Kategorie produktów

Środki na glony

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów

Glony w akwarium – niechciany szkodnik

Z problemem glonów w zbiorniku spotkał się niemal każdy akwarysta w jakimś etapie prowadzenia swojego akwarium. Glony namnażają się w wyniku zachwiania równowagi makroelementów zawartych w wodzie oraz w przypadku zbyt intensywnego światła nagrzewającego zbiornik (np. gdy zbiornik stoi przy oknie).

Glony rozrastają się bardzo szybko – wymagane jest natychmiastowe działanie. Dostępne w sklepie akwarystycznym Planta Garden preparaty do walki z glonami kupisz w postaci płynu lub tabletek. Oferowane przez nas środki są bezpieczne dla roślin i zwierząt znajdujących się w akwarium. Wszystkie preparaty są przez ans uprzednio testowane.

Usuwamy zieloną wodę ze zbiornika

Częsta wymiana wody w akwarium nie służy roślinom ani rybom czy innym skorupiakom. Wszelkie zmiany buforu pH czy innych parametru wody wpływa niekorzystnie na dalszy wzrost roślinności. Zielona, zmętniona woda, inaczej zwana zakwitem, upośledza filtrację w zbiorniku i doprowadza do powstawania osadów na dnie akwarium.

Podczas stosowania preparatów do usuwania zakwitów warto wspomagać się także dodatkową filtracją mechaniczną w postaci czyścika i gąbek.