Kategorie produktów

Filtry

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 248 elementów

Filtry do akwarium - do czego służą?

Każdy miłośnik podwodnego domowego świata dobrze wie, że filtracja jest jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do prawidłowej pracy całego akwarium. Poprawnie skompletowany zestaw urządzenia filtrującego odpowiada za zdrowie rybek i roślin, a także za wygląd zbiornika. Filtracja jest fundamentem do rozwoju akwariowej flory i fauny.

Dlaczego warto kupić filtr do akwarium w sklepie akwarystycznym Planta Garden?

Planta Garden oferuje szeroki wachlarz możliwości co do wyboru filtrów  do akwarium. W naszej ofercie znaleźć można: filtry wewnętrzne, zewnętrzne, powierzchniowe, podżwirowe, a także prefiltry. Towar dostępny na naszej stronie pochodzi tylko od sprawdzonych i rzetelnych producentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję funkcjonalności i należytej pracy naszych produktów. Filtry z naszej strony charakteryzują się głównie cichą i przyjemną pracą, aby nie zakłócać uwagi przy codziennych czynnościach. Zapraszamy do zapoznania się z tą korzystną ofertą I skomponowania wraz z nami całego wyposażenia swojego akwarium. Zachęcamy także do kontaktu w razie wszelkich pytań.

Filtr do akwarium - dlaczego należy umieścić go w akwarium?

Filtry to jedne z ważniejszych urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania sztucznych zbiorników wodnych. Odpowiednio dobrane urządzenie do filtracji sprawia, że środowisko biologiczne i chemiczne wody jest przyjazne dla funkcjonowania i rozwoju roślin, ryb i innych organizmów. Ryby wydzielają trujące związki, które poprzez filtry są skutecznie neutralizowane. Oferujemy Państwu szeroki wybór: filtry zewnętrzne, wewnętrzne, powierzchniowe, RO i inne.

Ile kosztuje filtr do akwarium w sklepie Planta Garden?

Ceny w Planta Garden zaczynają się już od 11 zł. Wybierając filtr do akwarium należy kierować się rozmiarem zbiornika i zagęszczeniem w nim ryb oraz roślin. Każde urządzenie filtrujące znajdujące się w naszym asortymencie charakteryzuje się cichą pracą i łatwą wymianą wkładów filtracyjnych. W ofercie Planta Garden znajdą Państwo także setki akcesoriów, części zamienne, lampy UV oraz media do filtracji mechanicznej, biologicznej, chemicznej i wielozadaniowej.

Jak wybrać filtr do akwarium?

W związku z brakiem naturalnej filtracji wody w akwarium jej czystość oraz skład może ulegać ogromnemu pogorszeniu. Aby zachować naturalny, czysty kolor oraz ograniczyć ilość zanieczyszczeń, miłośnicy akwarystyki wybierają sprawdzone filtry do akwarium. W zależności, od jakich tego rozmiarów jest akwarium, trzeba dobrać odpowiednie urządzenie filtrujące, które posiadać będzie odpowiednią wydajność. Urządzenie musi posiadać wysoką kulturę pracy, w związku, z tym że niemal nieprzerwanie będzie napowietrzać wodę w akwarium oraz dbać o ciągły obieg wody, wprowadzając ją w ruch.

Popularne rodzaje filtrów dostępne w ofercie naszego sklepu

Decydując się na wybór dodatków do akwarium takich jak filtry, warto wybrać urządzenia sprawdzonych producentów, które wykorzystują sprawdzoną technologię. Do najpopularniejszych modeli, zaliczyć można z całą pewnością filtry kaskadowe oraz filtry kubełkowe i gąbkowe. Decydując się na konkretny model, warto sprawdzić, czy jest to filtr montowany zewnętrznie, czy jego miejsce jest w akwarium.

Jaki filtr do akwarium 25l, 30l, 60l, 100l, 120l, 200l, 300l czy 500l? Jeśli nie wiesz jaki wybrać zadzwoń do nas!

Przy wyborze odpowiednich akcesoriów do akwarium pomogą Państwu wykwalifikowani doradcy. Zapraszamy do kontaktu i zakupów.

FAQ

Jaki filtr jest najlepszy do akwarium?

To, jaki rodzaj filtra jest najlepszy, zależy w dużym stopniu od wielkości akwarium i potrzeb żyjących w nim ryb i roślin. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest indywidualne dopasowanie filtra do akwarium tak, by był on jak najbardziej wydajny. Najważniejsze jest jednak to, by filtry pochodziły od dobrych i sprawdzonych producentów.

Jak długo ma działać filtr w akwarium?

Filtr w akwarium powinien działać przez większość czasu – kilkanaście godzin na dobę. Jeśli jest to możliwe, najlepiej, by działał przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Który filtr do akwarium jest lepszy – zewnętrzny czy wewnętrzny?

Filtry zewnętrzne są bardziej wydajne, jednak wymagają dodatkowego miejsca poza akwarium. Ich zaletą jest brak ingerencji w środowisko ryb. Sprawdzają się w akwariach średnich i dużych. Filtry wewnętrzne są montowane na specjalnych przyssawkach wewnątrz zbiornika i poleca się je do akwariów o pojemności mniejszej niż 120 litrów. Obydwa rodzaje filtra nadają się do oczyszczania biologicznego, mechanicznego i chemicznego. Wadą filtrów wewnętrznych jest to, że zajmują miejsce w akwarium.

Co daje filtr zewnętrzny w akwarium?

Dostępne są dwa rodzaje filtrów zewnętrznych: kubełkowe i kaskadowe. Obydwa działają poza akwarium, w ich głowicy umieszczona jest pompa, a w pojemnikach zachodzi proces filtracji. Filtry zewnętrzne nie zabierają miejsca wewnątrz akwarium, nie ingerują w środowisko ryb, nie psują ogólnego wrażenia estetycznego, a oprócz tego są bardzo wydajne.

Jak często trzeba czyścić filtr zewnętrzny w akwarium?

Filtry zewnętrzne powinniśmy czyścić jak najczęściej, by zachowały swoją wydajność. Przyjmuje się, że optymalne będzie czyszczenie przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Ile czasu musi pracować filtr w akwarium?

Filtr powinien pracować przez większość doby, a najlepiej – jeśli to możliwe – przez całą dobę.