Kategorie produktów

Kurtyny napowietrzające

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

O tym, że napowietrzanie wody w zbiorniku jest wskazane w przypadku dużych, przerybionych akwariów, nie musimy nikogo przekonywać. W Planta Garden oferujemy przeróżne rozwiązania i urządzenia, których zadaniem jest nieinwazyjne i bezpieczne dla ryb oraz roślin dotlenienie zbiornika. Sprawdź nasze propozycje kurtyn napowietrzających, jeśli szukasz czegoś prostego w obsłudze i efektownego!

Dlaczego napowietrzanie akwarium jest ważne?

Skutki niedotlenienia w zbiorniku mogą być katastrofalne dla ryb i roślin. Zwierzęta tracą energię do poruszania się, rozpaczliwie poszukują tlenu, tracą apetyt, są bardziej podatne na infekcje czy choroby. W skrajnym wypadku, jeśli niedotlenienie będzie się utrzymywać przez dłuższy okres, ryby po prostu umierają.

Napowietrzanie zaleca się również w przypadku, gdy mamy dużą ilość roślin i jednocześnie ryby. Choć rośliny produkują tlen, to jednak nocą go pobierają, co może negatywnie wpływać na kondycję ryb. W tej sytuacji zaleca się napowietrzanie w godzinach nocnych.

Czym jest kurtyna napowietrzająca i jak działa?

Kurtyna napowietrzająca to elastyczny wężyk, w którym znajdują się liczne, niewielkie otwory. Kurtynę układa się na dnie zbiornika i podłącza za pomocą kolejnych wężyków do pompki napowietrzającej znajdującej się po zewnętrznej stronie zbiornika.

Efekt, jaki się otrzymuje, to ściana bąbelków różnej wielkości unosząca się od dna zbiornika ku powierzchni. W zależności od ciśnienia i wielkości otworów można uzyskiwać różny efekt bąbelków.