Kategorie produktów

Ozdoby i dekoracje

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 126 elementów

Nie wyobrażamy sobie profesjonalnego akwarium bez dekoracji i ozdób akwariowych. Zastanawiasz się, czym można ozdobić akwarium lub co położyć na dno? W Planta Garden oferujemy wyselekcjonowane dekoracje do akwarium, dzięki którym Twój zbiornik będzie piękną ozdobą wnętrza, a ryby i pozostałe stworzenia wodne poczują się jak w domu. Sprawdź naszą pełną ofertę ozdób do akwarium naturalnych (kamienie i skały, korzenie, muszle i kokosy) i nie tylko (ozdoby ceramiczne czy dekoracje z tworzywa).

Naturalne dekoracje do akwarium

W naszym sklepie akwarystycznym znajdziesz szeroki wybór naturalnych dekoracji akwariowych, które docenią mieszkańcy zbiornika. W zależności od potrzeb i wystroju polecamy kamienie i skały, a także korzenie będące świetną kryjówką dla rybek i skorupiaków.

Ozdoby do akwarium z tworzywa sztucznego

Sztuczne nie znaczy gorsze! W Planta Garden wiemy, jak sprawić, by akwarium było zjawiskowe i przyciągało wzrok. Sprawdź ofertę naszych ozdób z tworzywa – łudząco przypominających korzenie czy skały. Polecamy również dekoracje ceramiczne – są nieszkodliwe dla ryb i roślin, a ich nowoczesny design odmieni niejedno akwarium tj. figurki do akwarium czy imitujące rośliny akwariowe.

Tła do akwarium i dodatki do akwarium

W naszej ofercie znajdziesz także przepiękne tła oraz tła strukturalne, które zmienią Twoje akwarium nie do poznania. Ryby będą czuć się bezpieczniej, a do tego lepiej się prezentują niż na tle ściany. Sprawdź naszą ofertę już dziś i wybierz dekorację do swojego akwarium.

FAQ

Jakie ozdoby do akwarium?

Wśród najczęściej wybieranych ozdób do akwarium znajdują się: skały, kamienie, korzenie i gęste rośliny. Nadają one całości naturalny i estetyczny wygląd. Można zdecydować się również na ceramiczne ozdoby akwariowe. Kompozycję dekoracji świetnie uzupełni tło na ścianę akwarium, może to być tło strukturalne. Więcej informacji o dekoracjach akwariowych znajdziesz w artykule.

Ile kosztują ozdoby do akwarium?

Ceny ozdób do akwarium są bardzo zróżnicowane – zaczynają się od kilku złotych, a kończą na około 300 złotych. Najczęściej wybierane dekoracje, takie jak: korzenie, kamienie czy rośliny, to przeważnie koszt kilkudziesięciu złotych.

Czy ozdoby do akwarium trzeba gotować?

Większość ozdób do akwarium jest już spreparowana i gotowa do użycia. Nie zaszkodzi jednak dodatkowe obgotowanie w solance, by mieć pewność, że dekoracje są bezpieczne dla żyjących w akwarium stworzeń i roślin.

Co najlepiej na dno akwarium?

Dobrym wyborem na dno akwarium są żwiry i piaski. Świetnie sprawdzą się także podłoża aktywne, które mają wpływ na twardość i pH wody. W akwariach, w których rosną rośliny, warto użyć bazy pod podłoże, która stanowi magazyn dla substancji odżywczych. Więcej o wyborze odpowiedniego podłoża na dno akwarium przeczytasz w artykule.

Z czego zrobić trawnik w akwarium?

Trawnik w akwarium można zrobić na przykład z mało wymagających roślin akwariowych, które wyglądają bardzo efektownie. Dobrym wyborem będą na przykład nurzańce, ponikło, trawka brazylijska czy strzałka skrzydlasta. Więcej o trawniku w akwarium przeczytasz w artykule.