roślin.

Sterylizacja akwarium – na czym polega?

Sterylizacja oznacza w tym przypadku niszczenie glonów od środka dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Polecane przez Planta Garden produkty firmy Chichiros wykorzystują metodę plazmową do destrukcji ścianki komórkowej glonów. Sterylizacja w sposób skuteczny niszczy zarodniki glonów w pierwszej fazie ich rozwoju.

Jonizatory do akwarium i sterylizatory – korzyści dla akwarium

Jonizacja i sterylizacja wody w akwarium umożliwia pozbycie się ze zbiornika glonów odpowiedzialnych za zielonkawy odcień wody. Jednocześnie w akwarium nie dochodzi do eliminacji bakterii nitryfikacyjnych („pożytecznych bakterii” utleniających amoniak do kwasu azotawego i azotowego).

Zyskujesz przejrzystą wodę, która przyspiesza rozrost roślin nawet o 50%! Sprawdź naszą ofertę jonizatorów i sterylizatorów do akwarium. Nie wiesz, co wybrać? Zapytaj specjalistów z Planta Garden – jesteśmy dostępni!