Kategorie produktów

Nawozy płynne fosforowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów

Nawozy fosforowe w akwarium. Dlaczego są konieczne?

Fosfor top makroelement odpowiedzialny za prawidłowy anabolizm i katabolizm roślin – procesy przemiany materii. Bez fosforu prawidłowy rozwój roślin jest niemożliwy.

Jak rozpoznać niedobór fosforu w akwarium?

Jeśli Twoje rośliny przestały rosnąć, częściowo zmieniają odcień na jaśniejszy lub ciemniejszy, a starsze liście mogą pokryć się okrzemkami oraz łatwiej odpadać.

Niedobór fosforu w akwarium. Uzupełnij go z nawozem fosforowym w płynie!

Najczęściej do niedoboru fosforu w akwarium dochodzi w wyniku nadmiernej ilości kationów (potas, wapń i żelazo). Prawdopodobne jest także uszkodzenie korzeni roślin lub duża ilość innych anionów, np. azotu. Co ciekawe, jeśli pozostałe składniki są w normie, to nadmiar fosforanów w zbiorniku nie powinien zaszkodzić roślinom.

Jaki nawóz płynny fosforowy do akwarium wybrać?

Planta Garden oferuje płynne nawozy fosforowe wysokiej jakości, które dodatkowo są pozbawione azotanów odpowiedzialnych za nadmierny wzrost glonów. Jeśli nie wiesz, jaki preparat wybrać do swojego akwarium – zapraszamy do kontaktu. Doradzimy, który płynny nawóz fosforowy do roślin w akwarium będzie odpowiedni  i wskażemy dalsze kroki zapobiegawcze podobnym sytuacjom w przyszłości.