Kategorie produktów

Rośliny akwariowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 562 elementów

Upiększ akwarium dzięki naszej bogatej ofercie roślin akwarystycznych

Akwarium bez roślinności jest jak… ryba bez wody! Oferujemy Ci bogatą ofertę roślin do akwarium, dzięki nim wnętrze zbiornika zachwyci nie tylko rodzinę i gości.

Jakie roślinki do akwarium posiadamy w ofercie naszego sklepu akwarystycznego?

W naszej ofercie znajdziesz m.in. mech jawajski, żabienicę, nurzaniec, lotos tygrysi czy roślinność z rodziny anubias oraz wiele, wiele innych. Do wszystkich dostępnych gatunków roślin akwariowych posiadamy odpowiednie witaminy, dzięki którym pielęgnacja roślin akwariowych będzie mniej wymagająca.

Rośliny do akwarium - in vitro czy z hodowli?

Roślinność in vitro, jak nazwa wskazuje, to uprawa w szkle. Oznacza to, że są one rozmnażane w kontrolowanych, sztucznych i laboratoryjnych warunkach. Ten sposób „hodowli” roślin akwariowych charakteryzuje się sporym potencjałem regeneracyjnym – z zaledwie jednego fragmentu rośliny możemy uzyskać do kilkudziesięciu pędów będących wierną materiału bazowego. Dla niewprawionych utrzymanie i pielęgnacja roślin in vitro może być wymagająca i czasochłonna.

Dlaczego warto kupować rośliny akwariowe z hodowli wodnej?

Hodowla roślin akwariowych z kolei pozwala na pozyskanie roślin utrzymanych w warunkach zbliżonych do Twojego akwarium – to mniej problemów z aklimatyzacją (przyjęciem się) i dalszą pielęgnacją. Planta Garden jest sprawdzonym producentem roślin z hodowli wodnej.

Rośliny akwariowe zamów w sklepie Planta Garden

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą roślin akwaryjnych. W razie wątpliwości – służymy pomocą, zachęcamy do kontaktu!

FAQ

Jakie rośliny można włożyć do akwarium?

W akwarium można umieścić rośliny sztuczne lub prawdziwe. W przypadku żywych roślin najlepiej wybierać takie, które są niewymagające i wytrzymałe, na przykład anubias, kryptokoryna czy mech jawajski. Więcej o łatwych w uprawie roślinach akwariowych przeczytasz w artykule.

Czy można sadzić rośliny w akwarium?

Tak, można sadzić rośliny w akwarium, zarówno przy jego zakładaniu, jak i później, podczas pielęgnacji. Rośliny akwariowe to nie tylko ozdoba, lecz także naturalny filtr wody oraz schronienie dla ryb.

Co zrobić, aby rośliny rosły w akwarium?

Rośliny w akwarium będą dobrze rosły, jeśli zostaną im zapewnione odpowiednie warunki, takie jak: woda, światło, dwutlenek węgla, związki mineralne. Warto zainwestować w dobre podłoże na dno, wspierającą wzrost roślin bazę pod podłoże, a także odpowiednie nawozy. Najlepiej wybierać rośliny mało wymagające.

Po co żywe rośliny w akwarium?

Żywe rośliny w akwarium to nie tylko efektowna dekoracja i schronienie dla ryb. Dodatkowo natleniają i filtrują wodę, poprawiając jakość życia ryb.

Czy muszą być rośliny w akwarium?

Rośliny w akwarium nie są koniecznością, jednak zdecydowanie lepiej, by w nim były. Natleniają i filtrują wodę, dają schronienie rybom, a co więcej – niektóre ryby potrzebują ich do odbycia tarła lub składania ikry.

Jakie rośliny oczyszczają wodę w akwarium?

Rośliny oczyszczają wodę w akwarium na wiele sposobów. Mogą to robić mechanicznie, poprzez zatrzymywanie na powierzchni liści resztek pokarmu czy osadu, lub biologicznie – w roślinach znajdują się bakterie nitryfikacyjne, które przekształcają szkodliwe związki w mniej toksyczne formy. Oprócz tego rośliny wspierają walkę z glonami. Co więcej, pobierają z wody dwutlenek węgla, by przeprowadzać fotosyntezę.

Jak przetrzymać rośliny do akwarium?

Rośliny w koszyczkach najlepiej przechować w wiaderku z wodą, w cieniu i daleko od grzejników. Rośliny in-vitro potrzebują niższych temperatur (18-20 stopni) oraz dostępu do światła. W przypadku wszelkich wątpliwości co do tego, jak przetrzymywać nowo zakupioną roślinę przed umieszczeniem jej w akwarium, warto porozmawiać z pracującym w sklepie specjalistą. Poszczególne gatunki roślin mogą mieć różne potrzeby.

Jak ożywić rośliny w akwarium?

Przede wszystkim należy zapewnić im dostęp do światła i odpowiednie substancje odżywcze znajdujące się w nawozach. O tym, jak prawidłowo nawozić rośliny akwarystyczne, przeczytasz w artykule. Można spróbować również zmiękczania wody lub wymiany podłoża.