Kategorie produktów

Środki na glony

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 48 elementów

Preparaty na glony w akwarium - skuteczne usuwanie ze środkami Planta Garden

Z problemem glonów w zbiorniku spotkał się niemal każdy akwarysta w jakimś etapie prowadzenia swojego akwarium. Glony namnażają się w wyniku zachwiania równowagi makroelementów zawartych w wodzie oraz w przypadku zbyt intensywnego światła nagrzewającego zbiornik (np. gdy zbiornik stoi przy oknie).

Glony rozrastają się bardzo szybko – wymagane jest natychmiastowe działanie. Dostępne w sklepie akwarystycznym Planta Garden preparaty na glony w akwarium kupisz w postaci płynu lub tabletek. Oferowana przez nas chemia na glony w akwarium jest bezpieczna dla roślin i zwierząt znajdujących się w zbiorniku. Każdy środek na glony w akwarium jest przez nas uprzednio testowany.

Zielona woda w akwarium - jak usunąć?

Częsta wymiana wody w akwarium nie służy roślinom ani rybom czy innym skorupiakom. Wszelkie zmiany buforu pH czy innych parametru wody wpływa niekorzystnie na dalszy wzrost roślinności. Zielona, zmętniona woda, inaczej zwana zakwitem, upośledza filtrację w zbiorniku i doprowadza do powstawania osadów na dnie akwarium.

Podczas stosowania preparatów do usuwania zakwitów warto wspomagać się także dodatkową filtracją mechaniczną w postaci czyścika i gąbek.