Kategorie produktów

Kurtyny napowietrzające

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

O tym, że napowietrzanie wody w zbiorniku jest wskazane w przypadku dużych, przerybionych akwariów, nie musimy nikogo przekonywać. W Planta Garden oferujemy przeróżne rozwiązania i urządzenia, których zadaniem jest nieinwazyjne i bezpieczne dla ryb oraz roślin dotlenienie zbiornika. Sprawdź nasze propozycje kurtyn napowietrzających, jeśli szukasz czegoś prostego w obsłudze i efektownego!

Dlaczego napowietrzanie akwarium jest ważne?

Skutki niedotlenienia w zbiorniku mogą być katastrofalne dla ryb i roślin. Zwierzęta tracą energię do poruszania się, rozpaczliwie poszukują tlenu, tracą apetyt, są bardziej podatne na infekcje czy choroby. W skrajnym wypadku, jeśli niedotlenienie będzie się utrzymywać przez dłuższy okres, ryby po prostu umierają.

Napowietrzanie zaleca się również w przypadku, gdy mamy dużą ilość roślin i jednocześnie ryby. Choć rośliny produkują tlen, to jednak nocą go pobierają, co może negatywnie wpływać na kondycję ryb. W tej sytuacji zaleca się napowietrzanie w godzinach nocnych.

Czym jest kurtyna napowietrzająca i jak działa?

Kurtyna napowietrzająca do akwarium to elastyczny wężyk, w którym znajdują się liczne, niewielkie otwory. Kurtynę układa się na dnie zbiornika i podłącza za pomocą kolejnych wężyków do pompki napowietrzającej znajdującej się po zewnętrznej stronie zbiornika.

Efekt, jaki się otrzymuje stosując napowietrzające kurtyny do akwarium, to ściana bąbelków różnej wielkości unosząca się od dna zbiornika ku powierzchni. W zależności od ciśnienia i wielkości otworów można uzyskiwać różny efekt bąbelków.