Kategorie produktów

Preparaty kalibracyjne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Preparaty kalibracyjne do zmiany parametrów wody

Odczyn pH jest jednym z kluczowych parametrów wody wpływający na ogólną kondycję i stan zdrowia ryb oraz innych stworzeń zamieszkujących akwarium/terrarium. Rozpuszczone w wodzie kwasy i zasady w normalnych warunkach neutralizują się. Gdy jeden z tych składników ulega podwyższeniu, wówczas mówimy o wodzie zasadowej lub kwaśnej.

Różne gatunki ryb i skorupiaków potrzebują odmiennych warunków do prawidłowego rozwoju, przykładowo krewetki dobrze czują się w wodach o odczynie pH kwaśnym. Utrzymanie odpowiedniego buforu pH w akwarium to nasze zadanie.

Środki i preparaty do obniżania pH wody w akwarium

Co istotne, oferowane w Planta Garden preparaty do obniżania pH wody nie zawierają kwasu fosforowego, zmniejsza się więc ryzyko rozwoju glonów w zbiorniku. Obniżanie i podwyższanie pH powinno następować stopniowo – to jedyne bezpieczne rozwiązanie. Zmiana bufora pH nie powinna być większa niż 0,2 pH na dobę.

Środki i preparaty do podwyższania pH wody w akwarium

Może także dojść do sytuacji, gdy pH wody jest zbyt niskie i wymaga zastosowania preparatu do jego podwyższenia. Wybrane przez Planta Garden środki podnoszą poziom KH (twardości węglanowej), która odpowiada za stabilizację bufora pH, należy więc dbać o to, by współczynnik KH nie spadał poniżej 4o dKH.

Do oceny poziomu pHi KH w zbiorniku najlepiej sprawdzają się specjalne testy – do nabycia w naszym sklepie.